به‌روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
واکنش وزیر خارجه کشورمان به یک خبر جعلی در حالی که وی سخت مشغول کارهای دیپلماتیک و دیدار با سران کشورهای اروپایی است، بسیار قابل تامل و از فردی در سطح او بعید بود!
"خیبرآنلاین" - در پی جنجال‌سازی‌های رسانه‌های حامی دولت یازهم دیروز شاهد انتشار اخبار انحرافی بودیم که حتی محمد جواد ظریف نیز بدان واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، در واقع به نظر می‌رسد که به طور کاملا تعمدی اخبار بیهوده و جعلی منتشر می‌شود که سعی دارد اخبار اصلی را به حاشیه ببرد. مسئله‌ای که می‌توان از آن به عنوان «فیک‌نیوزهای وطنی» نام برد. موضوعی که در آمریکا توسط ترامپ درباره اخبار حاشیه‌ای که رسانه‌های این کشور علیه وی منتشر می‌کنند معروف شده، متاسفانه در ایران به گونه‌ای هدایت شده به نفع دولت و جهت به حاشیه کشاندن مسائل محوری، منحرف‌سازی افکارعمومی و فرار از پاسخگویی به طور زنجیره‌ای در دست اقدام است. 

اما ماجرای وزیر خارجه کشورمان در فرانسه از این قرار است که فیلم تقطیع شده‌ای از دیدار ظریف با «ژان ایوز لو دریان»، وزیرخارجه کشور فرانسه در فضای مجازی منتشر شد که در نگاه اول نشان می‌داد که وزیر خارجه این کشور از دست دادن با همتای ایرانی خود امتناع می‌کند اما فیلم کامل نشان می‌دهد که وی به این سبب با ظریف دست نمی‌دهد که می‌خواهد با حفظ احترام او را به طور کامل بدرقه کند!ظریف در واکنش مظلومانه به این موضوع در اینستاگرام خود با انتشار فیلم مربوط به دیدارش با وزیر خارجه فرانسه نوشت: «وی از خداحافظی و دست دادن دم در اتاقش امتناع می کند تا به احترام ایران، وزیر خارجه اش را تا پلکان خروجی وزارت خارجه بدرقه کند. واقعا باعث تآسف است که گروهی برای منافع کوتاه مدت جناحی، حاضرند با دروغ گویی و تقطیع نوار ویدئویی، غرور و عزت مردم را به تمسخر بگیرند و ادعا کنند که به وزیر خارجه مردم بزرگ ایران توهین شده است. این روزها به طور ویژه و به بهانه های مختلف و بی مایه، مورد مهرورزی دوستان قرار گرفته ام.»اما باید در کنار این اخبار جعلی که مشخص نیست منبع آن کجاست و بعضا با پیگیری سرنخ‌های آن به کانال‌های تلگرامی جعلی (بخوانید فیک‌نیوزهای ایرانی) از جمله کانال «آمدنیوز» می‌رسیم، انتشار آن در این زمان بسیار تامل‌برانگیز و مرموز است. در این زمینه باید به موضوعات اصلی همچون اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران و شخصیت‌هایی مانند «سردار قاسم سلیمانی» توسط اتحادیه اروپا در زمانی که ظریف در این قاره حضور دارد، اشاره کرد و باید گفت که این موضوع اصلی است.

روز جمعه درحالی که محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در قاره سبز و دیدار با مقامات کشورهای ایتالیا، آلمان و فرانسه بود، لیست تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران منتشر شد که در این زمینه ظریف باید به جای پرداختن به اخبار ساختگی و جعلی به توضیح درباره این مسائل بپردازد.

البته باید این موضوع را هم اضافه کرد که واکنش وزیر خارجه کشورمان به یک خبر جعلی در حالی که وی سخت مشغول کارهای دیپلماتیک و دیدار با سران کشورهای اروپایی است، بسیار قابل تامل و از فردی در سطح او بعید بود!

اینکه وزیر خارجه فرانسه با ظریف دست بدهد و ندهد و حتی وی را در آغوش بگیرد، موضوع مهمی نیست و جزو ظواهر کار دیپلماتیک است اما موضوع مهم قطعا تحریم‌های ایران توسط اتحادیه اروپا آن هم درحالی که وزیر خارجه کشورمان با رهبران این قاره دیدار می‌کند، که به نظر می‌رسد ظریف باید در اینستاگرام خود به جای مسائل فرعی به این موضوع که دهن‌کجی بزرگی به وی و دستگاه دیپلماسی تحت امرش است، پاسخ دهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: