به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
از امروز به مدت 2 هفته همه‌ی نگاه‌ها متوجه کمیسیون امنیت ملی است تا چگونه برای حفظ استقلال و عزت ملی کشورمان تلاش خواهد کرد و نهایتا بعد از 2 هفته، چند نماینده‌ی دیگر به تعداد 138 نفر فوق افزوده خواهند شد
"خیبرآنلاین" - در شرایطی که یکی از مهمترین توافقات سال های اخیر جمهوری اسلامی با 6 کشور دنیا که با عنوان برجام معروف شده است، دچار شکست قطعی شده و دولت آمریکا به صورت یکجانبه آن را پاره کرد، حالا در یکی هماهنگی مشترک مجدد میان باند روحانی و لاریجانی، لایحه ی استعماری پیوستن به کنوانسیون ضدامنیتی FATF در حال تحمیل به کشور است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، لاریجانی که پیش از این پرونده سیاه تصویب برجام 20 دقیقه ای در مجلس را جهت سنگ تمام گذاشتن برای روحانی در پرونده ی خود دارد، مجددا عزم خود را جزم کرده با انواع شگردها نظر نمایندگان مجلس را به همراهی در تحمیل خسارتی پرضرر که این بار امنیت ملی کشورمان را مستقیما تحت تاثیر خود قرار خواهد داد، جلب کند.

به همین منظور، پس از جلسه غیرعلنی 3 ساعته ای که روز دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 97 با حضور اعضایی از باند روحانی به نام های محمدجواد ظریف، علی شمخانی، عباس عراقچی و کرباسیان برای توجیه وکلای ملت برگزار شد، روز سه شنبه 1 خردادماه، پیوستن به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم که عنوانی فریبنده اما محتوایی ضدعزت و استقلال ایران دارد، در دستورکار مجلس قرار گرفت.

از لحظه ی اعلام دستور جلسه، نمایندگان انقلابی مجلس که دیگر رگ غیرتان از این همه سازشکاری و اقدامات مشکوک به جوش آمده است، با هوشیاری نگذاشتند فاجعه ی تصویب برجام 20 دقیقه ای تکرار شود و با تذکرات، اخطارها و انتقادهای جدی، رییس مجلس را در تنگنا قرار دادند.


نمایندگان غیرتمند اعلام کردند اگر لاریجانی بخواهد در همراهی با باند روحانی، مانند ماجرای خسارت محض برجام عمل کند، آبستراکسیون کرده و مجلس را از رسمیت خواهند انداخت. آنها تاکید کردند: "این لایحه استعماری بوده و تسلط بیگانگان را بر امور داخلی کشور افزایش می‌دهد".

وکلای ملت که در برابر رفتار برخی وکیل الدوله ها معترض بودند، تصریح نمودند: "ما از مبنا با طرف‌های این کنوانسیون اختلاف داریم،‌ تعریف ما از تروریسم با تعریف آنها متفاوت است آنها می‌خواهند بهانه‌هایی را به دست بیاورند تا پرونده‌های جدیدی را علیه ما در سازمان ملل و شورای امنیت طرح کنند و تحریم‌های جدیدی را علیه ما وضع کنند".

آنها با اعلام اینکه "ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی سوگند یاد کردیم امانتدار استقلال کشور باشیم"، بیان داشتند: "امروز یک روز مهم و تاریخی در مجلس است از این جهت که الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم الحاق به یک پیمان استعماری است و لذا تدابیری را اندیشیده‌ایم  و از رئیس‌ مجلس خواسته‌ایم تا این لایحه را از دستور کار مجلس خارج کند".

حرف پایانی این نمایندگان بدین شرح بود: "اگر رئیس‌مجلس به این خواسته منطقی گردن نگذارد ماندن در مجلس را برای خود جایز نمی‌دانیم و به هنگام رای‌گیری برای آن آبستراکسیون کرده و صحن را ترک می‌کنیم".

تهدید به از رسمیت انداختن مجلس کار خود را کرد و علی لاریجانی در شرایطی که معاون پارلمانی رییس جمهور مخالف تعویق بود، ناگزیر به یک پیشنهاد موقت شد: "ارجاع لایحه به کمیسیون امنیت ملی و فرصت 2 هفته ای این کمیسیون برای بررسی دقیق آن و بازگشت مجدد به مجلس در اولین یکشنبه بعد از تعطیلات مجلس".

138 نماینده با رای موافق به این پیشنهاد، اولین قدم محکم و انقلابی را در جلوگیری از تصویب این لایحه زمینه‌ساز تسلط بیگانگان برداشتند و البته 92 نفر نیز اعلام مخالفت کردند؛ 6 نماینده نیز ممتنع بوده و نهایتا 9 تن حاضر به شرکت در رای دادن نشدند!

از امروز به مدت 2 هفته همه ی نگاه ها متوجه کمیسیون امنیت ملی است تا چگونه برای حفظ استقلال و عزت ملی کشورمان تلاش خواهد کرد و نهایتا بعد از 2 هفته، چند نماینده ی دیگر به تعداد 138 نفر فوق افزوده خواهند شد.

آیا باند روحانی با چراغ سبز لاریجانی موافق خواهد شد در برابر تهدیدات آشکار و گستاخانه ی این روزهای غرب و آمریکا باز هم عقب نشینی کرده و برگ برنده ی دیگری از اقتدار انقلاب اسلامی را به حراج بگذارد یا این بار، وکلای انقلابی ملت، درس عبرت آموزی به سازشکاران خواهند داد؟

برای قضاوت فقط 2 هفته باید صبر کرد.

"خیبرآنلاین" به زودی لیست افراد موافق و مخالف این لایحه فاجعه بار را جهت اطلاع عموم ملت ایران و حوزه های انتخابیه ی هر کدام از این نمایندگان، منتشر خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: