به‌روز شده در: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
متاسفانه هجمه به روحانیت چنان به سکه ای رایج تبدیل شده و بدبختانه هیچ پاسخ شایسته و درخوری بدین حملات ناجوانمردانه داده نمی شود، که باعث می شود ریسک وقوع چنین فجایعی به بالاترین حد ممکن برسد!
"خیبرآنلاین" - در دورانی بسر می بریم که دشمنان ایران از هیچ حربه و نیرنگ و دسیسه ای علیه جمهوری اسلامی دریغ نمی کنند. از رواج دروغ و شایعه گرفته تا ترور شخصیت و حتی در مواقع لزوم، ترور فیزیکی.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، اگرچه نیروهای امنیتی کشور تمام توان و تلاش خود را برای حفظ آرامش و امنیت این آب و خاک بکار بسته و می برند اما کم نیستند عناصر مزدور ایرانی و خودفروخته ای که خام وعیدهای پوچ دشمنان کشور شده و با از پشت خنجرزنی به هموطنان خویش، به سرباز بی جیره و مواجب دشمن تبدیل می شوند.

بیاد آورید نحوه ترور شهدای هسته ای، شهیدان علی محمدی، رضایی نژاد، شهریاری و احمدی روشن را که همگی با هماهنگی و مشارکت عناصر مزدور داخلی به وقوع پیوست.

حال اما با گذشت زمان، گویی پس از ترور شخصیت دائمی روحانیت در شبکه های تلویزیونی و مجازی معاند، اکنون هنگامه ترور و حذف فیزیکی سازمان یافته روحانیون فرا رسیده است. در ادامه به نمونه هایی از ترور روحانیون اشاره خواهد شد تا چرایی استفاده از پسوند سازمان یافته برای این ترورها، بیشتر مشخص شود:

* 25 تیر 1390 / منطقه تهرانپارس(تهران) / «شهید علی خلیلی»

شهید علی خلیلی – طلبه جوان ناهی از منکر - خود ماجرا را اینگونه شرح داده است: «به نظرم ساعت دوازده شب بود که قرار بود دو سه تا از بچه‌ها را به خانه‌هایشان برسانیم. بعد فلکه اول تهرانپارس نه، چهار راه سیدالشهدا بود به نظرم. من شرح ماوقع یادم نیست، چیزی که دوستان تعریف کردند را خدمتتان تعریف می‌کنم. دیدیم که پنج الی شش نفر دارند دو تا خانم را اذیت می‌کنند. شرح ماجرا یادم نیست بچه‌ها می‌گویند که داشتند به زور سوار ماشینشان می‌کردند که ما رسیدیم. بچه‌هایی که همراه من بودند کوچک بودند و آن موقع سوم راهنمایی بودند. آن‌ها ایستادند و من از موتور پیاده شدم و رفتم به آن‌ها تذکر دادم ولی گلاویز شدیم و آن دو سه نفر که همراه من بودند آن‌ها هم کتک خوردند و در این حین یک چاقو، نمی‌دانم از پشت بود یا از جلو، نثار ما شد. من همان‌جا افتادم. چاقو تو ناحیه گردن و نزدیک شاهرگم خورد. من همان‌جا افتادم. آن‌هایی که چاقو زده بودند همگی فرار کردند. یکی از این دانش‌آموزهایی که همراه من بود موتورسواری بلد بود و دنبال آن‌ها رفت. شماره پلاک آن‌ها را برداشت. من حدود نیم ساعتی تو خیابان افتاده بودم. بعد از نیم ساعت دو نفر از بچه‌های شمال شهر داشتند رد می‌شدند از آنجا، ما را دیدند و سوار کردند و به اورژانس فلکه سوم تهرانپارس بردند...»

سرانجام علی خلیلی در ۳ فروردین ۱۳۹۴ بر اثر عفونت ریوی در بیمارستان بعثت به فیض شهادت نائل آمد.

* 6 آبان 1396 / مترو امام خمینی(تهران) / «شهید جمشید بحری»

شهید حجت الاسلام جمشید بحری – دانشجوی دکتری الهیات و امام جماعت مسجد صفا در شرق تهران - در هنگام ورود به پله های متروی امام خمینی مورد حمله فردی به ظاهر روانی قرار می گیرد که با چاقو به وی حمله کرده وی را به قتل می رساند. قاتل خود اینگونه ماجرا را شرح می دهد: «برای حل مشکلات و دریافت حقوق خود به مقابل مجلس رفته اما موفق به ورود مجلس نشدم، سپس به مغازه برادرم رفته و نهار خوردم، در نهایت از مغازه برادرم خارج شدم و تصمیم گرفتم یک نفر که دارای سمت و مسئولیت است را به قتل برسانم. برای رسیدن به هدفم یک چاقو به قیمت ۳۵ هزار تومان خریدم و در خیابان قدم می زدم تا اینکه به مقابل مترو رسیدم و با دیدن یک روحانی به سمت وی حمله‌ور شدم؛ گمان می‌کردم چون مقتول روحانی است، باید دارای سمت و مسئولیت باشد که به وی حمله‌ور شدم»!

* 15 شهریور 1397 / خیابان شیرازی(مشهد) / «شهید محمد تولایی»

در جدیدترین و آخرین مورد از ترور فیزیکی روحانیون، حجت الاسلام محمد تولایی مورد سوء قصد قرار گرفت. شهید تولایی پیش از به کُما رفتن، حادثه را اینگونه تشریح نموده است: «بعد از خروج از کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای سوار خودرو شدم تا به‌ سمت منزل حرکت کنم که موتورسوار جوانی به‌ خودرو نزدیک شد و بعد از پاسخ به سلام او در کمتر از چند ثانیه چاقوی خود را در قفسه سینه من فرو برد، در ابتدا شدت جراحت را احساس نمی‌کردم و با خودرو به ‌مسیر ادامه دادم اما مدتی بعد دیگر نتوانستم رانندگی کنم و پیاده شدم و از موتورسواری خواستم تا مرا به نزدیک‌ترین بیمارستان ببرد.»

در نهایت این روحانی جوان و 27 ساله با وجود داشتن سه فرزند خردسال، در 27 شهریور ماه دعوت حق را لبیک گفت.

رخداد چنین فجایعی نشانگر این واقعیت است که:
1. متاسفانه و در غفلت کامل رسانه های عمومی داخلی، هجمه به روحانیت چنان به سکه ای رایج تبدیل شده و بدبختانه هیچ پاسخ شایسته و درخوری بدین حملات ناجوانمردانه داده نمی شود، که باعث می شود ریسک وقوع چنین فجایعی به بالاترین حد ممکن برسد.
2. در عین حال بسیار ساده اندیشانه خواهد بود اگر تصور شود که تنها تهییج منفی رسانه ای علیه روحانیت موجبات وقوع چنین جنایاتی را فراهم آورده و هیچ دست پشت پرده و سازمان یافته ای، عناصر میدانی را هدایت نمی کند؛ همین امر سبب می شود که بازبینی کارشناسانه و دقیق این فجایع، مانع از رخداد مجدد امثال آنها باشد.
3. هدف گذاری اصلی صحنه گردانان این جنایت ها، بدون تردید تنها در بالا بردن هزینه حضور و بروز روحانیت در اقسام رویدادها و صحنه های اجتماعی خلاصه می شود که می توان با حضور تاثیرگذار و بیش از پیش این قشر در میان عموم به مثابه پاتک، این مقصود شوم را خنثی نمود.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۱
0
0
متاسفانه ی سری روحانیون فساد زیادی کردند و به نام همه و دین تمام شد امیدوارم روحانیون از روحانی! و ..... اعلام برائت کنند...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: