به‌روز شده در: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
وزیر امور خارجه افرادی را با داشتن تابعیت‌های مضاعف به سفارتخانه‌های کشورمان در دیگر کشورها اعزام می‌کند، متأسفانه هر حرف راستی را وزارت امور خارجه تکذیب کرده و کار کذب خود را درست نمایش می‌دهند و اسناد متقن را زیر سوال می‌برند در صورتی که اکنون بنده آدرس دقیق دادم تا آنها به این لیست مراجعه کنند و از نظر ما قطعا فرشچی دوتابعیتی بوده و گزینش وی هم اتفاقی نیست
"خیبرآنلاین" - رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دو تابعیتی گفت: پروین فرشچی نفر بیستم لیست 100 نفره مدیران دو تابعیتی است که تابعیت و گرین کارت آمریکا دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جواد کریمی‌قدوسی در واکنش به تکذیبیه وزارت امور خارجه درباره دو تابعیتی بودن پروین فرشچی سفیر جدید ایران در فنلاند گفت: اولین بار بنده این خانم را در کمیسیون امنیت ملی مجلس زمانی که بحث بررسی مسائل حقوقی دریای خزر مطرح بود، دیدم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: این خانم در جلسه کمیسیون امنیت ملی در صندلی کنار بنده نشسته بود و من وی را نمی‌شناختم، زمانی که سمتش را سوال کردم گفت پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست هستم که 14 سال است در این سمت فعالیت می‌کنم، بعد از اتمام جلسه دبیر کمیسیون امنیت ملی به من در جمع نمایندگان اعلام کرد که این خانم کسی است که شما نامش را در لیست افراد دو تابعیتی قرار داده اید و حتی نامش در جلسه این کمیسیون قرائت شده است.

وی تأکید کرد: بر اساس همین لیست نام پروین فرشچی در شماره بیستم از این لیست صد نفره قرار گرفته است که تابعیت و اقامت و گرین کارت آمریکا دارد، بعد از اظهارات دبیر کمیسیون به لیست مراجعه کرده و دیدم همین خانمی که 14 سال است با وجود بحث‌های امنیتی بسیار مهم کشورمان هم در همین حوزه، معاونت امور دریایی محیط زیست را بر عهده دارد نامش در آن لیست قرار دارد.

نماینده مردم مشهد و کلات تصریح کرد: بعد از ارائه لیست صد نفره مدیران و رؤسای دو تابعیتی به کمیسیون امنیت ملی تمامی اسامی در جلسه برای اعضا قرائت شد و بعد برای پیگیری ها، این لیست را طی نامه‌ای به وزارت امور خارجه ارسال کردیم.

کریمی قدوسی بیان کرد: اکنون وزارت امور خارجه و خود آقای قاسمی می‌توانند به این لیست مراجعه کرده و در ردیف بیستم این لیست نام پروین فرشچی را مشاهده کنند. همین لیست را بنده حضوری خدمت دادستان کل کشور ارائه کردم لذا دادستان کل هم با مراجعه به ردیف بیستم می‌تواند نام این خانم را مشاهده کند.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دو تابعیتی افزود: بنده حتی لیست مدیران و رؤسای دو تابعیتی را تحویل اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه هم داده‌ام، با وجود تمام اطلاعات در اختیار دولت و مراکز بررسی اطلاعات و وزارت اطلاعات و حتی تاکیدات رهبر معظم انقلاب در دیدار با پرسنل وزارت اطلاعات مبنی براینکه آنها باید بسیار قوی بر روی مواضعشان نسبت به بررسی صلاحیت‌ها بایستند، چرا باز هم باید شخصی به عنوان سفیر انتخاب شود که دو تابعیتی بوده و سوابقش هم کاملا موجود است.

کریمی قدوسی گفت: وزیر امور خارجه افرادی را با داشتن تابعیت‌های مضاعف به سفارتخانه‌های کشورمان در دیگر کشورها اعزام می‌کند، متأسفانه هر حرف راستی را وزارت امور خارجه تکذیب کرده و کار کذب خود را درست نمایش می‌دهند و اسناد متقن را زیر سوال می‌برند در صورتی که اکنون بنده آدرس دقیق دادم تا آنها به این لیست مراجعه کنند و از نظر ما قطعا فرشچی دوتابعیتی بوده و گزینش وی هم اتفاقی نیست.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی بیان کرد: اگر وزارت خارجه ارسال این لیست را تکذیب کرد بنده آنها را به همان نامه‌ای که همراه با لیست دوتابعیتی ها به ظریف نوشته و ارسال کردم ارجاع می دهم تا پاسخ استعلام ما را بدهند، البته آنها پاسخ ندادند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: