به‌روز شده در: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
یک شرکت اماراتی که از سوی یکی از مقامات نیروی هوایی انگلیس اداره می‌شود، تأسیس این شبکه جاسوسی را آغاز کرده و شرکت «دارک متر» که در زمینه امنیت سایبری و اطلاعات برای دولت امارات کار می‌کند، نیز تا حد زیادی در راه‌اندازی این عملیات آموزش جاسوسی دست داشته است
"خیبرآنلاین" - نشریه «فارین پالیسی» در گزارشی از همکاری میان مقامات سابق سازمان سیا و امارات برای ایجاد یک مرکز جاسوسی در نزدیکی «ابوظبی» خبر داد.

به گزارش میزان، مقامات سابق سیا از تأسیساتی در نزدیکی بندر «زاید» در ابوظبی به عنوان مرکزی برای آموزش تکنیک‌های  مدرن جاسوسی برای افسران اطلاعاتی امارات استفاده می‌کنند.

در این گزارش فارین پالیسی آمده است که سازمان سیا همچنین دارای یک مرکز در نزدیکی ابوظبی به نام «آکادمی» است که کارکنان کمپانی امنیتی «بلک واتر» در آن مستقر هستند؛ در این مرکز که شامل انبار سلاح و نیروهای ویژه است آموزش‌هایی مانند مرکز «کمپ پی‌یری»، متعلق به سازمان سیا در ایالت ویرجینیا، داده می‌شود.

یکی از کارکنان این مرکز در مصاحبه با فارین پالیسی ضمن بیان این مطلب که روزانه 1000 دلار درآمد کسب می‌کرده و در هتل‌های 5 ستاره ابوظبی ساکن بوده است می‌گوید: مقامات دولتی آمریکا و نیز کارکنان سابق سیا با تعهدات «کار جالب» و «حرفه‌ای سودآور» جذب این کشور حاشیه خلیج فارس می‌شوند.

این مقام آمریکایی در ادامه مصاحبه درآمد حاصل از این کار را «پول فوق‌العاده» توصیف کرده است.

این نشریه آمریکایی به نقل از چندین منبع آگاه می‌نویسد که «لری سانچز»، افسر سابق اطلاعاتی آمریکا، پشت این عملیات آموزش جاسوسی قرار دارد؛ لری سانچز به دلیل ایجاد اتحاد میان سازمان سیا و پلیس نیویورک معروف است.

یکی دیگر از شخصت‌های مطرح آمریکایی در امارات «اریک پرنس»، بنیانگذار کمپانی امنیتی بلک‌واتر  است؛ نیویورک تایمز در سال 2011 طی گزارشی از اعزام گروهی از نیروهای خارجی به امارات از سوی اریک پرنس برای ارائه خدمات به شاهزاده «شیخ محمد بن زاید بن سلطان آل نهیان» پرده برداشته است.

«ریچارد کلارک»، رئیس سابق بخش ضدترور کاخ سفید نیز از دیگر مقامات آمریکایی حاضر در امارات است که به عنوان مشاور ارشد آل نهیان فعالیت می‌کرده است.

براساس گزارش فارین پالیسی، یک شرکت اماراتی که از سوی یکی از مقامات نیروی هوایی انگلیس اداره می‌شود، تأسیس این شبکه جاسوسی را آغاز کرده و شرکت «دارک متر» که در زمینه امنیت سایبری و اطلاعات برای دولت امارات کار می‌کند، نیز تا حد زیادی در راه‌اندازی این عملیات آموزش جاسوسی دست داشته است.

فارین پالیسی در پایان گزارش خود درباره حضور آژانس امنیت ملی در ایجاد این شبکه جاسوسی و شیوه‌های آموزشی آن که برگرفته از روش‎های جاسوسی سازمان سیا است، نیز اخباری منتشر کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: