به‌روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
داده های موجود گمرک ایران در سال گذشته آمارهای تجارت خارجی را به صورت مقایسه ای منتشر می‌نمود، که در حال حاضر این رویه متوقف شده است. بر این اساس در 4 ماه نخست سال 95 حدود 15 هزار خودرو با حجم موتور 1500 تا 2500 سی سی با ارزش 390 میلیون دلار به کشور وارد شده، این در حالی است که تا تیرماه سال 94 حدود 11 هزار خودرو با حجم موتور مذکور وارد کشور شده بود
"خیبرآنلاین" - واردات ۲۳ هزار خودرو در ۴ ماهه سال جاری با ارزش حدودی ۶۴۰ میلیون دلار و جهش ۸ هزار عددی یک حد نصاب تازه را ثبت کرده است.

به گزارش تسنیم، براساس آمارهای تجارت خارجی کشور در 4 ماهه نخست سال جاری 15477 خودرو با حجم موتور 1500 تا 2000 سی سی وارد کشور شده است که با وزن 22 هزار تن ارزش 426 میلیون دلار داشته است. همچنین در همین مدت 7700 خودرو با حجم موتور 2000 تا 2500 سی سی با وزن تقریبی 12 هزار تن  وارد کشور شده است که ارزش ارزی آن 213 میلیون دلار میباشد. به این ترتیب تا تیرماه سال جاری حدود 23 هزار خودرو وارد کشور شده است که ارزش ارز بری 639 میلیون دلاری داشته است.

همچنین در زمینه واردات قطعات منفصله خودرو با درصد ساخت داخل کمتر از 30 درصد 36هزار تن به ارزش 310 میلیون دلار قطعه وارد کشور شده است. در زمینه قطعات خودروهای با ساخت داخل کمتر از 50 درصد نیز میزان واردات حدود 196 میلیون دلار بوده است.

متاسفانه گمرک ایران، قسمت دوم جداول آمارهای تجارت خارجی را حذف کرده است و به این ترتیب امکان مقایسه مشخص تعداد خودروهای وارداتی با مدت مشابه سال گذشته وجود ندارد. در حال حاضر تمام آمارهای بانک مرکزی به صورت مقایسه ای با دو سال گذشته انجام میشود که هر چند آمارهای تجارت خارجی از اهمیت فوق العاده برای بازرگانی کشور برخوردار است اما این موضوع از طرف گمرک ایران رعایت نمیشود.براساس داده های موجود گمرک ایران در سال گذشته آمارهای تجارت خارجی را به صورت مقایسه ای منتشر می‌نمود، که در حال حاضر این رویه متوقف شده است. بر این اساس در 4 ماه نخست سال 95 حدود 15 هزار خودرو با حجم موتور 1500 تا 2500 سی سی با ارزش 390 میلیون دلار به کشور وارد شده، این در حالی است که تا تیرماه سال 94 حدود 11 هزار خودرو با حجم موتور مذکور وارد کشور شده بود.در تیرماه سال جاری میانگین ارزش وارداتی هر خودرو 34 هزار دلار بوده که این شاخص در سال گذشته 26 هزار دلار و در سال 91 حدود 18 هزار دلار بوده است. این موضوع نشان می دهد میانگین ارزش وارداتی هر خودرو نیز افزایش پیدا کرده است. به این ترتیب اجرای مصوبه ممنوعیت واردات خودروهای بالای 2500 سی سی که با هدف جلو گیری از واردات خودروهای گران قیمت تصویب شد، با چالش روبرو شده است.
برچسب ها: واردات ، ارز ، خودرو ، گمرک ، جدول ، خیبر ، آنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: