به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
مسدودشدن حساب این سلبریتی ها و بازگرداندن پول به مردم نشان می دهد برخی از این افراد همچنان پول هایی که از مردم جمع کرده بودند، در حساب های خود نگه داشته و به زلزله زدگان نداده بودند
"خیبرآنلاین" - رئیس پلیس فتای ناجا از مسدودشدن حساب سلبریتی هایی که برای مردم جهت کمک به زلزله پول جمع طلب کرده بودند، خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، بازیگران در همه کشورهای دنیا به خاطر نقش هایی که بازی می کنند و شهرتی که به دست می آورند، دارای پایگاهی اجتماعی می شوند که از آنها به عنوان سلبریتی یاد می شود. این افراد در ایران و در زمان زلزله کرمانشاه با هیاهو، جوی احساسی به راه انداختند و به جای اینکه مردم را تشویق به کمک به نهادهای مسئول مانند هلال احمر کنند، از شبکه های اجتماعی استفاده کرده و شماره حساب های شخصی خود را برای کمک به زلزله زدگان اعلام کردند.

اگرچه کمک مردم به زلزله زدگان توسط سلبریتی ها هم اتفاق می افتاد بسیار اتفاقی خوبی هم می توانست رقم بخورد اما نکته اینجاست که بسیاری از این سلبریتی ها که شماره های حساب خود را اعلام کرده بودند و پول های میلیاردی در حساب آنها توسط مردم واریز شده بود، به قول زلزله زدگان چند روزی به کرمانشاه و مناطق زلزله زده رفتند و دیگر خبری از آنها نشد! تعداد انگشت شماری که شاید حتی به اندازه انگشتان یک دست هم نمی رسید، گزارشی از عملکرد خود و پولهایی که مردم واریز کرده بودند، کردند اما بقیه این جماعت هیچ گزارشی از هزینه هایی که برای زلزله زدگان قرار بود انجام دهند، ارائه نکردند.

سردار هادیان‌فر رئیس پلیس ناجا، درباره حساب‌‌های سلبریتی‌هایی که از مردم جهت کمک به زلزله‌زدگان پول طلب کردند، گفت: برخی از این حساب‌ها مسدود شد و این پول‌ها با مجوز مقامات رسمی به حساب اشخاص بازگردانده شد، این افراد به جای اینکه حساب باز کنند باید مردم را به رفتن به نهادهای مربوط و مراکز رسمی مانند هلال‌احمر ترغیب و تشویق کنند. در حال حاضر که خانه‌های ساخته شده توسط نهادهای رسمی در حال افتتاح است، سلبریتی‌ها کجا هستند؟ به قول مردم محلی در مناطق زلزله‌زده چند روزی آمدند عکس یادگاری گرفتند و رفتند.

مسدودشدن حساب این سلبریتی ها و بازگرداندن پول به مردم نشان می دهد برخی از این افراد همچنان پول هایی که از مردم جمع کرده بودند، در حساب های خود نگه داشته و به زلزله زدگان نداده بودند.

حالا که مشخص شده این پول ها در حساب آنها بوده و به نوعی کلاهبرداری کرده اند، دستگاه قضایی علاوه بر پس گرفتن پول ها باید وارد موضوع شده و اگر این سلبریتی ها کلاهبرداری شان محرز است، باید مجازات شوند و به مردم معرفی گردند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: