به‌روز شده در: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۲۴۱۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
شامورتی‎بازی جدید حرامزاده در سازمان ملل
سپتامبر 2018 برای ایرانیان خنده دار تر از همیشه بود چراکه نتانیاهو در سازمان ملل، اینبار با نشان دادن تصویر یک قالیشویی در منطقه «تورقوزآباد» کهریزک، مدعی شد که ایران در این محدوده تاسیسات هسته ای مخفیانه خود را نگهداری می کند!
"خیبرآنلاین" - چند سالی است که با فرا رسیدن ماه سپتامبر و موعد برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ایرانیان لحظه شماری می کنند تا هنگامه سخنرانی نخست وزیر رژیم حرامزاده صهیونیستی هرچه سریع تر فرا برسد و موجبات انبساط خاطر و شادی ایشان را فراهم نماید.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، سپتامبر 2018 اما برای ایرانیان ویژه تر و البته خنده دار تر از همیشه بود چراکه بنیامین نتانیاهو در نطق سالانه اش در سازمان ملل، اینبار با نشان دادن تصویر یک قالیشویی در منطقه «تورقوزآباد» کهریزک، مدعی شد که ایران در این محدوده تاسیسات هسته ای مخفیانه خود را نگهداری می کند!

وی در همین رابطه مدعی شد: «تصمیم گرفتم امروز مدرک جدیدی را فاش کنم. ایران تاسیسات سری دیگری در تهران دارد. این مورد جدید اما در منطقه تورقوزآباد تهران است. تصویر آن یک ساختمان معمولی را نشان می دهد در خیابان ماهر. حالا کشورهایی که توانایی ماهواره ای دارند می توانند در این کوچه شاهد تردد مقامات ایرانی برای پاکسازی این محل باشند. ایران ماه گذشته ۱۵ کیلوگرم مواد رادیواکتیو را انتقال داده است. این مواد هسته‌ای در تهران پخش شده و سلامت ساکنان شهر را به خطر انداخته است. آنها ۳۰۰ تن مواد هسته‌ای در این سایت جدید ذخیره کرده‌اند»!

اگرچه این ادعاهای خلاف واقع در همان اولین ساعات ابراز، قویاً از سوی مقامات کشورمان تکذیب گردید اما در عین حال، نمایش مضحک نتانیاهو بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت؛ چراکه سوژه کاربران ایرانی و حتی خارجی برای تمسخر هرچه بیشتر او در شبکه های اجتماعی گردید.
یکی از کاربران فضای مجازی با انتشار تصویر هوایی از محل مورد ادعای نتانیاهو نوشت: «این مستطیل های اغلب قرمز، فرش و قالی هستند»!
یکی دیگر از کاربران فضای مجازی نیز با انتشار تصاویر هوایی محل مذکور نوشت: «همانطور که در نقشه تورقوزآباد مشخصه، اونجا در حال غنی سازی لواشک هستند».
کاربر دیگر شبکه های اجتماعی با انتشار تصاویر هوایی قالی‌های پهن شده در محوطه قالیشویی نوشت: «همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، اینا تاسیسات اتمی ایران هستن که گذاشتن توی آفتاب که خشک بشن».
یکی دیگر از فعالین رسانه ای با حضور در محل مورد اشاره نتانیاهو با اهالی محل مصاحبه کرد و ادعای نخست وزیر رژیم صهیونیستی را مورد تمسخر قرار داد.

لازم است بدانیم تورقوزآباد (طرقوزآباد یا دوقوزآباد) که هم اکنون شهرک فاطمیه نامیده می‌شود (و از آن به عنوان بهاران هم یاد می‌شود) با وسعتی حدود ۱۴ هکتار، در ۲۰ کیلومتری تهران واقع شده است. روستایی قدیمی، که گفته می‌شود قدمتش به چند صد سال می‌رسد. نزدیک به ۷۰۰ خانوار در آن زندگی می‌کنند و جمعیت آن نزدیک به ۳ هزار نفر است و بیشتر مردمش به کشاورزی و دامپروری مشغولند.


از «شورآباد» تا «تورقوزآباد» با نتانیاهو!

نتانیاهوی 65 ساله از سال 1992 که عضو حزب «لیکود» در «کنست» (پارلمان رژیم صهیونیستی) بود، به اهمیت جنجال‌سازی درباره برنامه هسته‌ای ایران برای تحریک هیجانات منفی دیگران پی ‌برد. در آن سال نتانیاهو خطاب به نمایندگان کنگره مدعی شد که ایران بین 3 تا 5 سال با ساخت بمب فاصله دارد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی چندین بار تاکنون تلاش کرده با استفاده از ابزارهای تصویری ادعاهایی را علیه ایران مطرح کند. او در سپتامبر سال ۲۰۱۲ هم هنگام سخنرانی در صحن مجمع عمومی سازمان ملل با ارائه یک نقاشی که بسیار به سخره گرفته شد، تلاش کرد نشان دهد ایران فاصله چندانی با ساخت سلاح هسته‌ای ندارد.

نتانیاهو همچنین در ماه می 2018 مدعی شده بود که رژیمش به اطلاعاتی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد ایران پس از امضای برجام در سال ۲۰۱۵ همه اسناد مربوط را در یک مرکز محرمانه در حومه تهران (شورآباد) مخفی کرده است. وی در دروغی آشکار اظهار داشت که جاسوسان این رژیم در یک عملیات اطلاعاتی توانستند به ۵۵ هزار صفحه مدرک و ۵۵ هزار فایل دیجیتال از اطلاعات مربوط به برنامه هسته‌ای نظامی ایران در قالب ۱۸۳ سی دی دست پیدا کنند!

کارشناسان شکست های منطقه ای اسرائیل در سوریه، کردستان عراق و لبنان و رسوایی اخیر اطلاعاتی در جریان دستگیری گونن سیگو (وزیر انرژی سابق رژیم صهیونیستی) به اتهام جاسوسی برای ایران را در شامورتی بازی های پرتعداد بنیامین نتانیاهو طی سالیان اخیر، بی تاثیر نمی دانند و هدف از این شوهای رسانه ای را تنها در به دست گیری ابتکار عمل از سوی نخست وزیر رژیم حرامزاده، و ایضاً انحراف افکار عمومی از پرونده فساد مالی نتانیاهو و همسرش – که باعث کاهش شدید محبوبیت نامبرده در میان ساکنان سرزمین های اشغالی شده است - تحلیل و تفسیر می کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: