به‌روز شده در: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۱۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
رئیس سازمان دارالقرآن کشور خبر داد
بودجه سازمان دارالقرآن از 11 میلیارد تومان بوده به 13 میلیارد تومان افزایش یافته است، همچنین بودجه قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از 30 میلیارد به 40 میلیارد تومان رسیده است ولی بودجه شورای توسعه کاهش یافته است
"خیبرآنلاین" - رئیس سازمان دارالقرآن کشور با بیان اینکه ریالی از بودجه قرآنی کشور محقق نشده است، از کاهش ۶۰ درصدی اعتبارات قرآنی کشور در بودجه سال ۹۷ انتقاد کرد.

به گزارش تسنیم، مهدی قره‌شیخلو بیان کرد:  امروز مردم با کمترین امکانات کارهای بزرگی انجام می‌دهند که مسئولان را باید بیدارتر کند و توجه بیشتری در حمایت از این حرکت‌های خودجوش داشته و در راستای برطرف کردن مسائل و مشکلات آنان بیشتر تلاش کنند.

قره‌شیخلو با اشاره به اینکه باید مسئولان ارشدکشور و دولت، توجه ویژه در حمایت‌ از برنامه‌های قرآنی داشته باشند، افزود: مشکلات کشور را می‌دانیم و زیاده‌خواه نیستیم و انتظارما از دولت و مجلس این است با بودجه‌های قرآنی همانند بخش‌های دیگر رفتار شود.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور تصریح کرد: در سال 96 بودجه‌ای که برای شورای توسعه در راستای فعالیت‌های قرآنی تعریف شده بود، 100 میلیارد تومان است  و این در حالی است که با توجه به اینکه دو ماه تا پایان سال بیشتر نداریم، یک ریال از آن پرداخت نشده است.

رئیس سازمان دارالقرآن بیان کرد: برای سال 97 این بودجه به 40 میلیارد تومان تبدیل شده که با کاهش 60 درصدی روبرو هستیم که امیدواریم نمایندگان مجلس و کمیسیون تلفیق آن را اصلاح کنند.

وی افزود: اگر می‌خواهیم فضای کشور قرآنی شود باید سرمایه‌گذاری کنیم و بودجه‌های قرآنی را متناسب با نیازهایی که در کشور داریم افزایش داده و این بودجه‌ها را پرداخت کنیم.

قره‌شیخلو با تاکید بر اینکه نباید اعتبارات را آخر سال تزریق کرد و فشار در هزینه‌کرد آن شود، افزود: با این روش بودجه حیف و میل شده و از بین می‌رود، امروز هم کیفیت و هم کمیت بودجه و نحوه پرداخت آن مهم است که هر دو را با مشکل روبرو هستیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه بودجه قرآنی کشور به 2 صورت دستگاهی و شورای توسعه فرهنگ قرآنی است، بیان کرد: خوشبختانه در این بخش با افزایش روبرو بودیم، به طوری که بودجه سازمان دارالقرآن از 11 میلیارد تومان بوده به 13 میلیارد تومان افزایش یافته است، همچنین بودجه قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از 30 میلیارد به 40 میلیارد تومان رسیده است ولی بودجه  شورای توسعه کاهش یافته است.

رئیس سازمان دارالقرآن با بیان اینکه کل بودجه قرآنی کشور امسال 320 میلیارد تومان است و مشخص نیست چه اندازه محقق شود، خاطرنشان کرد: امروز 11 هزار تشکل قرآنی مردمی در کشور داریم و باید بودجه‌های قرآنی نیز افزایش یابد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: