به‌روز شده در: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۱۳۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
هیچ دولتی در دنیا با پول چاپ کردن نتوانسته اقتصاد کشورش را نجات بدهد
"خیبرآنلاین" - عبدالحمید نادریان، فعال صنعت نفت، درخصوص عملکرد اقتصادی دولت یازدهم اظهار کرد: با ادامه مسیر دور اول دولت روحانی، دولت دوازدهم وضعیت بدتری پیدا خواهد کرد. هدایت نقدینگی و پول مردم به سمت بانکها و شبه بانکها در 1500 روز اول دولت روحانی عملا کار اقتصادی در ایران را از توجیه خارج کرده است.

به گزارش نود اقتصادی، وی افزود: هدایت نقدینگی به سمت شبه بانکها، بازارها و صنعت و مسکن و بورس ایران را به رکود برده و 3/1 دارائیهای ایرانیان در بورس آب کرد. بانک مرکزی و قوه قضاییه مشغول رفع مشکلات شبه بانکها و نقدینگی مردم در 31 استان کشور هستند.

این فعال صنعت نفت عنوان کرد: چینی‌ها سالی 20 میلیون کار پایدار ایجاد می‌کنند در حالی که بودجه جاری دولت امسال به 300 هزار میلیارد تومان رسیده است. سال 92 بودجه جاری ایران 88 هزار میلیارد تومان بود، بنابراین دولت روز به روز بزرگ و بزرگتر می‌گردد. ما 5 برابر ژاپن 128 میلیونی کارمند حقوق بگیر داریم.

نادریان بیان کرد: ایران قبل از انقلاب 112میلیارد دلار و بعداز انقلاب 1316 میلیارد دلار از نفت درآمد کسب کرده است. دولت روحانی 250 میلیارد دلار در 48 ماه و دولت احمدی‌نژاد 531 میلیارد دلار در 96 ماه از  نفت درآمد کسب کرده اند. این در حالی است که 30%  از پول یک بشکه نفت را بابت تجهیزات بالادست نفت از تولید کننده دریافت می‌کنند. یعنی  اکنون  با نفت بشکه ای  60 دلاری نزدیک به 20 دلار محصولات بالادست صنعت نفت از تولید کننده می‌گیرند.

وی گفت: هیچ دولتی در دنیا با پول چاپ کردن نتوانسته اقتصاد کشورش را نجات بدهد. احمدی‌نژاد در 96 ماه 80 هزار میلیارد تومان پول چاپ کرد و آقای روحانی در 48 ماه 84 هزار میلیارد تومان پول چاپ کرد. این یعنی کشتی به گل نشسته اقتصاد ایران را جناب روحانی به گل بیشتر نشاند. با پول چاپ کردن و گذراندن وقت ایران با 8.5 میلیون کارمند حقوق بگیر دولتی و همچنین  با بهره‌وری 10 دقیقه  ایران  راه به جایی نمی برد.

این فعال صنعت نفت بیان کرد: به جای 3000 روز 30000 روز هم به آقای روحانی فرصت بدهید نمی‌تواند به صنعت، مسکن و بورس رونق بیاورد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: