به‌روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
عده ای روی عدم تعادل شخصیِ او تمرکز نموده و تلاش می کنند تا القا کنند که ترامپ دیوانه ای است که در حاکمیت امریکا جایگاهی نداشته و این رفتارها مربوط به رژیم امریکا نیست، بلکه منبعث از یک فردِ دیوانه است که در ساختار رژیم امریکا هم منزوی است تا از این طریق باز هم به دروغ رژیم آمریکا را نزد افکار عمومی موجه، معقول، منطقی و طرف تعامل جلوه دهند
"خیبرآنلاین" - علی باقری کنی، معاون سابق دبیر شورایعالی امنیت ملی، در جمع دانشجویان دانشگاه لرستان بیان کرد: غرب‌گرایان که توسعه اقتصادی را در گرو لطف و کمک بیگانگان میسر می‌دانند، با شعار تعامل با بیگانگان می‌خواهند پوششی ظاهر فریب برای وادادگی فکری خود ایجاد کنند. این افراد توسعه را صرفاً در گرو وابستگی امکان‌پذیر می‌دانند.

به گزارش دانشجو، باقری ادامه داد: بر مبنای همین تفکر بود که با وادادگی هسته‌ای در مقابل زیاده خواهی‌های دشمنان، تصور می‌شد نظر مثبت آن‌ها جلب شده و ترغیب می‌شوند تا سرمایه و فناوری را در اختیار ایران قرار دهند؛ اما همان‌گونه که بارها رهبر انقلاب اسلامی فرمودند مشکل آمریکا با ایران مسئله هسته‌ای نیست، بلکه مشکل اصلی آن‌ها ایران اسلامی و ایران مستقل است. اگر با ایران هسته‌ای هم مقابله می‌کنند به خاطر این توانمندی برآمده از روحیه‌ی خودباوری و اعتماد به نفس ملی و در یک کلام انقلابی‌گری است.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای تاکید کرد: تنها عامل پیشرفت کشور در سایه‌ی استقلال، تفکر انقلابی است. توانمندی‌های هسته‌ای و قدرت موشکی ایران نه تنها ناشی از تعامل با بیگانگان نبوده است، بلکه در حالی که قدرت‌ها با استفاده از همه‌ی ابزارها و ظرفیت‌ها تلاش کردند تا ملت ایران را از دسترسی به هرگونه تجهیزات و فناوری لازم محروم کنند، اما اتکا به ظرفیت‌های داخلی در پرتو تفکر دینی و با تمسک به روحیه‌ی انقلابی چنان قدرتی به جوانان مؤمن ایرانی اعطا کرد که نه تنها هیچ تحریم و تهدیدی نتوانست آنها را از مسیر پیشرفت بازدارد، بلکه امید و نشاط و بالندگی را به روح و قلب جوانان ایرانی دمید و عزم آنها را برای تحقق پیشرفت عینی و ملموس ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف از جمله هسته‌ای و موشکی جزم کرد. آنها این افتخار را برای ملت ایران به ارمغان آوردند که ایران از جمله قدرت‌های برتر هسته‌ای و موشکی جهان بشود.

وی عنوان کرد: در شرایطی که جوانان مؤمن و انقلابی با دست خالی و با اتکا به توانمندی‌‎های داخلی و با روحیه‌ انقلابی توانستند پیشرفت بدون اتکا به بیگانگان را محقق نمایند، غرب‌گرایان بدون هیچ عرضه‌ای برای کمک به پیشرفت ایران اسلامی، همه‌ی همّ و غمّ خود را بر روی نابودی پیشرفت‌هایی متمرکز کردند که جوانان مؤمن و انقلابی ایران به وجود آوردند؛ تا القا کنند توسعه بدون وابستگی امکان‌پذیر نیست. غرب‌گرایان شایسته‌ی کسب "جایزه ی تمشک طلایی" به دلیل نقش بی‌بدیل‌شان برای انهدام دستاوردهای پیشرفت ملت ایران هستند.

باقری کنی اظهار داشت: تنها سهم غرب‌گرایان در فناوری هسته ای ایران، ساختن بهترین نوع بتن برای انهدام قلب راکتور آب سنگین اراک و پر کردن قلب تپنده‌ی هسته ای ایران با بتن است. آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بر درست و کامل بودن کار غربگرایان صحه گذاشته و رسماً مرگ نهایی و ابدی این قلب را تأیید کرده است.

معاون سابق دبیر سازمان امنیت ملی ایران گفت:  تاریخ شهادت خواهد داد نقشی که غرب‌گرایان در سرکوب استعدادهای خلاق جوانان ایرانی داشته و دارند، خود غربی ها ندارند. خطر غرب‌گرایان بسیار بیشتر از خطر خود غربی‌ها است، چرا که غربی‌ها به طور علنی در جایگاه دشمن در مقابل ملت ما ایستاده‌اند و طبیعی است در مسیر پیشرفت ملت ایران مانع تراشی کنند اما روشنفکرنماها در نقش خودی و با پوششِ ظاهرفریبِ تعامل با بیگانگان، محرومیت ملت ایران از حقوق بدیهی خود در عرصه‌های علمی، سیاسی، اقتصادی و نظامی را به عنوان هزینه‌ی پذیرش ایران در جامعه‌ی بین المللی قلمداد می‌کنند.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای بیان کرد: غرب‌گرایان آن‌قدر ادعا دارند که با وجود سلب ابدی ده‌ها حق هسته‌ای از ملت ایران و اِعمال ده‌ها محدودیت بر فعالیت‌های هسته ای ایران و در شرایطی که دانشجوی ایرانی حتی از حق فکرکردن آزاد هم محروم شده است، باز هم ادعا می‌کنند ما چیزی را از دست نداده‌ایم و صنعت هسته‌ای با قدرت و قوت بهتر از گذشته در حال پیش رفتن است.

وی عنوان کرد: غرب‌گرایان به جای پاسخگویی درباره‌ی نتایج و دستاوردهای برجامِ هسته ای با کمال پُررویی به دنبال تحمیل برجام های دیگر بر ملت ایران هستند و امروز باید پاسخ دهند که چند برجام دیگر نیاز است تا زیاده خواهی و افزون طلبی رژیم آمریکا تمام شود؟ چند دستاورد دیگر که محصول ابتکار، خلاقیت و توانمندی جوانان مؤمن ایرانی است، باید با بتن نابود شود تا سلطه‌گری رژیم آمریکا پایان یابد؟ غرب‌گرایان باید پاسخ دهند که چند حق مسلم دیگر باید تا ابد از نسل ایران و ایرانی سلب شود تا خودبرتربینی رژیم آمریکا پایان یابد؟ چند بار دیگر باید سر ملت ایران کلاه گذاشته شود تا خوی استکباری رژیم آمریکا تمام شود؟

باقری بیان داشت: با تفکر غرب‌گرایان که برای جلب نظر دشمنان مصمم به واگذاری حقوق ملت ایران و نابودی دستاوردهای حاصل از تلاش جوانان مؤمن ایرانی هستند، سرانجام کشور در بهترین وضعیت، پذیرش برنامه ی نفت در قبال دریافت غذا از بیگانگان خواهد بود.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای همچنین در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد لرستان به سخنرانی پرداخت و گفت: از منظر غرب گرایان تعامل با بیگانگان جز با صرف نظر کردن از مؤلفه های قدرت ملی میسر نیست، در حالی که تفکر انقلابی ثابت کرده  اگر خداباوری، خودباوری و دشمن باوری (باور به وجود دشمن) ملکه‌ی ذهنی دولتمردان باشد، تعامل با دیگران هم می‌تواند زمینه ساز افزایش و تحکیم عناصر قدرت ملی شود همان‌گونه که سردار سلیمانی از ظرفیت روسیه برای پیشبرد اهداف و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران به بهترین وجه بهره برداری نمود.

 وی بیان کرد: هر کسی که زمینه ساز اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های خصمانه‌ی ترامپِ دیوانه علیه ملت ایران باشد، «دیوانه» است. اگر ادعای عقل کند، پس حتماً «مزدور دیوانه» است. از این رو کسانی که برای مذاکره‌ی موشکی نظریه پردازی کرده و یا بسترسازی می‌کنند، یا دیوانه هستند و یا مزدور دیوانه!

باقری افزود: برخی فقط رژیم آمریکا را بزک کرده و نقش تطهیر آن از زشتی‌ها و پلشتی‌ها را بازی می‌کنند. در حالی که رهبر انقلاب اسلامی اوباما را نیرنگ باز و فریب کار قلمداد نموده و تصریح فرمودند آمریکای اوباما با پوشیدن دستکش مخلمی می خواهد پنجه‌ی چدنی این رژیم را بپوشاند، عده ای او را «رئیس جمهور بسیار مؤدب» خطاب کرده و عملاً تلاش می کردند تا دستکش مخملی را واقعیت آمریکا جلوه داده و از این طریق اذهان مردم را از واقعیت جنایتکار و متجاوز این رژیم منحرف نمایند.

وی عنوان کرد: از سوی دیگر در شرایطی که ترامپ با گفتار و رفتار وحشیانه، واقعیت امریکا را به همگان نشان داده تا جایی که رهبر انقلاب اسلامی نیز تصریح کردند "ما از این آقایی که تازه آمده متشکریم و تشکر ما به خاطر این است که چهره ی واقعی امریکا را نشان داد"، عده ای روی عدم تعادل شخصیِ او تمرکز نموده و تلاش می کنند تا القا کنند که ترامپ دیوانه ای است که در حاکمیت امریکا جایگاهی نداشته و این رفتارها مربوط به رژیم امریکا نیست، بلکه منبعث از یک فردِ دیوانه است که در ساختار رژیم امریکا هم منزوی است تا از این طریق باز هم به دروغ رژیم آمریکا را نزد افکار عمومی موجه، معقول، منطقی و طرف تعامل جلوه دهند و توجیه لازم برای استمرار مسیر سازش با این رژیم را داشته باشند.

مذاکره کننده ارشد هسته ای در سالهای 87 تا 92  در پایان سخنانش بیان کرد: برخی تلاش دارند تا روز 16 آذر را از ماهیت اصلی خود که دشمن باوری و استکبارستیزی است، منحرف کرده و صرفاً با اکتفا به «درود و سلام به 3 شهید اهورایی» 16 آذر به آیین بزرگداشت بی خاصیت تبدیل نموده و خاطره‌ی جنبش دانشجویی را از انقلابی‌گری پاک کنند. برخی دیگر نیز درصدد هستند تا جنبش دانشجویی را که افتخار سردمداری مبارزه با سلطه‌ی سلطه گران دارد به دانشجویان پیروِ دلخستگان از مبارزه تبدیل نمایند. غربزدگان می‌خواهند پرچم چالش با آمریکا را از دانشجویان گرفته و آنها را وادار به نقش آفرینی در زیر پرچم سازش با امریکا نمایند، غافل از آن که هویت دانشجوی ایرانی در سازش ناپذیری با دشمنان و چالش گری با سلطه گران است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: