به‌روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رییس موسسه کار و تامین اجتماعی گفت: آزمون استخدام بخش خصوصی تضمینی مناسب برای جذب نیروی متخصص و مناسب مورد نیاز شرکت‌ها و سازمان‌ها خواهد بود.
"خيبرآنلاين" - «محمدرضا سپهری» در نشست شورای سیاست‌گذاری، آزمون جذب نیروی کار جدید را یکی از مشکلات اصلی شرکت‌های فعال در بخش صنعت و خدمات دانست و افزود: هم اکنون تضمین خاصی برای مفید و اثربخش بودن استخدام یک فرد از سوی شرکت‌ها و سازمان‌ها وجود ندارد زیرا سنجش مهارت فرد جویای کار به درستی انجام نمی‌شود.

به گزارش ايلنا، سپهری در ادامه اضافه کرد: با تغییر کردن دنیای کار و آموزش، دنیای استخدام و جذب نیز تغییر کرده است و دیگر روش‌های سنتی و دولتی پاسخگوی نیازهای شرکت‌های جدید نمی‌باشند، لذا دنیای کار و آموزش نسبت به گذشته منعطف‌تر شده‌اند و دیگر بدون زمان و مکان هستند. همانطور که امروزه شاهد هستیم شرکت‌هایی بر بستر اینترنت شکل می‌گیرند و فعالیت می‌کنند، در حال افزایش هستند. بنابراین با این تغییراتی که در حال رخ دادن است، شیوه‌های جذب و استخدام نیز باید تغییر کنند.

رییس موسسه کار و تامین اجتماعی، آزمون استخدام بخش خصوصی را یکی از روش‌های تغییر در جذب و استخدام نیروی کار دانست و افزود: شیوه‌های سنتی و قدیمی که درسال‌های گذشته استفاده می‌شد شاید برای بخش دولتی کارایی داشته باشد اما برای بخش خصوصی کارایی لازم را ندارد و حتما باید تغییر نمایند.

سپهری با اشاره به بهره‌مندی کشورهای رو به رشد از روش‌های نوین استخدام نیروی انسانی، تاکید کرد: این آزمون از چند سال گذشته تحقیقات و بررسی‌های خود را در زمینه راه‌های نوین جذب نیروی انسانی سازمان‌ها و شرکت‌ها در کشورمان انجام داده است.

وی با بیان اینکه اولین آزمون استخدام بخش خصوصی در ایران سال گذشته برگزار شد، گفت: با توجه به نتایج مثبت و قابل توجه این آزمون در تامین نیروی انسانی متخصص و مناسب برای سازمان‌ها و شرکت‌ها، دومین آزمون استخدامی بخش خصوصی شامل شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناور امسال نیز برگزار خواهد شد.

ثبت نام دومین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی به منظور جذب نیروی انسانی مورد نیاز بیش از ۱۱۰۰ شرکت و موسسه خصوصی در سراسر کشور از دهم شهریور آغاز شده و تا ۱۰ مهر ادامه دارد و داوطلبان می‌توانند برای ثبت نام به سایت آزمون به نشانی  INRE.IR  یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: