به‌روز شده در: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
بر خلاف سیاه نمایی ها، بانک جهانی اعلام کرده است ایران رتبه هفدهم تولید ناخالص ملی را داراست و تا 2024 به رتبه 15 می رسد. یعنی با حمایت از تولید داخلی وضعیت به مراتب بهتر خواهد شد
"خیبرآنلاین" - آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری، در پنجمین اجلاسیه دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری ضمن تبریک اعیاد ماه ذی الحجه بیان داشت: در ماه‎های اخیر تلاش گسترده رسانه‎ای صورت گرفته تا ناکارآمدی دستگاه‎های مختلف به صورتی هماهنگ به پای رهبری معظم انقلاب نوشته و ثبت شود، این در حالی است که در موارد متعدد، رهبر معظم انقلاب بیشترین اختیارات را به دستگاهها اعطا فرموده و بیشترین پیگیری را برای تحقق آن به عمل آورده‎اند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، آیت الله جنتی در تشریح این گفته ی خود به موارد ذیل اشاره کرد:
الف: اعطای اختیارات خاصه به دستگاه قضا برای برخورد ویژه و سریع با مفسدان اقتصادی
ب: قراردادن خطوط قرمز ویژه در مذاکرات هسته‎ای، هنگام امضای برجام و همچنین تصویب کنوانسیون‎هایی خارجی برای جلوگیری از تحمیل خسارت به کشور (ایشان در سخنرانی اخیر خود اعلام کردند که تیم مذاکره کننده نتوانستند بخشی از خطوط قرمز را ترسیم شده را رعایت و محقق کنند)
ج: تشکیل کارگروه ویژه اقتصادی به ریاست دولت و رئیس جمهور و حضور سایر قوا با اختیارات ویژه که مصوبات آن فراتر از قوای دیگر قابلیت اجرایی شدن داشته و راهی آسان و مهم برای حل بسیاری از مشکلات اقتصادی مردم است
د: تشکیل کارگروه ویژه بررسی آسیب‎های اجتماعی با حضور سران 3 قوه و دیگر دستگاه‎ها و پیگیری مستمر نتایج جلسات این کارگروه برای سامان دادن به معضلات فرهنگی و اجتماعی
ه: برگزاری جلسات متعدد با هیات دولت، تعیین تکالیف و وظایف برای دولت، پیگیری انجام وظایف محوله برای حل مشکلات اقتصادی مردم و ارائه راهکارهای عملیاتی و حساب شده
و: پیگیری و نظارت ویژه بر مسائل منطقه و عبور ایران از خطرات متعدد منطقه ای از جمله تلاش ها برای ایجاد ناامنی در کشور با اتخاذ راهبردهای دقیق و حساب شده منطقه ای و پیگیری اجرای آن
ز: پیگیری حضور جوانان مومن و انقلابی در مناصب مختلف حاکمیتی و انتصاب جوانان خوش فکر و انقلابی در مجموعه‎های زیر نظر رهبری برای تسریع در چرخش بهتر امور کشور

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در حقیقت سیاستگذاری، راهبری و پیگیری اصلی اداره کشور بر عهده رهبری معظم انقلاب بوده و برای مقابله با مشکلات، ایشان حداکثر اختیارات را به دستگاه‎های مختلف اعطا فرموده‎اند و اکنون این دستگاه‎های ذی ربط هستند که باید پاسخگوی مسائل کشور باشند.

 وی با اشاره به ماجرای خسارت محض برجام یادآور شد: اردیبهشت ماه گذشته با وجود انجام تمامی تعهدات برجام توسط ایران، در حالی که امریکا به تعهداتش عمل نکرده بود، رسما از این پیمان هم خارج شد. هر چند که اروپا اعلام کرد از این توافق خارج نمی شود، ولی عملا اروپا به اهرمی برای پیگیری خواسته های امریکا یعنی مذاکره بر سر مسائل موشکی و منطقه ای تبدیل شد.

آیت الله جنتی در تشریح مسایل مرتبط با برجام به موارد ذیل اشاره کرد:
الف: عبرت گیری از تجربه اعتماد به شیطان بزرگ و طواغیت عالم
ب: غیرقابل اعتمادبودن امریکا برای مذاکرات آینده
ج: عدم رعایت همه خطوط قرمز رهبر انقلاب که شاید به این واسطه خسارات کمتر می‎شد (رهبر انقلاب هشدارهای لازم را برای جلوگیری از تحمیل خسارت به کشور اعلام فرموده بودند)
د: اروپا مدعی باقی ماندن در برجام است، ولی بسته ای را اخیرا ارائه داد که حتی انتقاد وزیر خارجه آقای دکتر ظریف را هم برانگیخت. طبق فرمایش رهبر انقلاب باید اروپا حسن نیت خود را اثبات کند.

 رئیس مجلس خبرگان رهبری پیشنهاد ترامپ مبنی بر ادامه مذاکرات و همزمانی آن با تحریم های جدید را فریب مردم ایران ارزیابی کرد و تاکید نمود: ترامپ با وجود خروج از برجام و اعمال 2 مرحله تحریم علیه مردم ایران مجددا برای فریب مردم اعلام کرده که حاضر است با مقامات ایران بدون پیش شرط مذاکره کند. حتی برخی شیطنت‎ها برای برقراری ملاقات در حاشیه اجلاس سازمان ملل میان ترامپ و آقای روحانی در جریان است. رهبر انقلاب در دیدار اخیر با هیات دولت و چند اظهارنظر گذشته به شدت این مذاکره و اساسا هر مذاکره ای با آمریکا از این پس را منع فرمودند.

وی با رد شایعه ی جنگ نظامی، اظهار داشت: آمریکا تلاش دارد اعلام کند که گزینه مقابل مذاکره، جنگ است. رهبر انقلاب صراحتا فرمودند که «مذاکره نمی‎کنیم و جنگ هم نخواهد شد.» ایشان علت عدم وقوع جنگ را غیرقابل کنترل بودن خسارات و دامنه جنگ احتمالی برای آمریکا عنوان کردند و این ادعا را صرفا حربه ای تبلیغاتی برای تحمیل مذاکره بر مردم ایران اعلام کردند.

آیت الله جنتی در بخش دیگری از سخنانش، دستور امام خامنه ای به قوه قضائیه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی را مورد بررسی قرار داد و به موارد ذیل اشاره کرد:
الف: رهبر معظم انقلاب هر آنچه که برای مبارزه با مفاسد اقتصادی لازم بوده است، اجرا کرده‎اند. از اعلام مداوم لزوم مبارزه با مفاسد تا اعطای اختیارات خاص و فراتر از قانون به قوه قضائیه برای این مبارزه.
ب: قوه قضائیه در شرایطی که اعمال فشار خارجی و سودجویی و رانت خواری داخلی 2 بازوی ایجاد نارضایتی مردم شده است، با سرعت بسیار زیاد و قاطعیت هرچه تمام تر می تواند مفسدان دانه درشت از هر جناح و دسته و در هر مقامی را احضار و در پیشگاه ملت به دست عدالت بسپارد تا عملا راهبرد دشمن برای ایجاد نارضایتی را مختل کرده باشد.
ج: برخورد سریع و قاطع با مفسدان و رانت جویان داخلی می‎تواند به مردم برای تحمل شرایط دشوار اقتصادی روحیه بدهد و این حس را به مردم منتقل کند که حاکمیت جمهوری اسلامی درد مردم را فهمیده و با آن همراه است.
د: قوه قضائیه می‎تواند از این موقعیت تاریخی برای ریشه کن کردن فساد در کشور حداکثر بهره را ببرد.

 رئیس مجلس خبرگان رهبری به معضلات اقتصادی اخیر در کشور نیز پرداخت و گفت: در ماه‎های گذشته نوسانات بازار سکه و ارز شرایط اقتصادی بسیاری از مردم عادی را دستخوش تلاطم و دشواری کرده است. رهبر انقلاب تاکید داشتند که این اتفاقات ناشی از «سوءمدیریت» و ندانم کاری مسئولان است، اگر نگوییم که ناشی از خیانت است. لازم است مسئولان این وضعیت هزینه اقدام خود را بپردازند.

وی یادآور شد: برخی افراد که غالبا از رانت اطلاعاتی بهره مند بودند، توانستند در این بازار سودهای کلان و هزاران میلیاردی به جیب بزنند که مهمترین آن پرونده خودروهای وارداتی بود. لازم است با مسئولان رانتخوار در این سطح محکمترین برخوردهای قضائی صورت پذیرد.

آیت الله احمد جنتی با تاکید اینکه سیاست های دقیق و درست ارزی و پولی در کشور حاکم شود و مدیریت عاقلانه ارز موجود، جلوی اتفاقات مشابه در آینده را بگیرد، افزود: احتکار سودجویان خون مردم را در شیشه کرده است تا حدی که پوشاک نوزاد را هم در انبارها نگهداشته اند تا قیمتش افزایش بیابد؛ برخورد با سودجویان اهتمام جدی می طلبد و می‎تواند از نارضایتی عمومی جلوگیری کند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با انتقاد شدید از مسئولان نجومی بگیر تاکید کرد: مردم در شرایط تنگنای اقتصادی نمی‎توانند بپذیرند که مسئولان حقوق‎های نجومی بگیرند و زندگی اشرافی داشته باشند، باید مسئولان این روزها مثل مردم دردها را حس کنند. این تاکید چندباره رهبری معظم انقلاب در ماه‎های اخیر به مسئولین است و تکرار اصحاب تریبون را می‎طلبد.

 وی با تشریح یکی دیگر از فعالیت های اخیر ولی امر مسلمین برای حل معضلات اقتصادی، اظهار داشت: رهبر انقلاب در ماه‎های اخیر فرمان تاسیس کارگروه ویژه اقتصادی را با حضور سران 3 قوه صادر فرمودند. این کارگروه اختیاراتی فراقانونی داشته و براساس فرمان رهبر معظم انقلاب، براحتی می‎تواند تصمیمات کلان برای اصلاح اوضاع اقتصادی مردم اتخاذ کند.

آیت الله جنتی در تکمیل این بخش از اظهارات خود به موارد ذیل اشاره کرد:
الف: این موقعیت بسیار مهم و فراهم کردن همه شرایط لازم برای اهتمام جدی مجلس و دولت و دستگاه قضائی برای حل مشکلات مردم است
ب: رهبر انقلاب آنچه لازم بوده برای حل مشکلات مردم ایجاد کرده و انجام داده اند، حال وظیفه با مسئولین است

رئیس مجلس خبرگان رهبری سپس به موضوعات منطقه و پیروزی های جبهه بین المللی مقاومت پرداخت و گفت: در ماه‎های اخیر محور مقاومت و جمهوری اسلامی در منطقه پیروزهای چشمگیری داشته که از جمله پایان تقریبی بحران سوریه بود. در این زمینه موارد ذیل قابل اشاره است:
الف: این پیروزی نشان داد مقاومت و جهاد و روی پای خود ایستادن، پیروزی های بزرگ را نتیجه می دهد
ب : در مقابل تفکر سعودی با هزینه میلیاردها دلار و تبدیل شدن به گاو شیرده آمریکا در منطقه روز به روز بی نفوذ تر و بی تاثیر تر می‎شود
ج: مقاومت مردم یمن هم الهام بخش و بر همین اساس است. حتی زیر وحشی گری و کشتار کودکان مثل حمله به اتوبوس دانش آموزان، باز هم ایستاده اند و مانع از دست رفتن مناطق کلیدی همچون بندر الحدیده شده اند.

بخش پایانی سخنان آیت الله احمد جنتی در اجلاسیه پنجم مجلس خبرگان، باز هم بر موضوعات اقتصادی داخلی تمرکز داشت. وی خاطرنشان کرد: شعار امسال حمایت از کالای ایرانی است. باید روی کالای ایرانی و خرید آن تعصب داشته باشیم تا تولید کشور رونق بگیرد و روی پای خود بایستیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: بر خلاف سیاه نمایی ها، بانک جهانی اعلام کرده است ایران رتبه هفدهم تولید ناخالص ملی را داراست و تا 2024 به رتبه 15 می رسد. یعنی با حمایت از تولید داخلی وضعیت به مراتب بهتر خواهد شد.

جمله پایانی آیت الله جنتی بدین شرح بود: راهکار عبور از شرایط دشوار، تدبیر و مجاهدت مسئولان و فهم درد مردم و درک آنهاست.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
0
0
ابا سختی زندکی میکنیم ایا یک صاحب منصب همین گونه است در خیبر کندن کار سختی است ول حضرت امیر کند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: