به‌روز شده در: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۱۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
دکانی به نام "خط حزب الله" زده‌اند تا با تکیه بر انحصار اخباری که در اختیار دارند، مردم را مجبور به خوانش آن نمایند و در اثنای همین خبرهای انحصاری کوتاهِ چندخطی، آنچه که مدنظر سلایق شخصی "اصحاب سررسید" است، را به خورد ملت بدهند
"خیبرآنلاین" - مدتهاست موضوعات مختلفی که از نحوه ی انعکاس اخبار مربوط به امام خامنه ای از گوشه و کنار به گوش جماعت حزب الله و نیروهای انقلابی می رسد، موجب نگرانی آنها شده است اما همیشه تلاش شده بدون حاشیه سازی و به دلیل عدم سوءاستفاده ی دشمنان و ضدانقلاب، خار در چشم و استخوان در گلو، صرفا لب گزیده و ابرو در هم کشیده و نهایتا زیرگوشی نجوای انتقادآمیزی مطرح شود.

البته ما در "خیبرآنلاین" کوشیده ایم در حد امکان و توان و با رعایت جوانب مختلف، هر از گاهی نکته ای از دغدغه های نیروهای انقلابی در این زمینه را مطرح کنیم، اما هر بار، با واکنش های نسبتا تلخی مواجه شده ایم.

چاره چیست؟ باز هم سکوت و تماشا! یا بیان صریح و انقلابی دغدغه ها و نگرانی هایمان؟ این درد را به که گوییم که در وانفسای جنگ اقتصادی و رسانه ای دشمنان بیرونی و نفوذی های درونی، باید نیم نگاهی توام با نگرانی به خودی ترین بخش رسانه ای هم داشته باشیم که آیا فلان خبر مربوط به مرکزیت امت اسلام، صحیح و کامل منعکس شده یا نیاز به پرسش و جستجو دارد!

باور کنید که می دانیم اخبار مرتبط با جایگاه ولی امر مسلمین، دارای حساسیت ها و پیچیدگی های ذاتی و خاص مرتبط به خود است؛
ایمان داشته باشید که سالهاست تجربه ی بایدها و نبایدهای خبری مربوط به مقامات را پشت سر گذارده ایم؛
و مطلع باشید که احتمالا(!) تخصص های لازم در این زمینه را سالیانی است که آموخته ایم.

اما دیوارکشی و تعبیه ی حصار خبری اطراف اماممان و انتشار قطره چکانی، کانالیزه شده و براساس سلایق شخصی موجب آزار مردم و فعالان رسانه ای جبهه انقلاب شده است.

می گویید براساس همه ی مواردی که نقل شد و نقل نشد، اخبار مربوط به معظم له باید از تشکیلات رسانه ای رسمی مورد اعتماد دفترشان منتشر شود؛ می گوییم: سمعا و طاعتا.

اما مگر میتوان به بهانه ی انتشار اخبار از مجاری رسمی اعلام شده، در انعکاس دیدگاه های ایشان انحراف ایجاد نمود یا بریده بریده و با اعمال نظرات شخصی، به بخشی از آنها ضریب بیشتر و به بخشی ضریب کمتر داد؟

این چه سیستمی است که یکی از تاریخی ترین سخنرانی های حضرتشان را به دلیل کج سلیقگی و ندانم کاری، وارد بازی های پرحاشیه رسانه ای نمودید؟ مگر برجام برای برخی از حضرات معروف به "اصحاب سررسید" تا چه میزان حیثیتی شده که اینگونه دست و پا می زنند تا...؟!

چندی قبل بود که یکی از تهیه کنندگان ارزشی سینما قریب به این مضامین نوشته بود که کاش همیشه سخنرانی های رهبری پخش زنده داشته باشد تا بی واسطه حرفهایش را بشنویم.

کاش بدانید که سخنرانی در جمع عمومی با جمع های خصوصی تفاوت بسیار دارد؛
کاش به این تجربه برسید که تنظیم خبرِ چنین مجامعی متفاوت از تنظیم اخبار از مجامع خصوصی است؛
کاش تخصص های لازم در تنظیم و نشر اخبار مربوط به جایگاه امامت امت را بیاموزید تا بیش از این حاشیه سازی ننمایید.

همین بازی های شخصی - سلیقه ای بود که برجامِ کمتر از 20 دقیقه ای را به نام رهبری به ملت بزرگ ایران تحمیل کرد و در جبهه ی بزرگ حزب الله ایجاد تردید نمود که بالاخره طبق گفته ی فلان فرد موثر، آیا برجام به خطوط قرمز نظام نزدیک هم نشده است، یا طبق بیانات صریح و چندباره ی امام خامنه ای، تیم مذاکره کننده ی برجام در رعایت خطوط قرمز اعلام شده ناکام و ناتوان ماندند؟!

دکانی به نام "خط حزب الله" زده اند تا با تکیه بر انحصار اخباری که در موارد مذکور در اختیار دارند، مردم را مجبور به خوانش آن نمایند و در اثنای همین خبرهای انحصاری کوتاهِ چندخطی، آنچه که مدنظر سلایق شخصی "اصحاب سررسید" است را به خورد ملت بدهند.

و حرف آخر اینکه:
متواضعانه درخواست می نمایم حصار خبری اطراف اماممان را بشکنید و مانند دهها رسانه ی متفاوتی که دارید، امیال و سلایق شخصی تان را از همان رسانه ها به خورد مردم بدهید نه از رسانه ی منتسب به دفتر آقایمان.

خواهشا این بار، و فقط همین یکبار، قبل از تماس و پیام و تندی و تلخی و تذکر و هشدار و ابلاغیه و... یکبار دیگر با آرامش و حوصله و دقت بیشتری این متن نوشته شده از سر تکلیف و صداقت را بخوانید؛ سپس در خدمتتان خواهیم بود...
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
0
0
جالب است که نشریه ی خط حزب الله، جمله ی تصحیحی را منتشر کرده است که در تحریف و تقطیع، دست کمی از عدم انتشار ندارد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
0
0
دمتان گرم و شیر مادرتان حلالتان.
آری. به دستور همین ها بود که تحصن متدینان در مقابل مجلس علیه برجام متوقف شد.
خدا خواست که حزب اللهی ها بدانند حقیقت چیست.
هر چند عموم بچه حزب اللهی ها بسیارساده لوح هستند و صرفا دنبال اطاعت کورکورانه می باشند و نمی خواهند بپذیرند که حقیقت چیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
0
0
متاسفانه افراد باهوش ب حوزه نرفتند..... افراد باهوش دانشگاه رفتند و بیکارند. اونهایی که پست دارندد فقط چاپلوس بودند و کند ذهن و دزد و ....
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: