به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
در این جلسه 5 نفر به عزل آقای میرزاده رای دادند که اکثریت محسوب می شوند و به آقای میرزاده یک هفته فرصت دادند تا استعفا دهد
"خیبرآنلاین" - صالح اسکندری، سرپرست مرکز چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به مصاحبه رئیس سابق دانشگاه آزاد درباره جلسه سوم اردیبهشت هیات‌ امنای این دانشگاه، اظهار داشت: دوره آقای دکتر فریدون عزیزی و دکتر صمدی یزدی از زمان هاشمی‌رفسنجانی به پایان رسیده بود و ایشان طی نامه‌هایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی خواسته بودند که درباره جانشین این افراد تصمیم‌گیری شود.

به گزارش تسنیم، وی افزود: پس از حضور دکتر ولایتی و حکم مقام معظم رهبری مجددا رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی طی نامه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستند تا در خصوص جانشینی اعضای هیئت امنا تصمیم‌گیری شود و اتفاقا همان افرادی را که مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی مد نظرشان بود و در نامه‌های قبلی به شورا معرفی کرده بودند،یعنی آقایان فریدون عزیزی و دکتر صمدی یزدی را معرفی کردند، البته این نامه‌ها هنوز در شورا مطرح نشده است.

اسکندری با اشاره به رویه و سنت جاری در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد:در گذشته رویه دانشگاه بر این بود تا زمانی که جانشین اعضای هیئت امنا مشخص نمی‌شد، به اینکه کارایی هیئت امنا مرود خدشه قرار نگیرد، اعضای سابق به وظایف و ماموریت خود عمل می‌کردند و در این زمینه ماده 10 اساسنامه دانشگاه هیچ گونه تصریحی ندارد که حتما بایستی جایگزین مشخص شود.

سرپرست مرکز چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه در ادامه با اشاره به اظهارات  میرزاده گفت: اساسا خود آقای میرزاده به عنوان دبیر هیئت امنا این دو عضو محترم را برای جلسه سوم اردیبهشت که در خصوص رئیس دانشگاه تعیین تکلیف شد، دعوت کردند.

سرپرست مرکز چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اتفاقا در دوره ریاست آقای میرزاده دوبار جلسه هیئت امنا در بهمن ماه و 18 اسفند تشکیل شد که در هر دو جلسه آقایان صمدی یزدی و فریدون عزیزی به دعوت آقای میرزاده به عنوان دبیر هیئت امنا حضور داشتند، در مباحث مشارکت فعال کردند و رای دادند که اتفاقا در جلسه 18 اسفند موضوع مهم بودجه دانشگاه آزاد مطرح شد.

وی افزود: چگونه ایشان برای موضوع مهمی مثل بودجه 10 هزار میلیاردی دانشگاه آزاد حضور آقایان صمدی یزدی و فریدون عزیزی را قانونی می‌دانند اما همین افراد در زمان تعیین تکلیف در خصوص ریاست دانشگاه حضورشان غیرقانونی است.

اسکندری در پایان با تشریح روند قانونی برگزاری هیات امنا در سوم اردیبهشت گفت: در این جلسه 5 نفر به عزل آقای میرزاده رای دادند که اکثریت محسوب می شوند و به آقای میرزاده یک هفته فرصت دادند تا استعفا دهد.

وی با اشاره به صورت جلسه هفدهمین اجلاس فوق العاده هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این جلسه رئیس اعلام می‌کند با توجه به اینکه بر اساس بندهای اساسنامه جلسه با حضور 7 نفر از 9 نفر اعضا رسمیت داشته به کار خود ادامه می دهد و در نهایت رای گیری به عمل می آید و با اکثریت 5 رای مثبت به آقای میرزاده فرصت داده می شود تا استعفا دهد و آقای دکتر نوریان به عنوان سرپرست انتخاب می شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: