به‌روز شده در: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
خیلی وقت است که با کلماتی مانند مصلحت، تعامل با دنیا، گفت‌وگو و از این دست لغات، یک به یک خطوط قرمز و ارزش‌های ملت را نادیده گرفتید، ولی بدانید که دانشگاهیان به هیچ وجه ساکت نخواهند نشست و به مانند قبل بر سر خطوط قرمز و ارزش‌های جمهوری اسلامی خواهند ایستاد

بسم الله الرحمن الرحیم

در هفته‌های اخیر، خبر بازرسی نامتعارف و خارج از قوائد آژانس بین المللی انرژی اتمی از دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت، در رسانه‌ها و در بین دانشجویان دست به دست می‌چرخد. خبری مبهم، عجیب و بسیار متاثرکننده، اینکه چه اتفاقی افتاده است که در نظام جمهوری اسلامی و در زمانی که استکبار جهانی چشم دیدن رشد و شکوفایی فرزندان  ملت غیور ما را ندارد، اتفاقی به این صورت در یکی از قطب‌های علمی کشور به صورت "محرمانه" و به دور از چشم دانشگاهیان به بهانه شک بردن به فعالیت‌های هسته‌ای صورت گرفت و شانیت و قداست دانشگاه را به تاراج برد.

در دوره‌ای که دشمنی و خباثت و فریب و دورویی بیگانگان بر ما ثابت شده است و در هر برهه‌ای که توانسته اند، به هر طریقی کشور را دچار خسارت و آسیب نموده اند، در حوزه های علمی و تکنولوژی تا توانسته اند، سعی در سکون پیشرفت نظام با روش‌های مختلف از قبیل ترور نخبگان، عدم تبادلات علمی بین المللی، تحریم فضای نخبگانی و بسیار موارد دیگر که در این مقال نمی گنجد، داشته اند، شاهد این هستیم که مسئولین تصمیم گیر، بدون هیچ دلیل اقناعی و بدون هیچ پشتوانه محکم، امنیت روانی و محیطی دانشگاه را دچار خطر می سازند و درب های جایی که می بایست محل رسیدن به نقاط اوج پیشرفت و تعالی باشد، را به راحتی و با کمال بی وجدانی به روی جاسوسان می گشایند.

به راستی چه شده است که تا این حد نسبت به گفتمان اصیل انقلاب، به شرف و عزت میهن‌مان، به خون‎هایی که پای درخت جمهوری اسلامی ریخته شده است، بی اهمیت شده ایم، غیرتمان نسبت به وطن کجا رفته‎است؟

در فضاهایی که مدتی است به وجود آمده است، آیا انتظار دارید که نخبگان علمی و اساتید و دانشجویان با آرامشی کامل بتوانند تحقیق و آزمایشات را ادامه دهند؟

زمانی که بدیهیات و ابتدائیات مورد انتظار این قشر که جزئی از بدنه‎ نخبگانی کشور هستند نادیده گرفته می‌شود، و اطلاعات علمی و تحقیقات ایشان هیچ امنیتی در قبال بازرسی‌های سرزده و خارج از عرف که عملا جاسوسی است نداشته باشد، بپذیرید که نسبت به شما مسئولین دلسرد می‌شوند و انگیزه شان از دست می‌رود.

دانشگاهیان فیضیه دانشگاه‌ها، دانشگاه علم و صنعت، این حرکت نابخشودنی و شنیع را لکه ننگی برکارنامه کاری شما مسئولین می‌دانند و بدانید اگر قبل از این واقعه، اطلاع می‌یافتند، بلاشک از ساحت مقدس دانشگاه در برابر اجنبی حراست می‌کردند، کاری که انگار شما رغبتی به انجامش نداشتید و از بیم آن، در زمانی که نه استادی بود و نه دانشجو، و از ترس ریختن آبروی نداشته تان، در خفا و سکوت انجام دادید.

خیلی وقت است که با کلماتی مانند مصلحت، تعامل با دنیا، گفت‌وگو و از این دست لغات، یک به یک خطوط قرمز و ارزش‌های ملت را نادیده گرفتید، ولی بدانید که دانشگاهیان به هیچ وجه ساکت نخواهند نشست و به مانند قبل بر سر خطوط قرمز و ارزش‌های جمهوری اسلامی خواهند ایستاد.

در پایان جامعه دانشگاهیان علم و صنعت از ریاست محترم جمهوری، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و نهادهای مربوطه خواستار پاسخی صریح و شفاف در باب  این واقعه است و تا دریافت آن حق پیگیری را بر خود محفوظ می‌داند.

و السلام علی من اتبع الهدی

از طرف بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت
کنگره شهدای دانشگاه علم و صنعت
مجمع دانشجویان حزب الله دانشگاه علم و صنعت
هیئت محبان الحسین دانشگاه علم و صنعت
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علم وصنعت
کانون قرآن و عترت دانشگاه علم و صنعت
مجمع دفاتر فرهنگی دانشگاه علم و صنعت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: