به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۱۲۲۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه بسیج 15 خرداد:
وقتی منکر در جامعه شیوع پیدا کند، موجب تشویش اذهان عمومی شده و آزادی از جامعه گرفته می شود که این مشکل با نهی از منکر از بین می رود
"خیبرآنلاین" - مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قرچک با بیان اینکه تراز نیروهای انقلاب اسلامی در طول 4 دهه گذشته به وسیله امر به معروف و نهی از منکر رشد کرده است، گفت: امروز بزرگترین معروف اجتماعی در ایران؛ حفظ انقلاب اسلامی است که بر همه واجب است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، حجت الاسلام حسین عبدالله پور در حسینیه شهدای این شهرستان با بیان اینکه اگر کسی شرایط امر به معروف را نداشته باشد نمی تواند مجری امر به معروف باشد، گفت: امر کننده به معروف و نهی کننده از منکر باید ابتدا احتمال تأثیرپذیری را در کار خود ببیند سپس اقدام کند.

وی با توضیح اینکه امر به معروف و نهی از منکر به 2 گونه فردی و جمعی است، افزود: بزرگترین معروف جمعی در جامعه ما حفظ انقلاب اسلامی است که بر همه واجب است.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه بسیج 15 خرداد با یادآوری فراز و نشیب های طول انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: امت حزب الله در طول 4 دهه توانست تراز نیروهای انقلاب اسلامی را رشد دهد که این مهم در اثر امر به معروف و نهی از منکر دقیق بوده است.

وی اضافه کرد: در چارچوب قوانین شرعی، امروز انسجام خانواده ها هم در گرو امر به معروف و نهی از منکر است.

استاد اخلاق خطاب به کارکنان و کارمندان مطرح کرد: ارزش و ضدارزش از دیدگاه های شرع، عقل، عرف متشرع و سازمان معین می شود که قوانین سازمان برای تعیین دقیق معروف و منکر از همه ارجح تر است.

وی با اشاره به آیات قرآن، امر به معروف را یک واجب شرعی برشمرد و افزود: پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری بسیج باید در اشاعه فریضه امر به معروف و نهی از منکر پیشگام باشد چرا که برخی از امور دینی باید به صورت گروهی انجام شود.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه 15 خرداد با ابراز اینکه امر به معروف در اسلام نه تنها باعث سلب آرامش نمی شود بلکه منکر را هم کاهش می دهد، اظهار کرد: وقتی منکر در جامعه شیوع پیدا کند، موجب تشویش اذهان عمومی شده و آزادی از جامعه گرفته می شود که این مشکل با نهی از منکر از بین می رود.

وی در پایان با تأکید بر اینکه در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر صبر و حوصله حرف اول را می زند، تصریح کرد: اجرای دقیق این فریضه زمانبر است و برای رسیدن به نتیجه مطلوب در آن باید زمان گذاشته شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: