به‌روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
انتشار اخباری مبنی بر افزایش تعداد امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی و هم‌چنین بررسی آن در مجلس، واکنش‌ عباس آخوندی را به دنبال داشت.
"خيبرآنلاين" - چندی پیش خبر کلید خوردن استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی در رسانه‌ها منتشر شد. این خبر را نمایندگان مجلس و استیضاح کنندگان در قالب مختلف به اطلاع عموم رساندند.

به گزارش فارس، به دنبال آن خبری از سوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش تعداد امضای استیضاح کنندگان منتشر شد.


اظهارات عجیب آقای وزیر/ تأیید خبر فارس در خبرگزاری مجلس


از محورهای مهم این طرح می‌توان به بحث عدم تولید مسکن و همچنین ناتوانی در اتمام پروژه‌های عمرانی اشاره کرد.

در پی انتشار این اخبار عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی طی یادداشتی به جای پاسخگویی مطالبات مردم در حوزه‌های مختلف از جمله مسکن و قیمت‌های سلیقه‌ای در این بخش،‌ ادعاهای عجیبی را مطرح کرده است.

در بخشی از این یادداشت آمده است: «...و اما در باره‌ی نفسِ استیضاح که من همواره از آن استقبال کرده‌ام. من به اینکه در پیشگاه ملت به نمایندگانشان توضیح دهم افتخار می‌کنم. تا کنون نیز در این پنج سال پنج بار از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفته‌ام. شش بار هم مورد سؤال قرار گرفته‌ام که هر شش بار پاسخ‌های من برای نمایندگان مجلس قانع‌کننده بوده‌است. استیضاح برای من یک امر قانونی است ولی مهم یک خبرسازی با هدف جنگ روانی است. یا آقای دکتر رضایی با خبرگزاری فارس صحبت کرده و یا نکرده‌است. اگر صحبت کرده که ایشان تکذیب می‌کنند صدای ایشان را پخش کنند. و اگر نکرده، باید خبرگزاری فارس توضیح دهد که چگونه این خبر را جعل کرده‌است؟ و از جناب رضایی، نمایندگان محترم و ملت ایران بابت این خبر جعلی پوزش بخواهد. همه خوب می‌فهمند که حضرات در پی فضاسازی برای استیضاح قبل از پایان تعطیلات تابستانی مجلس هستند و می‌خواهند فضا را آماده کنند تا نمایندگان محترم تا به‌کار بازگشتند دست به‌کار شوند. حتما این هم در راستای انجام وظایف ملی و ضدآمریکایی خبرگزاری فارس است که به ۴ زبان برای دفاع از مواضع جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند و سالانه ده‌ها میلیارد تومان هزینه می‌کند می‌باشد.

این در حالی است که پیش‌تر خبرگزاری خانه ملت که خبرگزاری منسوب به مجلس شورای اسلامی است،‌ از افزایش امضای طرح استیضاح آخوندی به 50 نماینده خبر داده بود. 

البته شایان ذکر است عباس آخوندی طی جلسه‌ای که اخیرا با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی داشت هیچ قولی برای تنظیم بازار مسکن نداده بود لذا اعضای کمیسیون هم از پاسخ‌های آخوندی درباره افزایش بی‌رویه اجاره خانه‌ها قانع نشدند.


این موارد در حالی اتفاق افتاده است که وزیر راه به جای پاسخگویی به دنبال پیدا کردن مقصر و پاک کردن صورت مسئله است؛‌ به نظر می‌رسد در شرایط اقتصادی کنونی که مواردی همچون اجاره‌ بهای بالای مسکن تبدیل یک دغدغه عمومی شده است،‌ آقای وزیر به جای پاسخگویی مطالبات مردم به اتهام زنی و توهین به رسانه ها می پردازد اما به عقیده برخی نمایندگان مجلس از جمله حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی آخوندی نمی‌تواند از بحث مسکن به عنوان وزیر شهرسازی شانه خالی کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: