به‌روز شده در: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
دولت ترامپ در حال حاضر مشغول بررسی گزینه‌های خود درباره فروش هواپیما به ایران است که یکی از آنها، تحویل تدریجی هواپیماهای خریداری شده به این کشور است تا این اطمینان حاصل شود که تهران از آنها استفاده غیرقانونی نمی‌کند!
"خیبرآنلاین" - وبگاه آمریکایی المانیتور گزارش داد طرحی که در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید، مستقیما فروش هواپیما‌های مسافربری به ایران را ممنوع نمی‌کند، اما به صورت بالقوه می‌تواند تمایل وزارت خزانه‌داری برای اعطای مجوز فروش هواپیما به ایران را کاهش دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در واقع، طرح موسوم به «افزایش نظارت بر فروش هواپیما به ایران» هیچکس را از فروش کالایی به ایران منع نمی‌کند، اما به جهت مسئولیتی که بر دوش وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار می‌دهد، می‌تواند فرآیند فروش هواپیما به ایران را مختل کند.

این طرح وزارت خزانه‌داری آمریکا را ملزم می‌کند به کنگره اطمینان دهد که فروش هواپیمای مسافربری بوئینگ و ایرباس به ایران، خطری در رابطه با پولشویی یا تروریسم به همراه ندارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین پیش از اعطای مجوز باید به کنگره تضمین دهد که منفعتی از فروش هواپیما به ایران عاید ایرانی‌هایی که تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند، نمی‌شود.

این طرح با 252 رای موافق در برابر 167 رای مخالف به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسید و برای نهایی شدن، مجلس سنا نیز باید آن را تصویب کند.

در همین حال، نشریه وال‌استریت ژورنال نیز گزارش داد دولت آمریکا در حال بررسی راهبردی است که می‌تواند در روند فروش هواپیما به ایران اختلال ایجاد کند.

به نوشته این نشریه، دولت ترامپ در حال حاضر مشغول بررسی گزینه‌های خود درباره فروش هواپیما به ایران است که یکی از آنها، تحویل تدریجی هواپیماهای خریداری شده به این کشور است تا این اطمینان حاصل شود که تهران از آنها استفاده غیرقانونی نمی‌کند!

یک مقام آگاه نیز به وال‌استریت ژورنال گفته است دولت ترامپ به دنبال راهکاری است که مطمئن شود ایرلاین‌های ایرانی از هواپیماهای جدید برای انتقال نیرو و سلاح استفاده نخواهند کرد و یا قطعات آنها در اختیار هواپیمایی ماهان که در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکاست، قرار نخواهد گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: