به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۱۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
"خیبرآنلاین" - از هم گفتن بهتر از با هم گفتن نیست؛ مردها و زن ها فرشته نیستند که بدون غذا و ازدواج بتوانند زندگی کنند. البته پرخوری و چندهمسری از نگاه بسیاری ممنوع است. ازدواج یک پیوند سودآور بین 2 قلب و 2 روح است. ازدواج شروع یک داستان است که آخر آن را هرگز نمی دانیم.

ازدواج یک راه حل در متن مقاله مذهب است. 2 روز مهم و نفسگیر وجود دارد:
یک) روزی که ازدواج می کنیم
دو) روزی که دلیل ازدواج خود را درک می کنیم

هر کس به دلیلی ازدواج می کند، یکی برای آرامش، دیگری برای نیاز جسمی، شخصی دیگر برای توالد و تناسل و یا تکامل و اکمال نصف دین و لباسی نو به تن کردن و یا حضانت و پرورش و یا امتحان و فردی دیگر برای تجربه جدید و عشق و ماجراجویی یا به هر دلیل درست یا غلط دیگر تن به ازدواج می دهد.

با روح های خواب آلود به واقعیات نگاه نکنیم که فعلاً تنها راه علاج و جلوگيري از انحراف جوانان، ازدواج است؛ مابقي راه‌هاي پيشنهادي شما اعم از فرهنگ‌سازي، فكرنكردن به جنس مخالف، كم‌خوري و ورزش و... حكم مُسكّن براي درد را دارد.

ازدواج های اجباری و اختیاری

4 گروه هستند که در ازدواج های اجباری و اختیاری نقش مهمی دارند:

 اول: خانواده ها و نزدیکان

دوم: مسلمانان و هم دینان

سوم: دولت ها و دولتمردان

چهارم: دختران و پسران

نخستین گروه یعنی نزدیکان و خانواده در مسئله ازدواج 2 وظیفه دارند:
یک) ترغیب
دو) تسهیل

اگر در فرد 4 شرط  فدرت عقلی و جسمی و کفویت و وضعیت مالی را مهیا دیدند، به سمت تشکیل خانواده جدید، فرزندان خود را حرکت بدهند و مقدمات آن را هر آنچه هست، فراهم کنند تا اینکه قبول مسئولیت کنند که اگر با بهترین احتمالات ممکن ازدواج موفقی حاصل شد، دختر و پسر جدیدی به دست می آورند. پس سزاوار است همانگونه که برای رفع مشکلات تحصیل فرزندان تلاش می کنند برای رفع مشکلات تزویج فرزندان خود هم تلاش کنند.

گروه دوم که هم دینان و مسلمان هستند، اگر می خواهند که خانه ها و خیابانها بیشتر از این از مجردهای شورانگیز پر نشود، باید نگاه به جمال و مال و نگاه به طبقه بالاتر و مافوق را کنار بگذارند و به پایین ترها و مادون خود نگاه کنند و از چشم و هم چشمی ها در دورهمی ها دوری کنند؛ وگرنه بر فرض تشکیل زندگی 2 نفره جز اینکه به طلاق ها اضافه کنند، کاری از پیش نمی برند و دود کارهایشان و عدم قدم و اقدام مثبتشان در چشم خودشان است که اسلام از بعضی مسلمانان بیشتر ضربه خورده است تا از دشمنان اسلام و این خنده دار نیست، بلکه یک واقعیت تلخ است.

بنابراین مسلمانان و هم دین ها به چند نکته توجه داشته باشند که:

اولاً: تفقد احوال و مساعدت در حد استطاعت ضروری است.

ثانیاً: آنها که اشک بر چشم ها را جاری کردند، به راحتی می توانند لبخند بر لبان را هم جاری کنند.

ثالثاً: حوادث و اتفاقات را آنطور بینند که واقعاً هست، نه آنچه که خودشان می خواهند باشد.

قانون 12گانه ازدواج برای تسریع و شتاب ازدواج

گروه سوم که دولتمردان و دولت ها هستند، لازم است «قانون تسریع و شتاب ازدواج» را حمایت یا اصلاح و تدوین و تصویب و اجرا کنند که این بهترین خدمت به جامعه و افراد و خود آنها است و حفظ امنیت ازدواج ها را نیز بعدها در نظر داشته باشند.

برای توسعه اقتصادی که هدف دولت ها و حکومت ها است، ازدواج یک اصل اساسی و ضروری است؛ چون باب های رزق بیشتری برای افراد جامعه به واسطه ازدواج گشوده می شود و این حلقه های ازدواج در فراق انگشتان جوانان است که روز به روز به دلیل کم کاری ها گران تر و دست نیافتنی می شوند.

یکی از مهمترین زمینه های رشد و بهبود وضعیت اقتصادی ازدواج است و اینجا قانون هایی برای شتاب و تسریع ازدواج پیشنهاد می شود. این قوانین پیشنهادی 12گانه ازدواج عبارتند از:

قانون اول) ابتدای دوره ازدواج اختیاری 17 سال و انتهای آن 28 است و اگر کسی ازدواج نکرد باید ازدواج اجباری داشته باشد.

قانون دوم) اگر کسی بعد از سن 28 سالگی از ازدواج امتناع کرد، ربع درآمد کسب و کار و صنعت یا مالیات از تجارت او گرفته می شود و به آنها که می خواهند ازدواج کنند و گرفتار فقر هستند، داده شود.

قانون سوم) اگر فرد در این دوره سنی ازدواج نکرد، چنانچه بیمار بود، معالجه او مجانی است و اگر بیماری بدون علاج داشت، ازدواج از او برداشته شود و اگر بیماری او معالجه شد و ازدواج نکرد، باید تمام هزینه های ازدواج یک زوج را پرداخت کند.

قانون چهارم) اگر پس از دوره ازدواج اختیاری، فرد ازدواج نکرد از او در مناصب مدیریتی و تدریس و عضویت در هیات علمی و کارهای کلیدی هرگز استفاده نشود.

قانون پنجم) اگر صاحبان مشاغل و کسب و کار به تعداد تعیین شده از جوانانی که در دوره ازداوج اختیاری هستند، وام خودکفایی و ازدواج بدهند از 2 تا 3 سال از هرگونه مالیات و عوارض معاف شوند.

قانون ششم) کسی که سن او بالای 40 سال است و فرزندی ندارد، اگر به لحاظ جسمی و مالی شرایطش را داشته باشد، موظف است که با توجه به سطح توانایی، سرپرستی از 1 تا 4 کودک یتیم یا کودک کار را به عنوان فرزندخوانده بپذیرد.

قانون هفتم) هرکس در این دوره ازدواج کرد و برادر بزرگتری ندارد که به والدینش خدمت کند، استخدام رسمی ادارات دولتی بشود. همچنین یک دختر اگر برادر بزرگتر ندارد که از والدینش مراقبت کند، شوهر او از مالیات و سربازی تا زمان پایان حیات والدین معف شود.

قانون هشتم) کسی که در دوره ازدواج اختیاری ازدواج کرد، اگر فقیر بود به او در نزدیکترین محل سکونت والدین در شهر خود زمینی از 200 تا 600 متر یا منزل مسکونی 100 متری یا مغازه ای 50 متری برای کسب و کار که قابل برگشت باشد، از طرف دولت ها و حکومت داده شود.

قانون نهم) کسی که در دوره ازدواج اختیاری و قبل از 28 سالگی ازدواج کرد و صاحب 4 فرزند شد، از سربازی معاف و یارانه بیشتری از دولت دریافت کند.

قانون دهم) کسی که بدون ازدواج به سفرهای خارجی غیرزیارتی و علمی می رود، عوارض خروج بیشتری باید بدهد و اگر بدون عذر معقول، همسر خود را با خود نبرد و یا در خارج ازدواج کرد، نصف دارایی های او برای همسر اول و فرزندان است.

قانون یازدهم) دانشجویان و طلاب تنها به دلیل تحصیل علم در داخل یا خارج از کشور تنها 2 سال می توانند تاخیر در ازدواج داشته باشند.

قانون دوازدهم) گواهی گذراندن حداقل 2 دوره رایگان «حقوق متقابل و مترابط زن و شوهر» و «روش تعامل و آموزش تربیت فرزندان» قبل از ازدواج اختیاری یا ازدواج اجباری باید توسط دختر و پسر ارائه گردد تا 5 درصد به وام ازدواج آنها اضافه شود.

***
اما گروه چهارم که دختران و پسران متفاوت و مرموز که از آنها خواندیم و شنیدیم و بسیار هم دیده ایم که نزدیک ازدواج و حتی قبل آن که می شود، بدون قصد دوست داشتن، پسرها بیشتر به دختران دروغ می گویند و دخترها بهتر به پسران دروغ می گویند؛ پس یکی در کمیت ها و دیگری در کیفیت ها اول است. یا اینکه دختر می خواهد ازدواج کند اما پسر نمی خواهد و او مشغول شارلاتان بازی است و یا بالعکس؛ دختر و پسر می خواهند ازدواج کنند اما پدر و مادر نمی پسندند و عیبجویی می کنند و هزار بهانه کوچک و بزرگ می آورند و یا اینکه هم دختران و پسران و پدران و مادران و نزدیکان و مسلمانان و هم دینان می خواهند که وصلت ها و ازدواج ها صورت بگیرد اما دولت ها و دولتمردان نمی خواهند یا نمی گذارند.

همه نفس ها را به امید هم فرو می بریم و فرشته نجات هم نمی شویم. کی نوبت حرکت ما می شود خدا می داند. هم را می شناسیم که اهل کارستانیم اما مقصر تراش هستیم و تقصیرها را به گردن هم می اندازیم و در آخر با بی انصافی می گوییم بخت و اقبال و قسمت نیست و نبود و نشد و این یک درد کوچک نیست، داستان نیست، واقعیت است و شاید هم یک عادت که عادی شده است!

دختر گفت: ما زنان حق داریم برای محافظت از زیبایی خود بچه دار نشویم.
پسر گفت: ای کاش مادرت از زیبایی خود محافظت می کرد.
دختر گفت: من اصلاً بچه دار نمی شوم؛ برو زنی دیگر بگیر، تو حق داری که بچه داشته باشی.
پسر گفت: بچه ای که مادرش تو نباشی را نمی خواهم به دنیا بیاید، تمام.* حجت الاسلام محمد ادریسی
محقق و نویسنده

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
0
1
در سوره نور آمده زنان ومردان بی همسر خود را همسر دهید همچنین بردگان صالحتان را(عرب جماعت تبعیدی رم باستان بودند سیستم رم سیستم برده داری بود سیستم برداری داری جامعه ای با قابلیت ترقی وتنزل وناامن میسازد اما سیستم ایران سیستم طبقاتی بود طوری که همگان در هر طبق ای حرمت داشتند اما هیچکس آرزو نمیکرد جای دیگری باشد لذا بردگی برای ایرانی نامانوس است)حتی اگر فقیر و تنگدست باشند خداوند از فضل خود آنها را بی نیاز میکند ما متعلق به سیستم دارای تحصیلات عالی هستیم انها که نمیتوانستند درس بخوانند کاری دارند وهمه مزدوج شدند انها که پارتی داشتند وسهام عمده داشتند نیز شاغل ومزدوج شدند آنها که با خیانت به بندگان خدا موقعیت احتکاری بازاری گرفتند هم ایضا اما ما شغل نداریم اول شغل بعد برسیم به ناکاقی بودن درآمد،من ندیدم کسی شغل سالم دارد از ازدواج خودداری میکند فکر میکنم گناه مجردهای تحصیلکرده بیکار که عموما نوجوانان دهه هشتاد هستند گناه رئالیست بودن در دوران نوجوانی است بعدها ما حکمت قران را درک کردیم بعدها فهمیدیم تورات نور است موانع ازدواج کلا رکود اقتصادی است که تحصیلکرده های خاصه متولد دهه شست را هدف گرفته مثال ما مثال جنگ است،شما در مواجهه با دشمنی، اگر بجنگید شاید پیروز شوید اگر مقاومت کنید حتما کشته میشوید اگر تسلیم شوید زجر کش میشوید اگر دشمن را نبینید و آنها شما را دیده وبرای آینده فرزندان متولد نشده شما برنامه ریزی کنند شما وفرزندانتان عذاب جهنمی خواهید کشید هر روز جگر فرزندانتان خورده شده ودوباره میروید که حالت آخر بدترین رنجهاست متاهل باشید یک جور میکشید نباشید جور دیگر، تحقیر محرومیت ناکامی سراب تیره روزی ونگون بختی شامل حال ماست که به گناه پدران رنج میبریم به گناه ندیدن دشمن،این دشمن تا خود را به دست ما هلاک نکند راحت نخواهد شد این دشمن قبل وبعد خود را نمیداند پس وپیش خود را نمیبیند درمان درد نو نخواهد داشت این دشمن فقط بشری است که تا به امروز انگیزه ای برای نابود شدنش نبوده اما امروز هست خداوند آنهایی را که در دل نیتی خیر داشته باشند پاداش میدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
1
0
(...) را برای خودت نگاه دار. نسل بشر باید منقرض شود. این تنها راه نجات مجموعه خلقت است.
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: