به‌روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۱۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
مجلس و دولت باید در ارتباط با بودجه خیلی حساس باشند و نیازهای مردم باید با بودجه برطرف شود
"خیبرآنلاین" - آیت‌الله محمّدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نمازجمعه 10 فروردین 97 تهران که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با تبریک میلاد پربرکت امام جواد(ع) و امام علی(ع) و تسلیت شهادت شیرزن کربلا حضرت زینب(س)، امامت را منصبی الهی دانست و تصریح کرد: امامت چیزی نیست که مردم جمع شوند و رأی دهند و امام معصوم را انتخاب کنند. امام معصوم منصوب از طرف خداست.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، وی ادامه داد: خداوند کسی را به عنوان امام انتخاب می‌کند که در ارتباط با نیازهای مردم می‌تواند جوابگو باشد. بالاترین نیاز مردم هم علم و دانش است. لذاست که جانشین پیغمبر باید به تمام نیازهای مردم از نظر علمی جواب بگوید.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به حدیث پیامبر(ص) اظهار داشت: حضرت فرمودند من شهر علم هستم و علی باب آن است. چنین کسی شایستگی دارد که امام باشد.

خطیب جمعه تهران به عدالت محوری در مشی امیرالمؤمنین اشاره کرد و تصریح کرد: امام علی(ع) سعی می‌کرد همه از بیت المال استفاده کنند و توقعات بی جا را به کلی رد می‌کرد ولو جنگ جملی به وجود آید و طلحه‌ها و زبیرها به دلیل اینکه علی نگذاشت از بیت المال بیش از حق استفاده کنند جنگ به پا کنند. حضرت تسلیم انسان‌هایی که توقع بی جا دارند نمی‌‌شد.

امام جمعه موقت تهران، عدالت در مورد حرمت اشخاص را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: امیرالمؤمنین وقتی یک قاضی او را با کنیه مورد خطاب داد ناراحت شد و به او گفت من را با کنیه خطاب کردی اما فرد دیگر را با اسم صدا زدی.

وی، اهتمام به نصیحت را یکی دیگر از ویپگی‌های امام علی دانست و اظهار داشت: به محض اینکه مطلع می‌شود یکی از افراد حکومت او لغزش پیدا کرده به او نامه می‌نویسد که بنا نبود با اغنیا گرم و با فقرا فاصله بگیری.

موحدی کرمانی ادامه داد: یکی از علل ازدیاد آمار طلاق این است که دو جوانی که طلاق می‌گیرند رمز زندگی را نفهمیده‌اند و از نصایح دلسوزانه پدر و مادر بهره نگرفته‌اند.

وی افزود: در ایام عید خانواده‌ها در تجمعات خود، یکدیگر را نصیحت و موعظه کنند.

خطیب جمعه تهران، اهمیت جهاد و دفاع را در سیره امام علی(ع) مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: مردم ما به برکت جهاد، از ذلّت نظام استکبار خارجی و سلطه داخلی نجات پیدا کردند اما این وظیفه بسیار سنگینی است که بر عهده همه ما قرار دارد.

موحدی کرمانی، جرأت ایستادگی در مقابل فتنه گران را از ویژگی‌های امام علی دانست و با اشاره به ایستادگی امام در مقابل خوارج اظهار داشت:داعش دنباله همان خوارج است.

خطیب جمعه تهران، بیانات نوروزی رهبر معظّم انقلاب در مشهد مقدّس را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: استفاده از کالای ایرانی یک مسئله واقعی و جدّی است. این خرید کالای ایرانی است که اقتصاد کشور را تقویت می‌کند و جای اینکه چرخ‌های تولید خارج را به حرکت درآورد، چرخ‌های تولید داخل را به حرکت در می‌آورد.

آیت الله موحدی کرمانی تأکید کرد: مردم باید احساس کنند هر جنس ایرانی که میخرند به همان مقدار به تولید داخل کمک می‌کنند.

وی بالابردن کیفیت محصولات داخلی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: وقتی چنین شود، فرهنگ روی آوردن به کالای خارجی و واردات کالاهای قاچاق کم‌رنگ می‌شود.

امام جمعه موقّت تهران ادامه داد: حمایت از کالای داخلی باید از مسئولین شروع شود. مسئولین وقتی موفق شدند کاری در این مورد انجام دهند آن‌وقت اعلام کنند، و به شعار اکتفا نکنند.

وی در ادامه به مساله بودجه اشاره کرد و گفت: مجلس و دولت باید در ارتباط با بودجه خیلی حساس باشند و نیازهای مردم باید با بودجه برطرف شود. بودجه مانند خونی است که در بدن انسان جریان دارد و باید به همه اعضای بدن خون برسد.

آیت الله موحدی کرمانی اعتکاف را عمل ارزنده‌ای دانست که مردم به ویژه جوانان به آن روی آورده‌اند و در همین زمینه تصریح کرد: اعتکاف فرصت خوبی برای رجوع به فطرت و حسابرسی از خود است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
بنی بشر
|
United Arab Emirates
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
0
0
اگر قیمت مواد اولیه تولید و مالیاتها کاهش یابد واحتکار برای صادرات کاهش یابد وقیمت کالای ایرانی کاهش یابد کالای ایرانی قطعا حمایت میشود فکر میکنید مشکل کارخانه هایی مثل ارج روغن نباتی قو وامثال اینها چیست که تعطیل شده اند ،گرانی ،تورم ،کاسته شدن قدرت خرید مردم،وقتی کشوری پتانسیل تولید دارد تولید هم میکند اما همه تولیدات خود را صادرات میکند با کاهش نقدینگی هم به تورمهای خانمان برانداز و کاهش قدرت خرید مواجه میشود تراز تجاری باید کنترل شود صادرات خیلی زیاد است در مقابل افزایش صادرات یا باید واردات افزایش یابد یا باید صادرات کاهش یابد پیش شرط قدرت گرفتن تولید ایرانی قدرت گرفتن خرید مردم است وقتی کشور ما واردات را بر خود تحریم میکند صادرات را هم باید تحریم کند اگر کشوری واردات را خود بر خود تحریم نماید و صادرات مفرط کند یعنی دارد به دشمن خارجی باج کلان میپردازد آنهایی که پیشتر در کشور ما سرمایه گذاری کردند و پتانسیل تولید و صنعت به ما عطا نمودند قیمت گزافی از این بابت از ما میستانند قیمت صنعتی شدن کشور ما کمتر از بهایی است که میپردازیم اسرائیل لقب (...) بود اسرائیل یعنی مقاوم در برابر خدا،(...) به دایی خود لابان ستم کرد (طبق بخش پیداش تورات)قرار گذاشته بود گوسفندان خالدار دستمزد او باشد اما با نیرنگ کاری میکرد گوسفنهای سفید خالدار بزایند وودر بدین طریق بهایی بیش از ارزش خدمت خود از لابان اخذ کرد در کنعان مردم شهری را ترغیب و متقاعد کرد همه با هم ختنه کنند واما پیمان صلح شکست و زمانی که همه مردان به علت درد ختنه فاقد قدرت رزم بودند آنها را قتل عام کرده اموال وکودکان وزنان ایشان را به یغما برد خدا او را با مجازات هجران و بی خبری از فرزند عذاب کرد(عصمت پیامبران در قران هم نیامده عصمت چیزی نیست که نیاز به آیه متشابه داشته باشد عصمت خاص مقام امامت است مثل ابراهیم که هم امام بود هم نبی)در حالی که او اسرائیل بود و هیچ بنی بشری جز او اسرائیل نبود ونشد خداوند ستمگران را عذاب میکند گرانفروش کم فروش محتکر اخاذ مالیات و خراج سنگین اینها همه ستم است مردم نباید تاوان ولخرجی وبی تدبیری زمامداران را بپردازند خداوند همه ظالمین را سخت عذاب میکند اگر تعبیر من از ستم (...) یا ارباب او و آمر او استباه باشد وانها ستمگر نباشند وبهایی که از ما میستانند بر حق باشد آنها رستگارند اما اگر ستمگر باشند و بهایی بیش از قیمت منصفانه از مردم ستده باشند وبستنند به عذابی سخت گرفتار خواهند آمد این سنت الهی است یا به تعبیر نیوتن خاصه طبیعت است بترسید از انعکاس طبیعت بترسید از خدایی که ما را از آب وخاک واتش و باد بیافرید ما همه بنی بشریم خدا هرگز قومی وگروهی وپارتی را عذاب نکرد جز آنکه انها را به طریقی متذکر ساخت هر روز از روزهای خدا معادل هزار سال از سالهایی است که ما شماره میکنیم زمان عذاب خدا برای ستمکاران نامعلوم است وانها منبع عذاب را هرگز نخواهند دید در حالی که به سیستم اطلاعاتی ناقص خود اعتماد کامل داشته وبه آن غره اند
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
0
0
برای حمایت از کالای ایرانی لازم است مصرف کننده ایرانی هم با کاهش صادرات حمایت شود والا این دروغی است بزرگ ؛حمایت از کالای ایرانی بدون حمایت از مصرف کننده ایرانی ممکن نیست مگر حمایت از کالای ایرانی شعاری باشد در جهت افزایش مثبت تراز تجاری که تنها محرک تورم ایران است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: