به‌روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
پنجمین قسمت از فصل دوم برنامه تلویزیونی «360 درجه» به پشت‌پرده حمله به سرکنسولگری ایران در بصره و اتفاقاتی که پس از آن رخ داد می‌پردازد.
"خیبرآنلاین" - هشت سال داستان دشمنی ایران و رژیم بعث عراق نقل همه رسانه‌های داخلی و خارجی بود. اکنون اوضاع 180 درجه متفاوت است. امروز ماجرای دوستی و برادری ایران و عراق سر زبان‌ها افتاده است. رسانه‌ای که در آن 8 سال، ایران را متجاوز می‌دانست و همت همه دنیا را برای سرکوب رزمندگان ایرانی می‌ستود باید هم امروز نگران این دوستی باشد. آن روزها دشمن از سلاح‌های شیمیایی و غیر متعارف اروپایی و آمریکایی استفاده می‌کرد و توسط رسانه‌ها ستایش ‌می‌شد،‌ امروز هم پای یک سلاح غیر متعارف و تکراری در میان است. رسانه‌ها برای بر هم زدن نظم جدید در غرب آسیا به ستایش دروغ می‌پردازند.
 
به گزارش رجا، افزایش 75 درصدی حضور گردشگران عراقی در ایران خبری خوش برای رونق صنعت گردشگری هر کشور است. این فرصت عالی خیلی زود در رسانه‌ها تبدیل به یک تهدید جدی شد و بسیاری از انگیزه‌های غیر اخلاقی برای سفر به ایران نوشتند. ماجرایی که خیلی زود با اظهار نظر چند مقام مسئول مشخص شد همان دروغ قدیمی برای فتنه عرب و عجم است.
 
عراق در هفته گذشته آرام و قرار نداشت. آشوبگران در بصره به بیشتر از 10 ساختمان حکومتی حمله کردند که یکی از آنها ساختمان کنسولگری ایران در بصره بود. کنسولگری ایران به طور کامل تخریب شد و فیلم‌های تجاوز به آن خیلی زود شبکه‌های اجتماعی را پر کرد. همه مسئولان دولتی عراق از نقش «تیمی دیویس» چهره شناخته شده امنیتی-اطلاعاتی آمریکا و سرکنسول این کشور در بصره برای هدایت آشوب‌ها نوشتند اما برخی رسانه‌های داخلی و خارجی دوباره درباره سوژه دلخواهشان یعنی اختلاف عرب و عجم نوشتند.
 
این قسمت از برنامه «360 درجه» تاریخچه روابط ایران و عراق در دهه‌های گذشته را مرور می‌کند و نگاهی به اتفاقات اخیر و بازتاب‌های رسانه‌ای آن دارد.
«360 درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم جامعه در طول یک هفته تهیه و تولید می‌شود. به روز و به لحظه بودن موضوعات از ویژگی‌های اصلی این برنامه تلویزیونی است.
 
«360 درجه» با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه هر هفته ساعت 21:30 از شبکه مستند پخش می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: