به‌روز شده در: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
او بعد از توهم بنزسواری و معطل نگاه داشتن 4.5 ساله ی کشور بر سر مذاکره با آمریکا به بهانه ی برجام، مجددا می خواهد سوار پیکان شده و حالا 3.5 سال پیش رو را به نام مذاکره با اروپا هدر دهد
"خیبرآنلاین" - پس از ماهها عملیات رسانه ای، بالاخره روز جمعه 21 مهرماه 96 دونالد ترامپ راهبرد دولت آمریکا علیه ملت ایران، سپاه و برجام را آشکار کرد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، رییس جمهور آمریکا در این سخنان، به جای ارایه راهبرد جدید، همان سیر همیشگی دولت های آمریکا را البته با ادبیاتی شفاف تر و صریح تر تکرار کرد.

او از اعمال تحریم های جدید علیه ایران و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت، عصبانیت خود از شعار "مرگ بر آمریکا" را آشکار کرد، بر تغییر حکومت جمهوری اسلامی اصرار ورزید، از خلیج فارس با نام جعلی "ع ر ب ی" نام برد، خواستار اعمال محدودیت و فشار علیه برنامه های موشکی و منطقه ای کشورمان شد، از لزوم تغییر در مسیر برجام سخن به میان آورد و...

اینها، هیچکدامشان برای مردم ایران تازه نیست. کدام دولت آمریکا را طی حداقل 100 سال اخیر می توان نام برد که بر علیه منافع ملی کشورمان اقدام نکرده باشد؟ از ریگان و کارتر گرفته تا بوش های پدر و پسر و کلینتون و اوباما و حالا ترامپ!
آنجا برخلاف کشورمان، دولت ها مانند یک رقابت دو امدادی، در امتداد مسیر دولت قبلی حرکت می کنند و فقط تاکتیک ها برای رسیدن به اهداف، تغییر می کند.

اما آنچه که بیشتر از سخنان ترامپ مایه ی تعجب و البته نگرانی است، روندی است که جریان حاکم بر قوه اجرایی کشور به ریاست روحانی و بر مجلس به ریاست لاریجانی در پیش گرفته اند.

روحانی که تا پیش از این، اروپا را به پیکان و آمریکا را به بنز شباهت داده بود، صراحتا علاقه مندی اش را به بنزسواری اعلام کرده و درصدد همین موضوع، برنامه های دولتش را طراحی نموده بود.

او همچنین، آمریکا را کدخدای جهان معرفی کرده و مذاکره با کدخدا را راحت تر از مذاکره با دیگران می دانست.

در این میان، از حمایت های همه جانبه و تمام علی لاریجانی، رییس چندین دوره ی مجلس نیز نباید به سادگی گذشت.

اما حالا، علیرغم تحقق همه ی تحلیل ها و پیش بینی های منتقدان برجام و روند مذاکرات هسته ای مبنی بر نقض عهد آمریکا و غیرقابل اعتمادبودن این کشور، وقتی کار به بن بست رسیده است، روحانی در چرخشی 180 درجه ای، از لزوم تکیه بر اروپا سخن می گوید!

آیا او بعد از توهم بنزسواری و معطل نگاه داشتن 4.5 ساله ی کشور بر سر مذاکره با آمریکا به بهانه ی برجام، مجددا می خواهد سوار پیکان شده و حالا 3.5 سال پیش رو را به نام مذاکره با اروپا هدر دهد؟

آیا روحانی که در مذاکره با کدخدای قلابی و به دست آوردن دل او ناکام مانده است، حالا می خواهد به سراغ رعیت برود؟

آیا در این عقبگرد پرهزینه و ناشی از بی توجهی به منویات امام خامنه ای و نظر منتقدان گسترده روند مذاکرات، لاریجانی کماکان به عنوان یک سپر  مدافع و حامی، او را در ادامه ی مسیر بی فایده و سرکاری جدید یاری خواهد کرد؟

به نظر می رسد مهمتر از آنچه که ترامپ تکرار کرد، تعیین تکلیف غربزدگان، غرب پرستان و غرب باوران برای کشور ضرورت پیدا کرده است. حالا باید هزینه های مالی و غیرمالی ناشی از رفتار دشمن پسندانه ی این جماعت مورد محاسبه قرار گرفته و صریح و شفاف به مردم اطلاع رسانی شود که طی 4.5 سال گذشته (همچون سال های 82 تا 84 و مانند تقریبا اکثر سال های پس از انقلاب) چگونه یک جماعت غربگرا، خسته و فرتوت، بی توجه به توانمندی های داخلی و بزک کننده ی دشمن، سرمایه های مالی، انسانی، معنوی و خدادادی کشور را چوب حراج زدند و باعث همه ی مشکلات و حاشیه های غمبار ایران، همین جماعت غربگرای همیشه حاضر در صحنه ی مدیریت کشور هستند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ح ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
0
0
بابا یکی باید جلوی خیانت (...) را بگیره! 5 سال معطلی کشورو از دست دادن همه دستاوردها و افزایش فشارها بر مردم! ایا اینها خیانت نیست! چه کسی پاسخگوی چرندیان (...) قبل از انتخابات است! باید فکری کرد وبه این خیانتها پایان داد>
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
حمید
|
Spain
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
0
0
خیبر جان، چرا خودت را فریب میدهی؟ یعنی باور کنیم که دولت و مجلس این سیاستهای نادرست و توافقات ناشی از ضعف را هدایت میکنند و (...) فقط نگاه میکند؟!!
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: