به‌روز شده در: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۲۲۳۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
حمایت زنجیری‌ها از تضعیف هیات‌ها
اگر بودجه‌های شهرداری صرف «خرید تبلت و خودرو برای اعضای شورای شهر» یا «برپایی کنسرت‌های مختلط شهری» یا «توزیع پوسترهای ضدحجاب اسلامی» یا... گردد، هیچ آهی از نهاد این قبیل برنمی‌خیزد اما اگر کمکی هرچند ناچیز در قبال هیات‌های حسینی روا داشته شود، بانگ «چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است» این مزدوران رسانه‌ای، گوش فلک را کَر می‌کند!
"خیبرآنلاین" - پس از شبهه افکنی ها و دروغ پردازی های روزنامه های «شرق» و «شهروند» درباره توریسم جنسی عراقی ها در مشهد مقدس و همزمان با به فراموشی سپرده شدن آن، اینبار مقارن با ایام محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان، روزنامه «آرمان» - ارگان رسانه ای خاندان غریق استخر – شمه ای دیگر از عقده گشایی علیه هیات ها و حسینه ها را کلید زد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، روزنامه آرمان در مطلبی تحریک آمیز تحت عنوان «چشم برخی هیئات به جیب شهرداری!» به قلم «مطهره شفیعی» اینچنین مراسم دهه محرم امسال را تخطئه نموده است: «هر چند مشکلات اقتصادی سبب شده بود که پذیرایی از عزاداران محدودتر باشد، اما ماهیت سوگواری برای امام حسین ارتباطی با نذری دادن و پذیرایی از سوگواران و سینه‌زنان ندارد... در سال‌های گذشته انتقادات زیادی به کمک‌های دولتی و شهرداری به هیأت‌های مذهبی وجود داشت که امسال پیش از آغاز روزهای عزاداری بر شدت این انتقادات به دلیل مشکلات اقتصادی کشور افزوده شد. در همین راستا بود که شهرداری تصمیم گرفت کمک به هیات‌های عزدارای را قطع کند»!


مناع الخیر به سبک شهرداری تهران!

اصرار گزارشگر مطلب فوق بر بزرگنمایی مساعدت های ناچیز ارگان های دولتی و نیمه دولتی همچون شهرداری تهران در سالیان گذشته نسبت به هیات های حسینی در حالی است که بیشتر این کمک ها نه تنها جنبه مالی نداشته بلکه در موارد معدود، کفاف ساده ترین مخارج تکایا و حسینیه ها را هم نمی داده است و مراسمات کما فی السابق با همیاری و کمک ها و نذورات مردمی و با رضایت قلبی ایشان اداره و برپا می گردیده است؛ حال آنکه نویسنده بر آن بوده تا با توهم اگزجره نمودن این کمک ها، مشکلات مالی ناشی از بی عرضگی مفرط مدیران اصلاح طلب شهرداری تهران را بر گردن هیات ها و تکایای حسینی بیاندازد، استضعاف فکری و تحلیل خود را عیان نموده است.

این همه درحالیست که گویی اگر بودجه های کلان شهرداری تهران صرف «خرید تبلت و خودرو برای اعضای شورای شهر» یا «استخدام عشیره و اقربین مدیران تازه وارد» یا «برپایی کنسرت های مختلط شهری» یا «توزیع پوسترهای ضدحجاب اسلامی» یا ... گردد، هیچ آهی از نهاد این قبیل روزنامه های به اصطلاح دلواپس و حافظ منافع اقتصادی شهروندان تهرانی برنمی خیزد اما اگر کمکی هرچند ناچیز در قبال هیات های حسینی روا داشته شود، بانگ «چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است» این مزدوران رسانه ای، گوش فلک را کَر می کند!

اینگونه شبهه افکنی ها مسبوق بوده بنحوی که پیش از این و در جریان انتقال ضریح تازه حضرت سیدالشهدا(ع) که توسط هدایا و نذورات مردمی تامین مالی و ساخته شده بود، بسیاری از رسانه های ضدانقلاب و معاند با اسلام و تشیع با تشکیک در نحوه هزینه کرد پیرامون ساخت آن، داستان سرایی های زیادی کرده بودند.

با این وجود باید منتظر ماند و دید که با توجه به در پیش بودن ایام اربعین حسینی (8 آبان 97) و تقارن حدودی آن با آغاز دور دوم تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران (13 آبان 97) مرحله بعدی این قبیل لجن پراکنی ها به کدام سمت و سو خواهد رفت و سناریوی بعدی رسانه های زنجیری داخلی و همقطاران اپوزیسیون خارج نشین‎شان برای زیر سوال بردن و شبهه آفرینی های بلاوجه پیرامون مراسمات عزاداری حسینی، چه خواهد بود؟!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: