به‌روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
برخی از پزشکان خود دچار حوادث و تروما شده‌اند و درعین حال هر روز با ده‌ها تن از بیماران نیز برخورد می کنند؛ اکثر پزشکان از آغاز درگیری‌ها در یمن، خانواده خود را به بیرون از این کشور برده و کشورشان را ترک کرده‌اند
"خیبرآنلاین" - سازمان بهداشت جهانی گزارش داد: یمن به تدریج پزشکان خود را به دلیل ناامنی از دست می‌دهد؛ در حال حاضر، یمن برای هر ده هزار بیمار فقط ۳ پزشک دارد.

به گزارش بسیج، از ماه مارس 2015، درگیری در یمن تشدید شده و سیستم بهداشتی این کشور را به سمت سقوط برده است؛ ناامنی، کمبود برق و کمبود سوخت برای ژنراتورهای برق و آمبولانس‌ها، باعث شده تقریبا 1 از هر 4 مرکز بهداشتی درمانی بسته شود.

ناامنی موجب شده بسیاری از پرسنل بهداشت و درمان از این کشور فرار کنند؛ تامین دارو و تجهیزات پزشکی مختل شده است؛ دولت بودجه محدودی برای ادامه کار سیستم بهداشتی دارد و توانایی بیماران برای پرداخت هزینه‌ها بسیار کم است.

پزشکان با جریان مداوم بیماران به درمانگاه و نیاز آنها به حمایت بیمارستان روبرو هستند؛ بسیاری از بیماران از اضطراب، افسردگی، بی‌خوابی مزمن، اختلال استرس پس از سانحه یا اختلالات وسواسی اجباری رنج می‌برند.

سازمان بهداشت جهانی برآورد می‌کند در درگیری‌های مسلحانه در سراسر جهان، 10 درصد از افرادی که در معرض آزار و اذیت قرار گرفتند، مشکلات جدی روحی روانی پیدا می‌کنند و 10 درصد دیگر، شرایطی مانند افسردگی، اضطراب، بی خوابی و دردهای مختلف را تجربه می کنند که مانع از توانایی آنها در عملکرد موثر در زندگی‌ آینده‌شان می‌شود.

برخی از پزشکان خود دچار حوادث و تروما شده‌اند و درعین حال هر روز با ده‌ها تن از بیماران نیز برخورد می کنند؛ اکثر پزشکان از آغاز درگیری‌ها در یمن، خانواده خود را به بیرون از این کشور برده و کشورشان را ترک کرده‌اند.

یمن به تدریج پزشکان خود را به دلیل ناامنی از دست می‌دهد؛ در حال حاضر، یمن برای هر 10 هزار بیمار فقط 3 پزشک دارد؛ اگر یک مقایسه‌ای با مثلا کشور سوئیس کنیم، خواهیم دید که در این کشور 40 پزشک برای همان تعداد بیمار وجود دارد؛ در اینجا باید تفاوت را قضاوت کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: