به‌روز شده در: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
ضمن اطلاع از نظر صریح امام خامنه‌ای مبنی بر مخالفت با پیوستن به چنین کنوانسیون‌های استعماری، از لحاظ عقلی و با رویکرد حراست از منافع ملی نیز پیوستن به این معاهدات یکجانبه و مشکل‌دار، نتیجه‌ای جز تحقیر عزت و استقلال کشور در پی نخواهد داشت
"خیبرآنلاین" - 7 سال کشور معطل ننگین نامه ای به نام برجام شد و حالا، کدخداپرستان که مرگ و زندگی‌شان به نحوه ی تعظیم مقابل مو بورها و چشم آبی ها وابسته است، اقتصاد مردم را به فضاحت دیگری به نام FATF و کنوانسیون خطرناک تامین مالی تروریسم (CFT) گره زده اند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، فضاسازی این روزهای اتاق عملیات روانی بنفش ها و بازی آنها با نرخ ارز و سکه و پیش کشیدن دوباره موضوع تحریم ها و تهدیدها فقط یک علت مشخص دارد: می خواهند روی هیجانات کاذب و خودساخته سوار شوند تا تحقیر و تهدید دوباره ای را بر سر ایران عزیز آوار نمایند.

مامورانِ "باجیره و مواجب غرب و آمریکا" موظف به اجرای نقشه هستند و نتیجه ی آن برای کشور و ملت هرچه باشد، به آنها مربوط نیست. آنها حتی اگر در تیم مذاکرات برجام چند جاسوس دستگیرشده یا فراری حضور داشته باشند، باز هم باید به سراغ سایر مذاکرات دیکته شده بروند تا حق ماموریت، تابعیت چندگانه و معیشت‌شان دچار مشکل نشود؛ معیشت مردم برایشان مهم نیست.

... و حالا نوبت FATF و موضوعات مرتبط با آن رسیده است. از FATF چه می دانید؟ چرا پیوستن به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم، برخلاف ظاهر فریبنده و زیبایی که دارد، چاه بزرگی است که پس از چاله ی برجام پیش پای ملت ایران کنده شده است؟

برای آشنایی سریع و راحت با FATF و پرهیز از پیچیدگی های فنی آن، فقط به همین چند خط توجه نمایید:

- رئیس FATF فردی است به نام "مارشال بیلینگزلی". او کیست؟ دستیار وزیر خزانه‌داری آمریکا؛ همان وزارتخانه ای که رسما به اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران تبدیل شده است.

- خسارت محض برجام "برنامه اقدام مشترک" بود؛ یعنی به اصطلاح قرار بود طرفین مذاکره قدم های مشترکی برای اجرای توافق بردارند، هرچند هرگز چنین اتفاقی نیفتاد و اصلا قرار نبود بیافتد. اما FATF یک نام کاملا گویا دارد: "گروه ویژه اقدام مالی". یعنی فقط باید یک طرف آن را اجرایی کند که در اینجا اگر به این حقارت تن دهیم، طرف اجراکننده صرفا ایران خواهد بود.

- طبق مفاد موجود در بندهای 41گانه ی FATF کشوری که به این گروه بپیوندد، تعهد می دهد لیست افراد، نهادها، سازمان ها، ارگان ها و شرکت هایی که در لیست تروریسم درج شده اند، را در داخل همان کشور با محدودیت های شدید مالی مواجه کند و نوعی خودتحریمی یا خودزنی را تحمیل نماید. در لیست مذکور نام حاج قاسم سلیمانی، سردار رحیم صفوی، قرارگاه خاتم الانبیا، صداوسیما، وزارت دفاع، بانک صادرات، بانک انصار و برخی دانشگاه ها حضور دارد.

***

حال، به اختصار به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم که این روزها در مجلس بر سر آن کش و قوس شدیدی در گرفته، می پردازیم. پیوستن به این کنوانسیون که یکی از مراحل 4گانه ی پیش از حضور رسمی در FATF است، بدین معناست که مسئولان جمهوری اسلامی، با امضا و اختیار خود، اعمال تحریم برای بخش قابل توجه و سرنوشت سازی از افراد و نهادهای انقلابی را در داخل "کلید" خواهند زد.

شاید این روزها در فضای رسانه ای، به ویژه مجازی، این جمله ی اغواکننده را شنیده باشید که: ما حق شرط می گذاریم!

گویندگان این عبارت، یا از سر نادانی و جهالت چنین جمله ی دیکته شده ای را "تَکرار" می کنند و یا اگر با علم و آگاهی سخن می گویند، در خیانت آنها نباید ذره ای تردید نمود. چرا که در ماده 19 "کنوانسیون معاهده 1969 وين درخصوص حقوق معاهدات" (که مادر همه معاهدات بین المللی است) آمده است:
"یک کشور هنگام امضا، تنفیذ، قبولی، تصویب یا الحاق به یک معاهده می تواند تعهد خود نسبت به آن معاهده را مشروط کند مگر در صورتی که:
الف. معاهده حق شرط را ممنوع کرده باشد
".

بنابراین، قانون معاهدات بین المللی حق شرط را به نظر معاهده موکول کرده است؛ حالا به نظر اعلام شده ی کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم نگاه کنیم. در ماده 6 این کنوانسیون آمده:
"هر کشور عضو در صورت لزوم اقداماتی را از جمله در صورت اقتضاء از طریق تدوین قانون داخلی اتخاذ خواهد نمود تا اطمینان حاصل نماید اعمال کیفری در حیطه شمول این کنوانسیون تحت هیچ شرایطی با ملاحظات سیاسی، فلسفی، عقیدتی، نژادی، قومی، مذهبی و یا سایر ملاحظات با ماهیت مشابه قابل توجیه نباشند".

عبارت فوق تصریح دارد که هیچگونه توجیهی نسبت به موضوعات مدنظر این کنوانسیون به بهانه ی قوانین داخلی قابل قبول نیست و این به معنای آن است که موضوع حق شرط، یک امر غیرقانونی و صرفا برای مصرف داخلی و فریب افکار عمومی مطرح می شود و هر مجموعه یا فردی که از نگاه کنوانسیون مذکور به هر علتی به عنوان عامل تروریسم شناخته شود، کشور امضاکننده باید تراکنش های مالی او را قطع نماید.

بنابراین، ضمن اطلاع از نظر صریح امام خامنه ای مبنی بر مخالفت با پیوستن به چنین کنوانسیون های استعماری، از لحاظ عقلی و با رویکرد حراست از منافع ملی نیز پیوستن به این معاهدات یکجانبه و مشکل دار، نتیجه ای جز تحقیر عزت و استقلال کشور در پی نخواهد داشت.

عقل حکم می کند به جای تباه کردن زمان و سرمایه های کشور که طی 7 سال گذشته چنین شد، و در عوض گره زدن مسایل کشور به مذاکرات خفت باری که ملت ایران طی این سالها تجربه کرده است، تمرکز انرژی و اقدام بر توجه به توانمندی های داخلی، نیروی انسانی جوان و متعهد و متخصص و انقلابی و به میدان آوردن انگیزه های فراوان مردم معطوف شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: