به‌روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
این نامه‌ای که رئیس محترم قوّه‌ی قضائیّه به ما نوشتند و ما هم جواب دادیم و تأکید کردیم، یک گام مهمّ مثبتی است برای مقابله‌ی با فساد و مفسد؛ مفسد بایستی مجازات بشود. خب حالا چرا این را ما علنی میگوییم و اصرار میکنیم؟ برای خاطر اینکه تجربه نشان داده که وقتی با فساد و با مفسد، مواجهه و مقابله صورت می‌گیرد، جیغ‌وداد‌هایی از گوشه‌وکنار بلند می‌شود.
"خيبرآنلاين" - طبق اصل ۱۵۶ قانون اساسی، قوه‏ قضائیه به عنوان قوه‏‌ای‏ ‏ «مستقل‏»‏ پشتیبان‏ حقوق‏ فردی‏ و اجتماعی‏ و مسئول‏ تحقق‏ بخشیدن‏ به‏ عدالت‏ بوده و عهده‏‌دار وظایف‏ی همچون «کشف‏ جرم‏ و تعقیب‏ مجازات‏ و تعزیر مجرمین‏ و اجرای‏ حدود و مقررات‏ مدون‏ جزایی‏ اسلام‏» و «اقدام‏ مناسب‏ برای‏ پیشگیری‏ از وقوع‏ جرم‏ و اصلاح‏ مجرمین» است.

به گزارش ميزان، اما عده‌ای به سبب در تضادبودن منافع شخصی و سیاسی‌شان با منافع ملی، استقلال قوه قضائیه و برخورد قاطع این قوه با جرائم آنها را بر‌نمی‌تابند، از این روی سهل‌ترین راه ممکن یعنی فضاسازی و هیاهوهای رسانه‌ای را در پیش گرفته‌اند و تلاش می‌کنند از طریق ابزارهای مختلف از انتشار پست‌ها و تحلیل‌‌های نادرست گرفته تا انتشار ویدئوهای شتابزده، حواس‌ها را از واقعیات دور کنند و اصل ماجرا که همان انواع و اقسام تخلفات نزدیک‌ترین افراد به رئیس جمهور سابق است در میان جنجال‌سازی‌ها و جیغ‌های‌شان کمرنگ جلوه دهند. همانگونه که یکی از معاونان احمدی‌نژاد در دادگاه‌اش برای فرار از محاکمه با پرخاشگری، هیاهو، داد و بیداد و انجام انواع و اقسام حرکات غیرعادی، تلاش کرد نظم جلسه دادگاه را به هم بریزد.


حربه فرار به جلو

اقدامات از این دست این جریان که پیشتر با زنبیل اقدام به نمایش بی‌ثمر کرده بودند از حربه‌های آن ها برای فرار به جلوست؛ آنهم در ایامی که احمدی‌نژاد باید پاسخگوی اقدامات مجرمانه‌ تیم مورد حمایتش باشد.

نعمت چهارگانه

رئیس جمهور پیشین و اعوان و انصار او  که روزی بالاترین مقام‌های اجرایی را بر عهده داشتند نیک مطلع‌اند قوه قضاییه به سبب شخصیت حقوقی و وظیفه ذاتی، از ورود به بازی‌های سیاسی برحذر است بنابراین با علم به این محدودیت قانونی و عقلی، از هر ابزاری برای تخریب قوه قضاییه استفاده می‌کنند؛ قوه‌ای که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را یکی از نعمت‌های چهارگانه در کنار  «نعمت جوانان»، «نعمت جمهوری اسلامی» و «نعمت همراهی و محبت و اطاعت مردم نسبت به نظام و انقلاب اسلامی» دانسته و تاکیده کرده‌اند  همه باید مراقبت کنند که این نعمت‌ها تضییع نشود و از آنها استفاده حداکثری شود.

دستگاه خلوت

دستگاه رئیس جمهور سابق و اطرافیانش این روزها به قدری خلوت و بی‌ستاره شده است که حتی در پیرامون این افراد شخصی که اندک آشنایی به زبان انگلیسی داشته باشد هم مشاهده نمی‌شود و نتیجه‌اش می‌شود گزارش خبرگزاری میزان با تیتر «دعوت از رسانه‌های رئیس جمهور سابق برای اندکی مطالعه/ مستندات روایت سخنگوی دستگاه قضا در برنامه نگاه یک.

انتشار اخبار غلط

موضوع این است که رسانه‌های رئیس جمهور سابق به طور معمول بدون مطالعه مراجع رسمی بین المللی و به صورت شتابزده خبر و تحلیل غلط منتشر می‌کنند.

این رسانه‌ها برای زیر سوال بردن اظهارات معاون اول قوه قضائیه می نویسند «روایت حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای از دادگاه فرد آمریکایی اشتباه است و این متهم، چون در جلسه دادگاه با فحاشی‌های رکیک و توهین‌های پی در پی، اجازه صحبت به قاضی و سایرین نمی‌داده است، قاضی دادگاه به پلیس دستور می‌دهد به دهان متهم چسب بزنند». اما بررسی سایت‌های بین المللی  که این خبر را پوشش داده‌اند نشان می دهد، هیچکدام نشانه‌ای از اینکه این متهم در محضر دادگاه از توهین‌های پی در پی و فحش‌های رکیک استفاد کرده باشد، روایت نکردند. همه سایت‌ها، تقریبا روایت یکسانی از ماجرا دارند و تنها اصطلاحات و  واژه سازی‌هایشان متفاوت است. واژه‌ها و اصطلاحاتی مانند disruptive behavior،  interrupting،  و outburst و speak over... که هیچکدام به الفاظ و فحش‌های رکیک مرتبط نمی‌باشند و تنها چند وبلاگ زرد فارسی زبان خبری اشتباه را در این مورد منتشر کردند که ظاهرا منبع اصلی ادعای رسانه های رئیس جمهور سابق این وبلاگ های زرد بودند.


درباره «داد» احمدی‌نژاد و «جیغ‌های» بعد از یک استجازه و تسریع در مبارزه علنی با مفسدان

درباره «داد» احمدی‌نژاد و «جیغ‌های» بعد از یک استجازه و تسریع در مبارزه علنی با مفسدان

گاف فرقه بهاری

همزمان با این مورد پر اشتباه و گاف رسانه های فرقه بهاری - که ناشی از نگاه سطحی به مسائل پیرامون است - متاسفانه در مورد برخی مطالب مربوط به شخص احمدی نژاد هم این مسیر در حال تکرار است. به عنوان نمونه چندی است سعی می شود احمدی نژاد در مورد همه مسائل داخلی و بین المللی به عنوان صاحب نظر و مفسر معرفی شود. در این میان از درخواست احمدی نژاد برای برقراری تماس تلفنی با او جهت معرفی مکان پول های گمشده(!؟) تا لباس فلان ورزشکار زن(!!) ابراز نظر شده  ولی این سخنان به دلیل شتابزدگی و سراسیمگی عجیب نهفته در آن پر اشتباه از آب در امده است. به عنوان نمونه توئیت های شخص احمدی نژاد با ایرادات املایی کاملا آشکار و واضح مواجه شده که گواه دیگری از نادر بودن عنصر سواد رسانه‌ای در بین اعضای فرقه بهاری است.

در آخرین نمونه، احمدی نژاد در توییتی فالو را غلط نوشته به طوری که معنی شخم زدن می دهد و در واقع او از شخم زنندگان در توئیتر تشکر کرده است این گاف متاسفانه باعث شده کاربران در ذیل این توییت سواد رسانه ای رئیس جمهور سابق ایران و اعضای دفترش را به سخره بگیرند.


رئیس قوه قضاییه پیشتر در جلسه با مسئولان عالی قضایی به روشنی مسیر جریان خزنده‌ ای که با هیچ منطقی کنار نمی‌آید و مسیر خود را منطق مطلق می‌پندارد، گفته بود: متاسفانه این جریان، اقدامات خود را از مرحله تعقیب اولیه شروع کرد، در دادگاه به قاضی و دستگاه قضایی توهین کردند و هنوز هم با سخنرانی در این شهر و آن شهر به قوه قضاییه توهین می‌کنند. با این وجود به همه مسئولان قضایی و قضات توصیه اکید می‌کنم که مسیر خود را صرفا بر اساس شرع و قانون طی کنند، زیرا ارتباطات ناسالم و کار‌های خلاف و جرایم افراد، خود به خود برای مردم آشکارتر خواهد شد.

پیرو اشاره اخیر رئیس قوه قضائیه به ایستادگی این دستگاه در برابر اقدامات غیرقانونی و فضاسازی‌های رئیس جمهور سابق و همراهانش، بار دیگر حملات شتابزده و پراشتباه این جریان از جنس موارد فوق الذکر به قوه قضائیه شروع شد غافل از اینکه با تقطیع و بریده بریده کردن کلمات سخنان روشنگرانه آیت الله آملی کاری از پیش نخواهند برد.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی در جلسه اخیر مسئولان عالی قضایی اظهار داشته است قوه قضاییه نیز با عزم راسخ، در مقابل جریان‌هایی که از هیچ افترا، توهین و تخریبی فروگذار نکرده اند، محکم ایستاده است. برخی تصور می‌کردند اگر بست بنشینند، قوه قضاییه عقب نشینی می‌کند. بر همین اساس تلاش کردند امواجی درست کنند و کینه‌های شخصی خود را نسبت به مسئولان قضایی مطرح کنند. غافل از اینکه آنچه مسیر ما را روشن می‌کند، نه جنجال‌ها و هیاهو‌های رسانه‌ای بلکه موازین شرعی و قانونی است و در این راه، استوار ایستاده ایم.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: متاسفانه این جریان، اقدامات خود را از مرحله تعقیب اولیه شروع کرد، در دادگاه به قاضی و دستگاه قضایی توهین کردند و هنوز هم با سخنرانی در این شهر و آن شهر به قوه قضاییه توهین می‌کنند. با این وجود به همه مسئولان قضایی و قضات توصیه اکید می‌کنم که مسیر خود را صرفا بر اساس شرع و قانون طی کنند، زیرا ارتباطات ناسالم و کار‌های خلاف و جرایم افراد، خود به خود برای مردم آشکارتر خواهد شد. در برخورد با مفاسد اقتصادی نیز با افرادی مواجهیم که از پوشش افراد متعدد استفاده می‌کردند تا نیات ناصحیح خود را پیش ببرند. قوه قضاییه در این عرصه نیز برخورد متناسب دارد و مردم عزیزمان ان شاءالله شاهد نتایج این برخورد‌ها خواهند بود.

تاکید رئیس دستگاه قضا بر «ایستادگی در مقابل مفاسد اقتصادی» و هجمه‌ها و تهمت‌ها، کافی بود تا بار دیگر رئیس جمهور پیشین و دار  و دسته‌اش با اظهارات شتابزده و نسجیده وارد گود شده و به شبهه‌افکنی‌ها ادامه دهند تا شاید از این نمد کلاهی برای خود بدوزند اما غافل این اینکه نه تنها نمد بلکه کلاه‌های بافته شده پیشین هم نخ‌نما شده است.

 توصیه به عدم عقب نشینی از شرع و قانون

آیت الله آملی لاریجانی بار‌ها و بار‌ها قضات و کارکنان دستگاه قضا را توصیه به عدم عقب نشینی از شرع و قانون کرده است و نه عقب نشینی به دلبخواه این جناح و آن جناح و تحقق عدالت کذایی که برخی آن را مصادره به مطلوب خود کرده اند.

همانگونه که رئیس قوه قضاییه در سخنان خود جلسه مسئولان عالی قضایی در روز 5 شهریور اشاره کرده است؛ "متأسفانه برخی نیز که خود سال‌ها در بالاترین مناصب کشور مسئولیت داشته اند و امروز باید بزرگترین پاسخگوی شرایط فعلی باشند، فضا را آماده موج سواری دیده اند و چهره مخالف و اپوزیسیون به خود گرفته اند؛ چنانکه می‌بینیم پیاپی سخنانی علیه نظام و بویژه دستگاه قضایی بر زبان می‌آورند و غافل‌اند که مردم بصیر و فهیم ما آن‌ها را می‌شناسند و غوغا سالاری آنان را نیز دیده اند، بریز و بپاش‌های آن‌ها را هم دیده اند."

قوه قضائیه، قطعا هیچگاه از مواضع قانونی و شرعی خود  در برابر ضد انقلاب، فتنه گران، نفوذی‌ها، صاحبان قدرت، از هر طیف و جناحی که باشند کوتاه نیامده و عقب نشینی نخواهد کرد.

ضمن آنکه در سال های گذشته دستگاه قضا، هیچگاه نسبت به اصلاح امور و بهبود و پیشرفت در زمینه‌های مختلف، بی اعتنا نبوده است، بگونه ای که از جمله این اقدامات می توان دعوت از قضات برای بازسازی و ارتقاءِ دانش قضایی، بازسازی نیروی انسانی و ارتقاءِ سطح نیروی انسانی به لحاظ کمی و کیفی، تحول در زمینه حوزه سلامت و کارآمدی و تشدید نظارت‌ها برای سلامت دستگاه قضایی، تحولات ساختاری و راه‌اندازی معاونت راهبردی قوه قضاییه، معاونت پیشگیری از وقوع جرم، مرکز پژوهش‌های فقهی قوه قضاییه و پژوهشگاه قوه قضاییه و صدها اقدام دیگر را نام برد.

جیغ‌وداد‌هایی از گوشه‌وکنار بلند می‌شود...

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ در دیدار اقشار مختلف مردم، فرمودند: خب، یک نکته، مسئله‌ی فساد است. یکی از کار‌هایی که حتماً باید انجام بگیرد، مقابله‌ی با فساد است. این نامه‌ای که رئیس محترم قوّه‌ی قضائیّه پریروز به ما نوشتند و ما هم جواب دادیم و تأکید کردیم، یک گام مهمّ مثبتی است برای مقابله‌ی با فساد و مفسد؛ مفسد بایستی مجازات بشود. خب حالا چرا این را ما علنی میگوییم و اصرار میکنیم؟ برای خاطر اینکه تجربه نشان داده که وقتی با فساد و با مفسد، مواجهه و مقابله صورت میگیرد، جیغ‌وداد‌هایی از گوشه‌وکنار بلند می‌شود. من ده دوازده سال قبل از این یک نامه‌ای نوشتم به سران سه قوّه درباره‌ی فساد؛ آنجا گفتم که این یک -قریب به این مضمون؛ در مدارک و مانند این‌ها موجود است- اژد‌های هفت‌سر است؛ فساد این‌جوری است، یک سرش را زدی، چند سر دیگر دارد که بالا می‌آیند؛ باید به‌طور کامل با آن مواجهه بشوند. اینکه علنی میکنیم، برای این است که همه بدانند، همه بفهمند بنا است با مفسد بدون رعایت هیچ ملاحظه‌ای برخورد قاطع صورت بگیرد.  بنده نوشته‌ام باید عادلانه باشد و با دقّت انجام بگیرد؛ یعنی کار بایستی دقیق و عادلانه انجام بگیرد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
0
0
لاریجانی بدرد قوه قضاییه نمی خورد و اکثر مردم از عملکرد این قوه ناراضی هستند و بارها این موضوع را به رهبری هم انعکاس دادند.
تدبیر رهبری برای عدم کناز گذاشتن ایشان را خود مقام عظمای ولایت می داند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
0
0
مشایی به خاطر فروش 18 میلیارد دلار ارز، امضای برجام،برچام موشکی، CTBT، FATF، پالرمو، کنسرت، توتال، مارین سرویس، استات اویل ، 2030 و خیانتهای بیشمار دیگرش باید اعدام شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: