به‌روز شده در: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۱۵۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۶
مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه سپاه استان تهران عنوان کرد
امروز وظیفه داریم تا پای جوانان را به مساجد باز کنیم، باید جوان را با مسجد آشتی داد، باید پای جوان مسجدی را بوسید
"خیبرآنلاین" - همایش ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج به مناسبت هفته بسیج و با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران، مسؤولین ادارات و نهادها و جمعی از طلاب دیار 15 خرداد در سالن همایش کانون فرهنگی هنری ملائک شهرستان قرچک برگزار شد‌.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، حجت السلام مختار نظری، مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران، در این مراسم با تسلیت ارتحال جمعی از زلزله زدگان استان کرمانشاه، با بیان اینکه در عالم کنونی موجودات برای حفظ بقای خود با هم در تزاحم و نزاع هستند، گفت: به همین خاطر خدا به همه جانداران به جز انسان ابزار دفاعی داده است تا بتوانند از قلمرو خود حفاظت و دفاع کنند.

وی با تبریک هفته بسیج و نابودی داعش و پایان طومار ننگین تکفیری ها ادامه داد: طبق آیات و روایات خداوند به انسان به جای ابزار دفاعی، به انسان عقل و خرد داده است تا از هجمه دشمن دفاع کند اگر اینطور نباشد باعث می شود تا مراکز دینی و مساجد که مرکز نشر علوم دینی و سجدگاه مسلمانان است رو به زوال بروند.

وی با مطرح کردن سفارش قرآن در برابر هجمه دشمن گفت: کما اینکه کشته شدن در راه خدا شهادت است، اما باید ایستادگی کرد و به دفاع پرداخت.

تلاش‌شبانه‌روزی‌دشمن‌برای‌تضعیف‌جایگاه‌رهبری‌

وی با اعلام اینکه دفاع در مرزهای دینی و اعتقادی مهمتر از مرزهای جغرافیایی است، ابراز کرد: باید در صورت هجوم به مرزهای دینی باید از جان مایه گذاشت و اعتقادات را حفظ کرد.

نظری توسعه طلبی و حاکمیت مطلق بر اروند رود، تجزیه بخشی در قلمرو کشور، استرداد جزایر 3گانه و نابودی جمهوری اسلامی را اهداف اصلی دشمن در جنگ تحمیلی برشمرد و بیان کرد: جنگ در حالی شروع شد که ایران از هیچ حامی ای برخوردار نبود و غرب و شرق، دولتهای منطقه و دیگر کشورهای دنیا پشت سر صدام ایستادند، در آن هنگام فروش و واگذاری انواع مهمات و سلاحها به صدام و دیگر حمایتها از صدام را شاهد بودیم.

وی با تشریح اوضاع اسفناک دوران دفاع مقدس تصریح کرد: علیرغم این همه حمایت و پشتیبانی از صدام، انقلاب اسلامی ذره ای از خاک ایران را به دشمن نداد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان تهران با برشمردن عوامل پیروزی انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی، اظهار داشت: فرماندهی رزمندگان اسلام به عهده فردی بود که جز خدا کسی نمی ترسید و معتقد بود اگر همه دنیا در برابر دین ما بایستد باید در برابرش ایستاد، این روحیه فرماندهی به همه مردم ایران منتقل شد و باعث شد تا همه نترس و شجاع بار بیایند.

تلاش‌شبانه‌روزی‌دشمن‌برای‌تضعیف‌جایگاه‌رهبری‌

وی ایمان مذهبی، وحدت، انسجام و یکپارچگی را از دیگر عوامل موفقیت انقلاب اسلامی مطرح کرد و افزود: امروز دشمن روی این 3 محور برنامه ریزی دارد، جایگاه رهبری را شبانه روز تضعیف می کنند تا بین مردم و رهبر فاصله بیاندازند.

وی اضافه کرد: دشمن با  سیل عظیمی از هجمه های فرهنگی درصدد تضعیف ایمان مذهبی مردم است، متأسفانه امروز دشمن با بسیاری از شبکه های اجتماعی اغواکننده و ایجادکننده تزلزل در ایمان مردم شده است، وحدت ملت را مورد هدف قرار داده اند تا در جامعه شکاف ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه دشمن امروز عوامل پیروزی انقلاب اسلامی را شناسایی و مورد هجمه قرار داده است، خطاب به ائمه جماعات توصیه کرد: امروز وظیفه داریم تا پای جوانان را به مساجد باز کنیم، باید جوان را با مسجد آشتی داد، باید پای جوان مسجدی را بوسید.

وی در پایان اظهار داشت: اگر مسجد حفظ شود، انقلاب هم در امان است؛ باید با برنامه های متنوع فرهنگی پاسخ هجمه های فرهنگی دشمن را داد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: