به‌روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
همه مراجع پوشش برای زن و حجاب را واجب می‌دانند، نباید برخی با سخنان نادرست احکام اسلامی را سست کنند، سستی در حجاب خواسته دشمنان بوده و از غرب آمده است
"خیبرآنلاین" - آیت الله العظمی نوری همدانی در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با تقدیر از حماسه آفرینی ملت ایران در 22 بهمن به سخن حسن روحانی درباره برگزاری رفراندوم واکنش نشان داد و گفت: معتقدیم که 22 بهمن روز همبستگی ملت است و مردم برای ایجاد و بقای یک نظام ولایی به میدان آمدند و خون دادند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، وی افزود: متأسفانه امسال در روز 22 بهمن سخنان دشمن شاد کن زده شد و نمی‌توانیم نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم، این سخنان به اندازه‌ای سبب خوشحالی دشمن شد که شبکه بی‌بی‌سی بلافاصله آن را پخش کرد، جمهوری اسلامی یک‌بار رفراندوم را انجام داد و مردم این نظام را با آرای قاطع قبول کردند.

آیت الله العظمی نوری همدانی اظهار داشت: همان مردمی که به نظام اسلامی رأی دادند در انتخابات‌‌ها شرکت کرده و نظام را مجدداً تأیید می‌کنند و در تمامی صحنه‌ها حضور دارند؛ مردم انتخاب خود را انجام داده‌اند و در صحنه‌های گوناگون حضور دارند، مردم هرسال در 22 بهمن و صحنه‌های دیگر رأی آری خود به نظام جمهوری اسلامی را تأیید می‌کنند؛ کسی که این سخنان را مطرح می‌کند باید به قانون اساسی مراجعه کند تا بداند که قانون اساسی چه می‌گوید، حضور و حرکت پرشور مردمی رفراندومی برای تأیید نظام است.

وی ادامه داد: به مسؤولان نصیحت می‌کنیم که از مباحث حاشیه‌ای جدا پرهیز کنند، در 22 بهمن حرکت می‌کنیم که عظمت، قدرت، عزت و وحدت انقلاب را نشان دهیم حال طرح مسائل حاشیه‌ای در این روز چه تناسبی دارد و چه هدفی را دنبال می‌کند؟

معظم له ابراز داشت: مسؤولان به جای ایجاد حاشیه مشکلات اقتصادی مردم را درست کنند، برخی به گونه‌ای سخن می‌گویند که انگار در جامعه حضور ندارند و از وضع اقتصادی مردم بی‌خبر هستند و آن‌ها را نمی‌بینند.

وی خطاب به مسؤولان عنوان کرد: به جای ایجاد حاشیه، وضعیت بانک‌ها، ارز و معیشت جامعه را درست کنید، اگر که از حل مشکلات مانند بیکاری و گرانی عاجز هستید به مردم بگویید تا بدانند، چرا با حرف‌های حاشیه‌ای مردم را مشغول می‌کنید باید با صداقت سخن بگویید.

استاد برجسته حوزه علمیه خاطرنشان کرد: گاهی به سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره می‌کنند اما در عمل دیده نمی‌شود، در چنین شرایطی پرداختن به این حرف‌های حاشیه‌ای بسیار عجیب است، اگر برخی هوس برگزاری رفراندوم دارند برای معیشت مردم برگزار کنند که بدانند مردم در چه سختی‌هایی قرار دارند.

آیت‌الله العظمی نوری همدانی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به طرح برخی مسائل درباره مسأله حجاب گفت: برخی در دانشگاه صحبتی کردند که حجاب در اسلام الزامی نیست و زن می‌تواند هرگونه می‌خواهد برخورد کند و وجوبی برای حجاب نیست.

وی افزود: این فرد استشهاد به فرمایش امام کرده که فرمودند تمسک به فروع تضییع اصول است، این رفتار بسیار عجیب است چرا که حجاب از مسلمات اسلامی است و آیات و روایات درباره آن وجود دارد، این مسأله برای ما که در حوزه فقه می‌خوانیم و فقه می‌گوییم بسیار عجیب است که درباره مسلمات اسلامی این‌گونه صحبت کنند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع اظهار داشت: مسأله حجاب بسیار مهم است و نباید به گونه‌ای باشد که افرادی حکم واضح اسلامی را زیر سؤال ببرند، وظیفه ما این است که امر به معروف و نهی از منکر کنیم؛ آیات، روایات و فتاوای فقها اهمیت حجاب از دیدگاه اسلام را تبیین کرده است.

وی ادامه داد: همه مراجع پوشش برای زن و حجاب را واجب می‌دانند، نباید برخی با سخنان نادرست احکام اسلامی را سست کنند، سستی در حجاب خواسته دشمنان بوده و از غرب آمده است؛ متأسفانه برخی در حوزه قم هم به نام حوزه کتابی نوشته‌اند و مطالب عجیبی بیان کرده است.

آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که گاهی کسانی که واقعا تفقه در دین ندارند و برخی مسائل را شنیدند اظهار نظری می‌کنند که در برابر آیات و روایات است، ابراز داشت: حوزه باید بسیار مراقب باشد چرا که اگر حوزه در برابر منکرات سکوت کند اثرات بدی خواهد داشت، ما نمی‌توانیم سرمان را پایین انداخته و تنها درس بخوانیم، باید با جامعه ارتباط داشته و هوشیار باشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: