به‌روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
تا زمانی که رژیم صهیونیستی وجود دارد، فتنه ها نیز ادامه خواهد یافت و تلاش برای ضربه زدن به محور مقاومت نیز متوقف نخواهد شد. همین موضوع نیز موجب اراده و تصمیم ما برای تداوم مقاومت می شود
"خیبرآنلاین" - پس از پیروزی محور مقاومت در برابر تروریست های تکفیری در سوریه و عراق، زمان حل بحران این کشورها به ویژه سوریه از طریق سیاسی رسیده است. در همین راستا نیز در روزهای گذشته سران ایران و روسیه و ترکیه در نشستی در سوچی، راهکارهایی برای حل سیاسی بحران سوریه ارائه داده اند.

به گزارش تسنیم، با «آلان بکر» نماینده پارلمان سوریه، درباره دستاورد نظامی غلبه بر داعش و همچنین آینده سیاسی این کشور گفت‌وگو کرده ایم.

آلان بکر درباره پیام پیروزی جبهه مقاومت بر تروریست های داعش در سوریه و عراق خطاب به حامیان غربی و منطقه ای تکفیری ها تصریح کرد: دستاوردهای نظامی حاصل از همکاری مشترک برای مبارزه با تروریسم بخش مهمی از نبرد سرنوشت ساز خط مقاومت متشکل از ایران و سوریه و حزب الله محسوب می شود. داعش علیرغم تمام حمایت های استکبار و دولت های شرور، باز هم سقوط کرد. از جمله اهداف تروریسم برای حمله به سوریه و محور مقاومت، تجزیه سوریه و برهم زدن ثبات در لبنان و درگیر کردن عراق در جنگ با تروریسم و همچنین مشکلات متعلق به قانون اساسی بود.

وی افزود: پیروزی اخیر در حقیقت پاسخ محور مقاومت به حامیان تروریسم بود. آنهایی که در ابتدا القاعده و سپس النصره و بعد از آن داعش را ایجاد کردند، بعد از شکست مزدوران خود، شکل دیگری از تروریسم را به وجود خواهند آورد و همچنین خلق فتنه های داخلی در برخی کشورها را در دستور کار خود قرار می دهند؛ درست همانگونه که در لبنان و توسط سعودی ها ایجاد شد. احتمال تشکیل گروه های تروریستی دیگر در بقیه مناطق نیز وجود دارد. ائتلاف موجود میان سوریه با روسیه، ایران و حزب الله در زمینه نظامی و همکاری برای مبارزه با تفکر وهابیت افراطی در عرصه اجتماعی، تقویت محور مقاومت و ایفای نقش آن در زمینه های سیاسی بهترین راه حل برای مقابله با چالش های آتی است.

نماینده پارلمان سوریه در خصوص نقش ایران در همراهی با سوریه در برابر تروریسم نیز تاکید کرد: ایران در حمایت از مقاومت مردم و نیروهای مسلح سوریه شریک ما بود و توصیه های آیت الله امام خامنه ای (مد ظله العالی) نیز تاثیر زیادی در تقویت عزم نیروهای ما و مردم سوریه داشت. از فرمانده قهرمان یعنی سردار  قاسم سلیمانی که با حضور خود در بین رزمندگان و اشراف بر عملیات به صورت شخصی، موجب تقویت روحیه و همچنین بعد نظامی سوری ها شد، تشکر می کنیم. ما از تابعیت رزمندگان سخن نمی گوییم بلکه درباره نیروهای مقاومت که بر عهد خود با خدا ایستادند، حرف می زنیم.

وی همچنین فلسطین را اولویت نخست محور مقاومت دانست و تاکید کرد: مسأله فلسطین هدف مقاومت در تمامی روزها است و بازپس گیری اراضی اشغالی نیز راهی است که محور مقاومت آن را طی می کند. پیروزی بر تروریسم مقدمه ای برای بازپس گیری قدس است و ما هرگز مقدسات و آرمان های برحق خود خود را فراموش نخواهیم کرد. تحولات سوریه اهمیت مقاومت به عنوان شیوه ای برای حفظ کرامت مسلمانان را نشان داد. این در حالی است که برخی کشورهای عربی و در رأس آنها سعودی ها در حال برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی و ضعف نشان دادن در قبال آمریکایی ها هستند.

آلان بکر در رابطه با تلاش حامیان تروریسم برای ایجاد فتنه های جدید در منطقه پس از شکست داعش نیز بیان داشت: تا زمانی که رژیم صهیونیستی وجود دارد، فتنه ها نیز ادامه خواهد یافت و تلاش برای ضربه زدن به محور مقاومت نیز متوقف نخواهد شد. همین موضوع نیز موجب اراده و تصمیم ما برای تداوم مقاومت می شود. سستی و ضعف برخی کشورها در برابر قدرت های شرور، منجر به هدف قراردادن مقاومت با پول های مردم برده شده می گردد. تاکید می کنیم که مقاومت گزینه ما برای مقابله با آتش فتنه است و ما درک می کنیم که پیروزی متحد ما است. ویرانی های سوریه را بازسازی خواهیم کرد. زیرا بازسازی مناطق و توسعه کشور، همراستا با مقاومت است و در حقیقت نوعی ایستادگی و مقاومت می باشد.

وی در پایان درخصوص آینده سیاسی سوریه پس از پایان نظامی داعش و نقش ایران و روسیه و ترکیه در این زمینه نیز گفت: اجلاس سران 3 کشور در سوچی و طرح پیشنهادی آنها می تواند مبنای اصلی برای آغاز روند حل بحران سوریه باشد. پیروزی های نظامی در دیرالزور و البوکمال نیز موجب پیشبرد پرونده سیاسی و فعالیت برای دوران پساجنگ و بازسازی سوریه شد. دولت سوریه نیز راهکار سیاسی را مشروط به احترام به حاکمیت ملی خود دانسته و از این طریق مردم سوریه می توانند آینده خود را با حفظ اصول و بدون دیکته کردن خارجی ها رقم بزنند اما متاسفانه گروه موسوم به معارضان سوریه به دنبال دیکته خارجی ها هستند. ملت سوریه به متحدان خود یعنی ایران و روسیه اعتماد دارد و همین امر تاثیر زیادی در دستیابی به راه حل هایی برای پایان دادن به رنج های مردم سوریه دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: