به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
از رییس دولتی که در ایام انتخابات، با انواع تخریب‌ها، وعده‌ها، شعارها، فریادها و... باز هم موفق به کسب رای از ملت شد، می‌پرسند که تا چه زمانی باید برای تحقق آنها صبر کرد؟ آیا بیش از 4 سال اختیار تام که در ادامه نزدیک به 30 سال قبل از 8 قبل از این بود، مدت زمان کمی است؟
"خیبرآنلاین" - حسن روحانی در مراسم نمادین بازگشایی دانشگاه‌ها که روز 15 مهرماه 96 در دانشگاه تهران برگزار شد،  بار دیگر با ادبیاتی مملو از طعنه و تکه پراکنی، نشان داد که قابلیت‌های برجسته‌ای در انحراف افکار عمومی از برخی اتفاقات بسیار مهم روز کشور دارد.

به گزارش بیان ما، رییس دولت دوازدهم در این مراسم دولتی، هنگامی که سخنانش بازهم رنگ و بوی شعارهای انتخاباتی به خود گرفت، گفت: "در کشورمان رقابت ناسالمی تحت عنوان جناح‌های سیاسی درست شده است؛ همه در انتخابات شرکت می‌کنیم و بایستی در پایان انتخابات همه افراد و جناح‌هایی که در آن شرکت کرده‌اند، تشویق شوند، اما اگر فقط یک جناح تشویق شده و جناح دیگر تنبیه شود، آیا با چنین برخوردی می‌توان سرمایه اجتماعی ایجاد کرد؟ ظاهراً یک جناحی از ابتدا دیوارش کوتاه ساخته شده است؛ اگر کسی خیلی هم تأثیرگذار باشد و مثلاً مردم را تشویق کرده که «تَکرار» کنند و پای صندوق رای بیایند، آیا نباید تشویق شود؟ اما متأسفانه یک جناح همیشه تشویق می‌َشود و جناح دیگر نیز همواره مورد تنبیه قرار می‌گیرد و باید این مسیر را رها کرد و اینها باید از تجربیات نتایج انتخابات سال‌های 92، 94 و 96 استفاده کنند.»

بیان این اظهارات از جانب فردی که ریاست قوه مجریه را در اختیار دارد، در نگاه نخست، رعایت حقوق شهروندی و ادبیاتی فراجناحی که یکی از نیازهای امروز جامعه ماست، تلقی می شود اما وقتی متوجه شویم که مُراد سخنان او، علاوه بر انحراف افکار از مسایل اصلی و واقعی، نوعی حمایت از یکی از سران فتنه است، در این صورت مشخص می شود که هدف دیگری در پشت آن نهفته شده است.

طی روزهای اخیر که مملو از اخبار داغ، مهم و سرنوشت ساز است، به یکباره از اتاق عملیات روانی جماعتی که در بازی با افکار عمومی صاحب تجربه و تخصص شده‌اند، موضوع اعمال محدودیت‌های جدید برای یکی از سران فتنه که در حصر نیست، رسانه‌ای شد و در ادامه، برخی فعالان فضای مجازی که نانشان در تنور همان اتاق پخت می‎شود، دست به کار شدند تا این موضوع را به اولویت نخست کشورمان طی همین روزها تبدیل کنند. اما هرچه تلاش کردند، این بار توفیق کمتری نسبت به گذشته به دست آوردند. چرا؟ ادامه را بخوانید.

توافق هسته‌ای یا همان برجام معروف، این روزها به بحرانی‌ترین دوران عمر کوتاه خود رسیده است؛ طرف آمریکایی که از ابتدا نیز کمترین عملی به تعهداتش انجام نداده بود، حالا رسما می‌خواهد این توافق عبرت‌آموز را به کاغذپاره‌ای جهت ثبت در تاریخ تبدیل کند و این در حالی است که طرف ایرانی، همچنان می‌کوشد به آنان بفهماند که حیثیت خود را پای این توافق گذارده و اگر برجام ناکام شود، اینان نیز دیگر روی نگاه کردن به مردم را ندارند.

از سوی دیگر، همزمان با این بحران برجامی، خبر داغ دیگری رسانه‌ای شد: یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای که از حسن روحانی نیز نشان درجه 3 خدمت و پاداش دریافت کرده بود، به عنوان جاسوس محاکمه شده و حکم وی نیز صادر شده است. معنای دیگر این خبر آن است که این فرد که نقش بسیار مهمی در تنظیم متن برجام داشته، عملا دوطرفه بازی می‌کرده است و با این حساب، پر واضح است که خروجی توافق فوق، نمی‌تواند مورد اطمینان و تایید ملی قرار بگیرد.
هرج و مرج به وجود آمده در موضوع برجام که حالا تحمیل کنندگان آن به کشور را به گوشه‌ی رینگ برده است، موجب شد تا اتاق عملیات روانی اعتدالیون به تکاپو بیافتد و به فکر مساله سازی برای کشور جهت انحراف افکار عمومی برآید؛ و چه موضوعی بهتر از داغ کردن دوبار‌ه‌ی ماجرای سران فتنه و این بار، همان فردی که مدام در حال «تَکرار» است و حتی یکبار هم خود را موظف به پاسخگویی در قبال «تَکرار» کردن‌هایش نمی‌بیند.

اما اصل ماجرا چیست؟
سران فتنه، براساس مصوبه شورایعالی امنیت ملی در سال 1389 که حسن روحانی نیز در آن حضور داشته و آن مصوبه را امضا هم کرده است، به دلایل اصرار بر اقدامات مخرب، تنش آفرین و وحدت شکن که از سال 1388 آغاز شده بود، درصدد کپی برداری از انقلاب مردم مصر و تونس و... علیه حکومت اسلامی برآمدند و به هیچکدام از انذارها و هشدارها هم کمترین توجهی ننمودند تا تصمیم گیران امنیت کشور را ناگزیر به اعمال محدودیت نمایند.

حالا، همان شورایعالی امنیت ملی در آخرین جلسه‌ای که در این باره صحبت شد و در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی، مجددا بر همان مصوبه‌ی قبلی تاکید ورزیدند تا محدودیت‌های سابق همچنان ادامه پیدا کند.

اما، نانی که از قِبَل این محدودیت‌ها در انتخابات و برخی مقاطع حساس و سخت (مثل شرایط این روزها) برای مجموعه حاکم بر دولت پخت شده است، آنقدر چشمگیر و پرروزی بوده است که نمی‌خواهند به این راحتی از آن چشم پوشی کنند. بنابراین، چون قافیه به تنگ آمد، دولتمردان، بازهم دست به دامن این حربه‌ی نخ‌نما شدند.ولی این بار، ظاهرا قصه با دفعات قبل متفاوت شده است چراکه نوع استقبال عمومی از این «فتنه خوری» بسیار سرد و ناامیدکننده است.
ظاهرا مردم فهمیده‌اند که دیگر نباید افکار خود در اختیار اتاق‌های عملیات روانی بدهند تا موضوعات اصلی آنها به کناری رفته و مباحث فرعی و انحرافی، جای آنان را بگیرند.

مردم از رییس جمهوری که فریاد زده بود «همه مسئولیت مذاکرات برعهده من است» سوال دارند که در برابر حضور یک جاسوس در تیم مذاکره کننده، چه پاسخی دارد؟

از دولتی که همه تخم مرغ‌هایش را در سبد برجام گذارده و کشور را چند سال معطل وعده‌های برجامی خود کرده، می‌پرسند که مگر همه‌ی اتفاقات این روزها را منتقدان به نحوه‌ی مذاکرات گوشزد نکردند! چرا حرف‌های آنان را نشنیدید و با انگ و برچسب سعی در انزوای آنان داشتید اما حالا، دست کشور و مردم را خالی‌تر از قبل کرده‌اید؟

از رییس دولتی که در ایام انتخابات، با انواع تخریب‌ها، وعده‌ها، شعارها، فریادها و... باز هم موفق به کسب رای از ملت شد، می‌پرسند که تا چه زمانی باید برای تحقق آنها صبر کرد؟ آیا بیش از 4 سال اختیار تام که در ادامه نزدیک به 30 سال قبل از 8 قبل از این بود، مدت زمان کمی است؟

رصد واقع بینانه از جامعه نشان می‌دهد که مُشت روحانی و دوستان برای مردم باز شده و دیگر قرار نیست جای موضوعات اصلی و فرعی جابجا شوند. این بار، نوبت پاسخگویی به نیازهای جامعه در زمینه‌ی رونق اقتصادی، رفع بیکاری، کاهش تورم واقعی، مبارزه با مفاسد اقتصادی و... رسیده است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مهران
|
United States
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
با سلام
متاسفانه بسیاری هنوز در عالم رویا بسر می برند که این دولت با این رئیس مجریه قصد سازندگی ، ایجاد اشتغال و پیشترفت کشور را دارد. البته تعدادی از وزرای این دولت بنظر صادق می رسند ولی در کل این دولت همانند دولت قبل با همین ساختار نه تنها گره ایی از مشکلات مردم را نگوشوده و نخواهد گشود بلکه جاده صاف کنی بوده و هستند برای اعمال فشار غرب بر کشور ما.
مقصر خود ما مردمیم که مجددا" به دولت برجامی رای اعتماد دادیم و بالاتر از آن مقصر مجلس شورای نگهبان است که رئیس قوه مجریه را دوباره تایید صلاحیت کرد. اگر فقهای ما ،اگر حوزه های علمیه و نخبگان انقلابی ما دست روی دست نمی گذاشتند و به صراحت اعلام برائت از یک دولت واداده می کردند امروزه وضع بدین گونه نبود که یک گروه مسئله دار حکومت کشور را در دست گیرند و باعث عقب گرد کشور گردند و رهبر این کشور را به حاشیه برند.
مقصر خود ما مردمیم که صبح تا شب به پای رسانه های غربی نشسته ایم و به آنها اجازه می دهیم که خوراک فکری و فرهنگی ما را تامین کنند. و اینگونه می شود که خادمان دلسوز کشور به کنار زده می شوند و یک مشت شارلاتان رانت خوار و رانت ده سیاست باز امور کشور را بدست می گیرند.
اگر امام بود او هیچگونه از در مصالحه با این لیبرالهای روحانی نمای سخنور و لبخند زن بر نمی خواست و با آنها برخورد انقلابی می کرد همانگونه که با بازرگان و بنی صدر و منتظری برخورد نمود و از تهدید این گروه برای ایجاد اختشاش و بر هم زدن اوضاع کشوری هیچ ترسی بدل راه نمی داد.
اگر به این گروه اجازه داده شود به همان شکلی که آنان صنعت هسته ایی کشور را به باد فنا دادند صنعت موشکی و دفاعی کشور را نیز به زانو در خواهند آورد و زمانی دیر نخواهد گذشت که آنان به بهانه تامین معیشت مردم و رفع تحریمها، ازدواج همجنسبازان را در کشور نیز قانونی خواهند کرد.
بنابر این امروز بیش از هر چیز کشور و انقلاب اسلامی را عملکرد این گروه در معرض خطر قرار داده و نه یاوه گوییهای ترامپ و امثال او.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: