به‌روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
جلسه دفاع رساله دکترای حسین فریدون برادر رئیس جمهور که قرار بود در دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی بررسی شود به دلیل به حد نصاب نرسیدن اساتید داور، لغو شد
"خیبرآنلاین" - اعلام شد که حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور، قرار است روز دوشنبه 12 شهریور از رساله دکتری خود با عنوان "گفتمان عدالت در سیاست‌خارجی جمهوری اسلامی ایران؛ چالش‌ها و دستاوردها"(!) دفاع کند که این خبر با واکنش‌های از سوی کاربران در  فضای مجازی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراه بود.

به گزارش تسنیم، در همین زمینه علیرضا سلیمی رئیس کمیته آموزش و عالی مجلس، گفته بود که پرونده تخلف تحصیلی برادر رئیس‌جمهور همچنان در مجلس مفتوح است و وزارت علوم باید در برگزاری جلسه دفاع حسین فریدون جانب احتیاط را رعایت کند.

اما  جلسه دفاع رساله دکترای حسین فریدون برادر رئیس جمهور که قرار بود در دانشکده اقتصاد و  علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی بررسی شود، به دلیل به حد نصاب نرسیدن اساتید داور، لغو شد.

در گزارش زیر، سیر پرونده تحصیلی حسین فریدون مرور شده است:

1- ماجرای تحصیل توصیه‌ای حسین فریدون در مقطع دکترای دانشگاه شهید بهشتی

حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور در سال 93 و طی نامه‌ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای تحصیل در مقطع دکترای روابط بین‌الملل به دانشگاه شهید بهشتی معرفی می‌شود؛ که شورای گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل این دانشگاه با این موضوع مخالفت و این موضوع را به سازمان سنجش اعلام می‌کند.

پس از کش‌وقوس‌های فراوان بین سازمان سنجش و دانشگاه شهید بهشتی، سازمان سنجش طی نامه‌ای به دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد که فریدون در سال 92 در آزمون دانشگاه گیلان امتحان داده و قبول شده، اما برای مصاحبه نرفته است و بر همین اساس برادر رئیس‌جمهور می‌تواند در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازد و پس از پیگیری‌های سازمان سنجش نهایتاً تصمیم می‌گیرد برادر رئیس جمهور در "پردیس دانشگاه شهید بهشتی" به تحصیل بپردازد.

2- "فریدون" هیئت بازرسی به دانشگاه شهید بهشتی فرستاد

در تاریخ 29 تیرماه سال 95 هیئت بازرسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری متشکل از دکتر تهرانی‌زاده، دکتر کمره‌ای، دکتر جبه‌دار، دکتر خواجه و دکتر رمضانیان‌پور با نامه رسمی عبدالحسین فریدون مدیرکل حوزه وزارتی وزارت علوم برای بازرسی از دانشگاه شهید بهشتی در این دانشگاه حضور یافت و در جلسه هیئت‌رئیسه این دانشگاه نیز شرکت کرد.

3- تشکیل کمیته 3 نفره برای تخلف فریدون در مجلس

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در تاریخ 29 اردیبهشت سال 95، از مأموریت رئیس این کمیسیون به کمیته آموزش عالی این کمیسیون، برای بررسی رانت تحصیلی برادر رئیس‌جمهور در جلسه‌ای ویژه خبر داد.

وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تحصیل غیرقانونی و توصیه‌ای «حسین فریدون» دستیار و بردار رئیس‌جمهور در مقطع دکترای دانشگاه شهید بهشتی، گفته بود که موضوع مدرک دکتری برادر رئیس‌جمهور در جلسه کمیسیون آموزش مورد بررسی قرار گرفت که طبق درخواست اعضا، رئیس کمیسیون به کمیته آموزش عالی این کمیسیون مأموریت داد تا پرونده مدرک دکتری «حسین فریدون» را به طور ویژه بررسی و نتایج آن را به اعضای کمیسیون آموزش اعلام کند.

پس از این دستور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات 3 عضو این کمیسیون به نام‌های محمدجواد ابطحی، کارن خانلری و محمد قمی ماموریت یافتند در غالب کمیته‌ای این موضوع رسیدگی کنند.

4- اتلاف وقت در پرونده

محمد قمی عضو این کمیته 3 نفره در تاریخ 13 شهریور سال 96 از جمع‌بندی این پرونده خبر داده بود و گفته بود گزارشی در این زمینه تدوین و تقدیم هیئت رئیسه کمیسیون شده است.

البته چند ماه بعد و در تاریخ 4 آبان ماه سال 96 محمدجواد ابطحی یکی از اعضای کمیته 3 نفره درباره دلیل فرسایشی شدن روند بررسی پرونده تحصیلی برادر رئیس‌جمهور گفته بود که اتلاف وقتی که در پیگیری این پرونده از سوی برخی اعضای هیئت رئیسه مجلس انجام شده، خلاف آیین نامه مجلس است و از نظر من علت آن کمک به آقای فریدون برای اتمام مراحل دفاع و اخذ مدرکش بوده است.

5- قرائت گزارش پرونده تحصیلی "حسین فریدون" به آینده موکول شد

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در تاریخ 6 بهمن سال گذشته اعلام کرد که کمیته مسئول پیگیری این موضوع گزارش خود را به کمیسیون ارائه کرده است و البته در برخی از موارد این گزارش اشکالاتی وجو دارد که باید برطرف شود و در روزهای آینده این گزارش نهایی و در صحن کمیسیون قرائت می‌شود.

6- تخلف حسین فریدون محرز شده، اما عده‌ای دنبال چشم پوشی آن هستند

چند روز بعد محمدجواد ابطحی عضو کمیته بررسی پرونده "حسین فریدون" اعلام کرد که براساس مستندات و مدارک موجود، تخلف در روند تحصیلی برادر رئیس‌جمهور محرز شده با این حال او گفت که بین اعضای کمیته بررسی پرونده تحصیلی «حسین فریدون»، اختلافی وجود دارد مبنی بر اینکه درباره این پرونده چشم‌پوشی شود، بنابراین، طبق تصمیم اعضای کمیته، گزارش در اختیار آقای زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس قرار گرفته است.

حالا و با گذشت چندین ماه از تکمیل شدن گزارش کمیته 3 نفره و اعلام تخلف برادر رئیس‌جمهور در پرونده تحصیلی‌اش به گفته عضو کمیته بررسی، اما گزارش آن در مجلس قرائت نشده و قرار است برادر رئیس‌جمهور از پایان‌نامه خود دفاع کند، باید منتظر ماند و دید این پرونده دچار چه سرنوشتی می‌شود؟

7- جلسه دفاع حسین فریدون لغو شد

جلسه دفاع رساله دکترای حسین فریدون برادر رئیس جمهور که قرار بود در دانشکده اقتصاد و  علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی بررسی شود به دلیل به حد نصاب نرسیدن اساتید داور، لغو شد.

سید محمدعلی حسینی زاده مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی، درباره لغو جلسه دفاع حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور  گفت که یکی از داوران جلسه دفاع مشکلی برایش پیش‌ آمده بود که به همین دلیل جلسه دفاع آقای حسین فریدون لغو شد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
0
0
این مراسم دفاع، یک مراسم دفاع باندی بوده است، موضوع پایان نامه، فرد دفاع کننده، نوع دفاع، کمیته ی هیات علمی مثلا استاد مشاور، همه و همه برای داد و ستد "مزد در برابر مدرک" چیده شده اند. نفس این پایان نامه، و نه حتی دفاع از آن، یک رسوایی تمام عیار برای جامعه ی علمی و دانشگاهی ایران است. یعنی با این پایان نامه، سلاما اعضای هیات علمی و نیز فرآیند مدرک دهی در این دانشگاه کاملا زیر سوال رفته است.

تعریف این تز برای این شخص به عنوان پایان نامه ی دکتری و با این اساتید مشاور، یک شوی دانشگاهی و یک جوک و رسوایی برای جامعه ی دانشگاهی ایران است. مثل این است که یک تز با این مشخصات تعریف شود:
============
جلسه ی دفاع علوم سیاسی
عنوان: افتخارات جنبش نازیسم در آلمان در قرن بیستم و چالش های امتداد آن در قرن بیست و یکم
ارایه دهنده: گوبلز
استاد مشاور: آدولف هیتلر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: