به‌روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
در محوطه جلوی بلوک‌های هیاتی فضاهایی به عنوان آشپزخانه در نظر گرفته شده است؛ هر سالن بلوک‌های هیاتی، بدون احتساب تخت‌های 2 طبقه و براساس تخت‌های یک طبقه، حدود 90 نفر ظرفیت دارد
"خیبرآنلاین" - زائرشهر رضوی در آستانه زادروز ولادت امام رضا(ع) در روز جمعه هفته جاری افتتاح می‌شود.

به گزارش فارس، افتتاح رسمی زائرشهر رضوی توسط حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی تولیت محترم آستان قدس رضوی انجام خواهد شد.

طبق گفته معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی، زائرشهر رضوی ظرفیت اسکان نهایی و روزانه 20 هزار زائر را دارد که فاز اول ظرفیت اسکان 5 هزار نفر را دارد.

این زائرشهر در زمینی به مساحت حدود 35 هکتار است که در حدود 220 هزار متر مربع زیربنا مشتمل فضاهای اقامتی و خدماتی تشکیل می‌شود.

حدود 25 درصد از مساحت زمین این زائرشهر را بنا و 75 درصد دیگر به فضاهای باز شامل بر زمین‌های ورزش، فضاهای سبز، پارکینگ و... اختصاص یافته است.

ساختمان‌های زائرسرای رضوی از 2 بخش اقامتی و خدماتی تشکیل شده است. همچنین حدود 21 درصد از کل فضای زمین را ساختمان‌های اقامتی و در حدود 4 درصد را نیز فضاهای خدماتی اشغال خواهد کرد.

برخی از زائران بصورت خانوادگی و برخی نیز در قالب هیئت‌های مذهبی به مشهد مقدس سفر می کنند که در این زائرشهر برای هرگروه اسکان ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

این زائرسرا در 3 فاز ساخته می‌شود که در فاز یک که مساحتی 10 هکتار دارد، 31 بلوک احداث شده که 28 بلوک آن بصورت سوئیت و 3 بلوک دیگر بصورت سالنی ویژه هیات‌ها خواهد بود. همچنین در هر بلوک‌ اقامتی 25 سوئیت در 2 طبقه بر اساس استاندارهای و امکانات هتل احداث می شود. همچنین در فاز یک، 6 سالن احداث شده که هرکدام در حدود 90 نفر ظرفیت خواهد داشت.

هر سوئیت مساحتی حدود 40 و دارای یک تراس، سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه کوچک است. بلوک‌های ویژه هیات‌‌ها نیز 2 طبقه بوده و در ورودی‌های سالن دارای سرویس‌های بهداشتی و حمام عمومی هستند.

در محوطه جلوی بلوک‌های هیاتی فضاهایی به عنوان آشپزخانه در نظر گرفته شده است؛ هر سالن بلوک‌های هیاتی، بدون احتساب تخت‌های 2 طبقه و براساس تخت‌های یک طبقه، حدود 90 نفر ظرفیت دارد.

تولیت آستان قدس رضوی در همین رابطه گفته است: زمین این پروژه متعلق به امام رضا(ع)، ساختمان آن برای زائران حضرت امام الرئوف است و خیران با مشارکت در احداث آن خادمان حضرت هستند؛ لذا بنا داریم پس از اتمام این پروژه، تابلویی مشتمل بر خیران و سازمان‌هایی که در احداث این بنا مشارکت داشته‌اند، در محل پروژه نصب کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: