به‌روز شده در: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۲۳۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
ورژنی دیگر از تنازعات اعتدال‌نماها!
درگیری لفظی میان «ترکان - نعمت‎زاده»، «ربیعی - قاضی‎زاده»، «روحانی - صالحی» اگرچه مسبوق به سابقه بوده اما اخیراً از جدیدترین قسمت سریال این دست تنازعات، یعنی «ترکان - آخوندی» رونمایی شده است
"خیبرآنلاین" - شاید کمتر دولتی را در تاریخ جمهوری اسلامی بتوان یافت که به اندازه دولت حسن روحانی، اعضای کابینه اش بر سر اقسام موضوعات درگیری و تنازع داشته باشند. درگیری لفظی و ارگانی میان «ترکان - نعمت زاده»، «ربیعی - قاضی‎زاده هاشمی»، «روحانی - صالحی»، «واعظی - جهانگیری» اگرچه مسبوق به سابقه بوده اما اخیراً از جدیدترین قسمت سریال ادامه دار این دست تنازعات، یعنی «ترکان - آخوندی» رونمایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، اکبر ترکان، مشاور رییس جمهور در امور هماهنگی بافت های فرسوده خواستار تعویق دو ماهه انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی در تمامی استان ها شد. گفته می شود با توجه به نزدیکی موعد استیضاح آخوندی و احتمال خداحافظی نامبرده از وزارتخانه در آینده نزدیک، این درخواست تعویق از آن جهت عنوان گردیده است تا در این مهلت، با بازنگری در قانون انتخابات نظام مهندسی، بسیاری از دوشغله ها و اعضای باندهای قدرت و ثروت که پیش از این نمی توانستند در این انتخابات کاندیدا شوند، بتوانند وارد گود رقابت برای ورود به هیات رئیسه نظام مهندسی شوند.

در عین حال اما حسن روحانی در پاسخ به درخواست مشاورش اکبر ترکان برای تعویق دو ماهه انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها پی نوشت کرد: «شاید تاخیر مناسب باشد».

داستان زمانی بغرنج تر شد که به ‌فاصله چند ساعت پس از رسانه‌ای شدن نامه واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در خصوص موافقت روحانی با درخواست اکبر ترکان برای تعویق دوماهه انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها، عباس آخوندی  واکنش بسیار شدیدی نشان داد.


نزاع آخوندی و ترکان بر سر انتخابات نظام مهندسی!

آخوندی در نامه ای به رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، از نامه ترکان ابراز تأسف کرده و وی را یکی از عوامل بی‌اعتمادی مهندسان نسبت به دولت معرفی کرده است!

در بخش هایی از نامه آخوندی به دفتر حسن روحانی آمده است: «مورد پیشنهادی آقای مهندس ترکان خلاف قانون و غیرقابل اقدام است... نامه جناب ترکان با حواشی دیگری همراه است، از جمله انتساب رفتار غیرحرفه‌ای به وزارت راه و شهرسازی، احتمال رد صلاحیت مهندسان مخالف با این رفتارها توسط این وزارتخانه و در نتیجه بی‌اعتمادی مهندسان به دولت تدبیر و امید. باید عرض کنم که واقعاً متأسفم  که ایشان پناه‌گاه گروهی متخلف،‌ زیرپاگذارنده اخلاق و اصول حرفه‌ای مهندسی، امضافروش و حیف‌کننده اموال مردم شده‌اند که بی‌محابا پیشنهاد اقدام غیرقانونی به رئیس‌جمهور می‌دهند... اگر مهندسان به دولت بی‌اعتماد شوند، ناشی از حمایت ایشان و کسان دیگری در بدنه دولت است که عملاً از امضافروشی، شهرفروشی،‌ عدم کنترل ساختمان و بی‌قانونی حمایت می‌کنند... بنابراین تأخیر به‌طور قانونی امکان‌پذیر نیست و مطابق برنامه‌ زمان آن اقدام و رأی‌گیری در راستای اجرای قانون در استان‌های مختلف از پنجم تا سیزدهم مهرماه سال جاری انجام خواهد شد».


نزاع آخوندی و ترکان بر سر انتخابات نظام مهندسی!

فارغ از نتیجه و سرانجام این درگیری، ماجرا زمانی جالب تر می شود که بدانیم بنابر اعلام یکی از اعضای شورای شهر تهران، با توجه به احتمال کناره گیری افشانی، شهردار تهران بعلت قانون منع بکارگیری بازنشستگان، اعضای شورا بر دو گزینه «عباس آخوندی» یا «علی ربیعی» برای جایگزینی نامبرده اتفاق نظر دارند که در صورت انتخاب عباس آخوندی به سمت شهردار جدید پایتخت، درگیری ها میان دولت و شهرداری بر سر سازمان نظام مهندسی و نظارت بر نحوه ساخت و سازها در تهران بزرگ، وارد فاز جدید و جدی تری خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: