به‌روز شده در: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
درآمد 40 میلیون تومانی اصفهانی در برابر دستمزدهای نجومی که در ایران از هیأت مدیره شرکت‌های خصوصی و دولت روحانی می‌گرفته، تقریباً هیچ است! با این همه متهم اعتراف کرده تمام تلاشش را برای اختلال در برجام و گنجاندن بندهای مرتبط با FATF به درخواست MI6 ایفا کرده
"خیبرآنلاین" - انگلیسی‌ها کارشان را بلدند؛ چه وقتی با وساطت امثال سِر جان مَلکُم، کلاه فتحعلی شاه را برمی‌داشتند و چه زمانی که به کمک مُشتی جاسوس مثل دُری اصفهانی، برجام را قالب کردند. توافق هسته‌ای اگرچه با ترکمنچای قابل مقایسه نیست، مسلماً ولی می‌توانست به‌مراتب بهتر باشد اگر روحانی و دستگاه‌های امنیتی دولتش تمهیدات حفاظتی بیشتری را رعایت می‌کردند. بگذریم از آن‌که وزیر اطلاعات همچنان پیداشدن جاسوس در تیم مذاکره‌کننده‌ی دولت را باور نکرده و قضیه را انکار می‌کند. علوی قبلاً هم گفته بود بیشتر از حفاظت و مسائل امنیتی، عکاسی و نقاشی بلد است!
 
به گزارش دانشجو، اما ماجرا چیست؟ جاسوس تیم مذاکره‌کننده دقیقاً کدام بخش‌های توافق هسته‌ای را سوراخ کرده؟ دُری اصفهانی به‌خاطر چند مُشت دلار مملکتش را فروخت!؟

مورد عجیب یک جاسوس؛ وقتی کارمند اخراجی وزارت دفاع به عضویت تیم مذاکره‌کننده درآمد!

کارمند وزارت دفاع بود؛ آن هم بخش «مطالبات ایران از آمریکا»! می‌گویند در جریان مذاکرات الجزایر (1981) با آمریکایی‌ها حضور داشت. وقتی که هیأت مذاکره‌کننده ایرانی به سرپرستی بهزاد نبوی معاون نخست‌وزیر، مأموریت داشت مسأله‌ی گروگان‌های آمریکایی را در برابر استرداد اموال بلوکه‌شده حل و فصل کند. بعدها هم به‌رغم استنادات و شواهد محکم اما نتیجه دعاویِ وزارت دفاع اغلب به نفع آمریکایی‌ها تمام می‌شد. برای همین «دُری اصفهانی» در مظان اتهام قرار گرفت و اخراج شد. به کانادا رفت و تابعیت این کشور را هم دریافت کرد.

ترکمن‌چای تا برجام؛ جاسوس دولت روحانی مردم و مملکتش را چقدر فروخت؟
 
با شروع دولت یازدهم احتمالاً برای ادامه‌ی جاسوسی‌هایش به ایران بازگشت. در بانک مرکزی به‌عنوان مشاور ولی‌الله سیف مشغول به کار شد. بامزه آنکه آقای رئیس‌کل او را به‌عنوان کارشناس تحریم‌های بانکی به محمدجواد ظریف و تیم مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای معرفی کرد؛ جایی که او بهتر از همیشه می‌توانست برای سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا(MI6) خوش‌رقصی کند!

شهریور 95 این موضوع مورد سؤال نمایندگان مجلس از وزیر اقتصاد قرار گرفت. اسماعیل سعیدی، نقوی‌حسینی و محمدمهدی زاهدی خطاب به طیب‌نیا نوشته بودند: «فردی دوتابعیتی که با سرویس جاسوسی انگلیس همکاری داشته و در شرکت pwc، مسائل امنیتی- سیاسی ایران را جمع‌آوری و گزارش می‌کرده و قبلاً با نظر حفاظت اطلاعات وزارت دفاع اخراج شده، با تأیید کدام مرجع در تیم اقتصادی و مالی بانکی کمیته اقتصادی برجام منصوب شده است؟»

ترکمن‌چای تا برجام؛ جاسوس دولت روحانی مردم و مملکتش را چقدر فروخت؟ 
 
PWC؛ این کمپانی جاسوس‌پرور!

دُری اصفهانی کارمند PWC است؛ یک کمپانی چندملیتی که خدمات مالی و حسابداری ارائه می‌کند. «پی. دبلیو. سی» شبکه‌ای از کارمندان بالغ بر ۱۸۴۰۰۰ نفر در ۱۵۷ کشور دارد. درآمد کل این شرکت ۳۱. ۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۲ بوده که بر همین مبنا می‌توان گفت دومین مجموعه خدمات حسابداری در دنیا است. اقدامات این شرکت برای ماستمالی کردن پرونده‌های فرار مالیاتی و تحرکاتی که برای دورزدن قوانین انجام می‌دهد، موجبات بدنامی آنان را فراهم آورده است. تصویر قرارداد آقای جاسوس را با این کمپانی ملاحظه می‌کنید:
 
ترکمن‌چای تا برجام؛ جاسوس دولت روحانی مردم و مملکتش را چقدر فروخت؟
 
دُری اصفهانی اسناد مکاتبات و انتقال اطلاعات محرمانه را برای PWC انکار نکرده؛ گفته می‌شود این کمپانی از جانب خزانه‌داری آمریکا (OFAC) مأموریت نظارت بر اجرای ترتیبات FATF در ایران را برعهده گرفته است.

جاسوس دولت روحانی کجای برجام را سوراخ کرد؟/ ماجرای دسته گل سیف!

«شاید اگر کارشناس تیم مذاکره‌کننده جاسوس نبود، برجام می‌توانست تحریم‌های بانکی را مرتفع کند.» موسوی لارگانی عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی بابیان این مطلب، به خبرنگار ما گفت: «قطعاً عدم لغو تحریم‌های بانکی در برجام بی‌تأثیر از حضور دُری اصفهانی نیست. یکی از وعده هایی که تیم مذاکره کننده از ابتدا می‌داد و بر آن تأکید کرد «برداشته شدن تمام تحریم‌های بانکی» بود. در عمل اما هیچیک از بانک‌های بزرگ حاضر نشدند تحریم‌های ناجوانمردانه را لغو و ارتباط بانکی برقرار کنند.»

نواقص بانکی برجام مطلب پوشیده‌ای نیست. توافق هسته‌ای قرار بود همه تحریم‌های مالی و بانکی را یکجا لغو کند. حسن روحانی روزگاری می‌گفت «ما هیچ توافقی را امضا نمی‌کنیم مگر آنکه در اولین روز اجرای توافق تمامی تحریم‌های اقتصادی بالمرّه و همان روز لغو شوند» نشد؛ روحانی و دوستانش توافقی را امضا کرده بودند که نمی‌توانست مشکلات مالی و اقتصادی بانک‌های مملکت را حل کند. آنقدر که سیف رئیس کل بانک مرکزی هم به اعتراف درآمد و رسماً اعلام کرد دستاورد ایران از ابتدای اجرای برجام «تقریباً هیچ» بوده است.
 
دُری اصفهانی البته نانی بود که سیف در کاسه‌ی تیم مذاکره‌کننده گذاشت. احتمالاً اگر آقای رئیس‌کل مراتب امنیتی بیشتری را برای استخدام مشاور دوتابعیتی لحاظ می‌کرد، اوضاع بهتر از اینها بود. هرچه نباشد از گذشته گفتند «خودکرده را تدبیر نیست!» با این همه و باوجود قطعی شدن حکم محکومیت جاسوس هسته‌ای، سکوت بانک مرکزی ادامه دارد. سیف تا این لحظه حاضر نشده در برابر مردم و رسانه‌ها از دسته گُلی که به آب داده، سخن بگوید.

دری اصفهانی مردم و مملکتش را چقدر فروخت؟/ به خاطر یک مُشت «پوند»!

دُری اصفهانی علاوه بر مشاوره در بانک مرکزی، عضو هیأت مدیره‌ی بانک سامان و بیمه آسیا هم بوده است. بگذریم از آن‌که به خاطر عضویت در تیم مذاکره‌کننده هم از وزارت خارجه دستمزد دریافت می‌کرده. با این حساب حتی اگر اتهام جاسوسی وجود نداشت، قوه‌قضائیه وی را به اتهام دریافت حقوق‌های نجومی محاکمه می‌کرد! حقوق ماهانه‌ی دُری اصفهانی از PWC اما تنها ماهی ۷۵۰۰ پوند انگلیس بوده؛ یعنی تقریباً 40 میلیون تومان! که آن هم مستقیم به حساب یکی از بستگانش در کانادا واریز می‌شده است.

درآمد 40 میلیون تومانی اصفهانی در برابر دستمزدهای نجومی که در ایران از هیأت مدیره شرکت‌های خصوصی و دولت روحانی می‌گرفته، تقریباً هیچ است! با این همه متهم اعتراف کرده تمام تلاشش را برای اختلال در برجام و گنجاندن بندهای مرتبط با FATF به درخواست MI6 ایفا کرده. احتمالاً برای همین اعترافات هم دادگاه شرع وی را به جرم «همکاری با دولت متخاصم آمریکا» و «همکاری با سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس و کانادا» به 10 سال حبس محکوم کرده است. 10 سال حبسی که بعد از درخواست تجدیدنظر و به خاطر کِبر سن به 5 سال تقلیل یافت.

ترکمن‌چای تا برجام؛ جاسوس دولت روحانی مردم و مملکتش را چقدر فروخت؟

روحانی ادعا می‌کرد می‌تواند تمام تحریم‌های بانکی و اقتصادی ظالمانه را یک‌ شبه مرتفع کند. نشد؛ جاسوس‌ها اجازه ندادند. آنطور که کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی می‌گوید، خیانت 3 نفر از اعضای تیم مذاکره‌کننده به‌وسیله دستگاه‌های اطلاعاتی کشف شده بود که از این جمع، تنها دُری اصفهانی به دام افتاد؛ 2 جاسوس دیگر گریختند. برجام ولی ماند و وبال گردن شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: