به‌روز شده در: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
راهکار حل مشکل، بهم ریختن وضعیت فعلی حاکم بر مسئولیت ها و در واقع "انقلاب در انقلاب" با هدف تغییر به نفع مردم است
"خیبرآنلاین" - شرایط جاری بر کشور هرگز مطلوب هیچ ایرانی آزاده و انقلابی نیست و این موضوع را برای نخستین بار، امام خامنه ای در روزهای منتهی به راهپیمایی 22 بهمن سال 1395 مطرح کردند و ابراز داشتند که مردم گله مندند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، وقتی از تریبون رهبری مطلبی در این باره مطرح می شود، به معنای عمق و شدت گله مندی و نارضایتی در میان توده های مختلف جامعه است و برای آنان که خود را خواص می پندارند و نیروهای انقلابی و مسئولانی که دل در گروی آرمان های انقلاب اسلامی و امامین آن بسته اند، تهیه نقشه ی راه عبور از بحران یک وظیفه به حساب می آید.

اگرچه جمعی از دلسوزان و جوانان انقلابی مدافع منافع ملت به شدت در تلاش هستند تا راههای خروج از کم هزینه از بحران فعلی را پیدا کرده و آن را به مجریان ارایه دهند، اما آنچه که در این میانه دست انداز این برون رفت از مشکلات شده است، حضور تصمیم گیران خسته و فرسوده ای است که بین خود با مردم دیوار فاصله کشیده و بر ادامه ی شرایط فعلی حاکم بر کشور اصرار مشکوکی دارند.

در یک بررسی ساده از وضعیت اکثر افراد فوق، به جمعبندی زیر می رسیم:
اکثرا تحصیلکرده ی خارج از کشور هستند؛ خانواده ی اکثر آنان در خارج از ایران مشغول تحصیل و زندگی و کار هستند؛ بعضا خودشان نیز دارای تابعیت چندگانه هستند؛ مدت حضورشان در صندلی های قدرت و ثروت به اندازه ی عمر انقلاب است و...!

این جماعت پیرو و فرتوت که عده ای از آنها دیگر حتی توان درست نشستن روی صندلی را ندارند اما همچنان نفر اول وزارتخانه های مهم اقتصادی کشور به حساب می آیند و یا در دیگر مسئولیت های تصمیم گیری فعالیت دارند، به ناچار خود را در اختیار تصمیم سازانی قرار داده اند که هر از گاهی خبر نفوذی بودن برخی از آنها، دستگیری به اتهام جاسوسی، فرار و... در رسانه ها منتشر می شود.

بنابراین مشاهده می شود که یک حلقه ی بسته و خسته از مدیران که انگیزه ی کار و فعالیت ندارند اما همیشه به عنوان تصمیم گیر ایفای نقش کرده اند، عملا دستپخت جمعیتی تصمیم ساز که مشخص نیست از کدام فیلتر صحیحی وارد شده اند، را به نظام و کشور و ملت تحمیل می کنند.

نمونه هایی از این دستپخت های خطرناک طی سال های اخیر عبارتند از: برجام؛ پالرمو، FATF، توافق آب و هوایی پاریس و...

با این حساب، راهکار حل مشکل، بهم ریختن وضعیت فعلی حاکم بر مسئولیت ها و در واقع "انقلاب در انقلاب" با هدف تغییر به نفع مردم است. برای تحقق این موضوع لازم است مطالبات به سمت تغییر در مسالمت آمیز اما سریع افراد و جریان های چسبیده به انقلاب و صندلی ها متمایل شود تا با کمترین هزینه و بیشتر فایده، تصمیم گیران و تصمیم سازان کشور دچار یک پوست اندازی جدی، واقعی، صحیح، انقلابی و هدفمند شوند.

البته طبیعی است در این مسیر، صاحبان قدرت و ثروت مانع تراشی کرده و به راحتی با این موضوع کنار نخواهند آمد و حتما با کمک دشمنان بیرونی و درونی، درصدد تحمیل هزینه های گزاف به کشور و ملت خواهند بود اما هرچه این پوست اندازی جدی و واقعی به تاخیر افتد، بر حجم و عمق هزینه ها و افزایش مشکلات افزوده خواهد شد و وضعیت نارضایتی ها از بحران به مرحله ای بالاتر منتقل می شود.

تا دیر نشده، باید کاری کرد...
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
0
0
عمل به بند میم وصیت نامه امام خمینی. اگر حزب الله حریان اعتراضات مردم را به دست می گرفت نوبت به منافقین نمی رسید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: