به‌روز شده در: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
بی‌تردید، نهضت مطالبه مردمی در حمایت از اقدامات اخیر رهبری جهت به نتیجه رساندن آنها توسط مسئولان می‌تواند گره گشای معضلات به وجود آمده باشد
"خیبرآنلاین" - نظام مردمسالاری دینی در ایران، تجربه ای نوین در نظامات سیاسی دنیا به حساب می آید؛ ساختاری که اگرچه پشتوانه ای آن آرای عمومی است اما امامت جامعه نیز در آن موردتوجه قرار گرفته شده تا هرجا انحرافی از مسیر به وجود آید، به واسطه تکیه بر مدل امت - امام، از انحراف به وجودآمده جلوگیری به عمل آید.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، 40 سال از شروع نظام نوین مردمسالاری دینی در ایران می گذرد اما به واسطه ی مشکلات بیرونی و درونی تحمیل شده به کشور، طبیعی است که رسیدن به تکامل در این نوآوری جهانی، همچنان به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

با این همه، آنچه که به ویژه طی ماه های اخیر و در اوج مشکلات اقتصادی به وجود آمده برای مردم که ناشی از سوءتدبیر و ناکارآمدی برخی مسئولان به ویژه در حوزه اجرایی و نیز افزایش دشمنی ها و تحریم ها از سوی استکبار جهانی است، در حال تجربه ایم، پاسخ امام جامعه به مطالبات برحق امتش است.

مردم از وضعیت موجود گله مندند و این گله مندی، آشکارتر از آن است که کسی بخواهد به نام مصلحت و... بر آن سرپوش بگذارد. اگرچه مسئولان اجرایی، نمایندگان مجلس و مدیریت شهری با انتخاب مستقیم همین مردم بر مسند قدرت رسیده اند، اما نظام نوین مردمسالاری دینی به ملتش نمی گوید که چون خود رای داده اید، پس ناگزیر به تحمل هستید؛ بلکه می کوشد با ساختارهای قانونی، به کمک مردم بیاید.

همین موضوع باعث شده که در "نیل مشکلات"، عصای موسای امام خامنه ای وارد شود تا راه را برای عبور ملت بزرگ ایران از طوفان تحریم ها و تهدیدها و ناکارآمدی ها باز نماید.

نگاهی به برخی اقدامات آشکار و علنی 4 ماه اخیر نشان می دهد که رهبری، با شنیدن مطالبات برحق مردم و برای رفع مشکلات، پررنگ تر از گذشته وارد میدان شده و مجاهدانه می کوشد تا با یاری همین مردم با تنوع سلایق و دیدگاه ها، عبوری کم هزینه تر از بحران ها را تدارک ببیند. طبیعی است که اقدامات پنهان و دور از چشم رسانه ها به مراتب گسترده تر، راهبردی تر و عمیق تر است که نتایج آن به زمان بیشتری نیازمند است.

یادآوری این نکته ی مهم نیز ضروری است که دست رهبری برای حل مشکلات به وجودآمده ی فعلی و تغییر وضعیت به نفع مردم تنها زمانی بازتر خواهد شد که ملت نیز، بیش از گذشته با درک شرایط خطیر ایجادشده، در صحنه حاضر شده و به دور از هیاهوهای ساختگی اتاق های عملیات روانی و رسانه های زنجیری رنگارنگ و متنوع، منافع ملی را بر بازی های سیاسی صاحبان زر و زور و تزویر ترجیح دهند و به این نتیجه برسند که شرایط فعلی حاکم بر کشور، نتیجه ی عملکرد همین جماعتی است که به جای پرداختن و تمرکز بر حل مشکلات اصلی، با پیش کشیدن مباحث کم خاصیت فرعی می کوشند تا توجه جامعه را از تصمیمات غلط، رفتارهای نابخردانه، خیانت ها و سوءمدیریت ها، به موضوعات دست چندمی همچون کنسرت، ورود زنان به ورزشگاه و خبرهای سخیف تلگرامی و اینستاگرامی منحرف سازند.

بی تردید، نهضت مطالبه مردمی در حمایت از اقدامات اخیر رهبری جهت به نتیجه رساندن آنها توسط مسئولان می تواند گره گشای معضلات به وجود آمده باشد.

لیست برخی اقدامات آشکار امام خامنه ای طی 4 ماه اخیر در تغییر شرایط به نفع مردم

15 فروردین: انتصاب نماینده جدید ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت پس از اعتراضات گسترده به اقدامات سوال برانگیز امام جمعه سابق به ویژه در مجتمع آدینه


8 خرداد: دستور به رییس قوه قضاییه در رابطه با متهمان جنایت غیراخلاقی مدرسه معین در خیابان مرزداران تهران

14 خرداد: دستور به رییس سازمان انرژی اتمی به منظور فراهم آوردن آمادگی های لازم را برای رسیدن به 190 هزار سو

6 تیر: مخالفت با برگزاری مراسم شکرگذاری سلامت ایشان در حادثه تروریستی 6 تیر

13 تیر: قدردانی از حضور میدانی و مجاهدانه امام جمعه خرمشهر برای رفع مشکل آبی این شهر و شهر آبادان


14 تیر: ارسال نامه به روحانی و ابراز نگرانی از اخبار منتشرشده درخصوص واگذاری ارز و سکه در ماههای اخیر و ابهاماتی که در افکار عمومی ایجاد کرده و دستور بر رسیدگی به موضوع و تهیه گزارش دقیق و ارسال آن محضر ایشان

22 تیر: هشدار به وزیر اطلاعات که گفته بود "نباید با مفسدان اقتصادی با تندی برخورد کرد"! معظم له این سخنان را به‌ضرر وزارت اطلاعات و نیز به‌ضرر اقتصاد ملی اعلام نمودند

24 تیر: احضار دولت جهت دریافت گزارش عملکرد مسئولان در شرایط اقتصادی به وجود آمده و ارایه راهکارها و تذکرات
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: