به‌روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
قاطعاً می‌گویم این ملت و این نسل جدید تصمیم گرفته است که دیگر تحقیر نشود و دنباله‌روی قدرت‌های بیگانه و دشمن نشود
"خیبرآنلاین" - اجتماع بزرگ و کم سابقه ی 100 هزار بسیجی از استان های تهران و البرز به عنوان "اقتدار عاشورایی" با حضور و سخنرانی امام خامنه ای در روز پنجشنبه 12 مهرماه 1397 در ورزشگاه بزرگ آزادی تهران برگزار شد و طی آن، فرمانده معظم کل قوا بیانات تاریخی بسیار مهمی را مطرح کردند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، ولی امر مسلمین در این اجتماع بزرگ و پرشور که در آخرین روزهای ماه محرم برگزار می شد با زنده نگاه داشتن یاد امام حسین(ع) و شهدای عاشورا فرمودند: ایام بسیار مهم بعد از عاشورا است؛ در واقع ایام حماسه زینبی است. در چنین روزهایی مسیر کربلا و کوفه و شام و بعد از آن مدینه، مسیر حرکت نورانی پرشکوه حماسی زینب کبری(س) و حضرت امام سجاد(ع) و بقیه‌ی اسرای عاشورا است. اینها که توانستند با این حرکت خود ماجرای عاشورا را ابدیت ببخشند، آن را دائمی و زوال ناپذیر کنند. ما هم امروز در چنین روزهایی احساس ارتباط قلبی بیشتری با آن شهیدان عظیم‌الشأن می کنیم.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به در پیش بودن حماسه بزرگ پیاده روی اربعین، بیان داشتند: اربعین هم در پیش است. ملت ما و ملت عراق و مردمان زیادی از ملتهای دیگر در تدارک حماسه‌ی بزرگ اربعین هستند. حماسه‌ی اربعین یک پدیده‌ی فوق العاده‌ای است که به لطف و فضل الهی در هنگامی که دنیای اسلام نهایت نیاز را به اینچنین حماسه‌ای دارد، به وجود آمده است. یاد سرور شهیدان را در دلهای خودمان در ذهن خودمان مغتنم می شماریم و عرض می کنیم: ای صبا ای پیک دور افتادگان / اشک ما بر خاک پاک او رسان.

ایشان در ادامه ی بیاناتشان با یادآوری حضور قبلی در ورزشگاه آزادی که در اجتماع 100 هزار نفری رزمندگان در دوران دفاع مقدس صورت گرفته بود، اظهار کردند: این اجتماع عظیم امروز و این جمعیت جوان و پرشور و بسیجی، یادآور اجتماع در همین عرصه و ورزشگاه در دهه 60 است که آن جوانها رفتند و به پیروزی رسیدند و ان‌شاءالله شما هم در عرصه‌هایی که در پیش رو دارید به پیروزی کامل خواهید رسید.

امام خامنه ای اجتماع 100 هزار نفری بسیجیان در استادیوم آزادی تهران را جلسه ای بزرگ در موقعیتی بسیار حساس اعلام کردند و تاکید نمودند: موقعیت کشور، موقعیت منطقه و جهان، موقعیتهای حساسی است؛ به خصوص برای ما ملت ایران. حساسیت از این جهت که از یک طرف عربده‌کشی‌های سران استکبار و سیاست‌های آمریکای جهانخوار و از یک طرف قدرت‌نمایی جوان‌های مؤمن و پیروزی‌های پیاپی در میدان‌های مختلف و از یک طرف مشکلات اقتصادی کشور و تنگی معیشت بخش بزرگی از مردم ضعیف کشور و از طرفی حساس شدن و به تکاپوافتادن نخبگان کشور که این وضعیت آنها را حساس کرده و به تکاپو و تلاش فکری و عملی وادار کرده است.

فرمانده کل قوا فرمودند: کشور به خاطر وجود مشکل از خمودگی و بی‌عملی درآمده است و خیلی‌ها که فقط تماشاگر بودند، امروز احساس وظیفه می کنند و سرگرم تلاش می‌شوند.

ولی امر مسلمین با بیان اینکه واقعیاتی از وضعیت امروز ملت ایران و با اشاره به اینکه دشمنان آرزو می کنند ما این واقعیات را ندانیم یا از آنها غفلت کنیم، تصریح نمودند: جان کلام من در صحبت امروز عبارت است از: اول عظمت ایران، دوم اقتدار جمهوری اسلامی و سوم شکست ناپذیری ملت ایران. اینها رجزخوانی نیست. اینها شعار محض نیست. سخن توخالی مثل بعضی از شعارها و حرفهایی که بعضی دیگر می‌زنند، نیست. اینها واضح‌تر از این است که کسی بتواند آنها را انکار بکند.

رهبر معظم انقلاب در تشریح این واقعیات تاکید کردند: گفتیم عظمت ایران؛ نه فقط در زمان حال، عظمت ایران یک امر تاریخی است در طول زمان. کشور عزیز ما توانسته است در عرصه علم، در عرصه فلسفه، در عرصه سیاست، در عرصه هنر، در عرصه پرچمداری علوم انسانی در میان ملت‌های مسلمان و در برهه‌ای از زمان در میان همه ملت‌های جهان سرافراز بایستد و این مربوط به زمان ما و دوران تاریخی است به استثنای 200 سال قبل از انقلاب، در دوران قاجار و پهلوی که در این دوران عظمت ایران پایمال شد.

ایشان در تبیین اقتدار جمهوری اسلامی فرمودند: در مورد اقتدار جمهوری اسلامی همین بس که کشور ایران را از زیر سلطه انگلیس و آمریکا بیرون کشید؛ سلطه‌ای که از اول قرن نوزدهم میلادی شروع شده بود و در همه امور کشور بیگانگان بی‌رحم و متکبر مسلط بودند. در اقتدار جمهوری اسلامی همین بس که توانست کشور را از زیر این سلطه ظالمانه نجات بدهد. برای اولین بار در این قرن اخیر در یک جنگی، جمهوری اسلامی توانسته مانع از تجزیه کشور بشود. برای اولین بار ملت ایران در جنگ تحمیلی 8 ساله توانست جبهه وسیع دشمن را ناکام کند و تمامیت ارضی کشور را حفظ کند.

معظم له سپس به موضوع شکست ناپذیری ملت ایران اشاره کرده و بیان داشتند: شکست ناپذیری ملت ایران البته این به برکت اسلام است. این شکست ناپذیری را می‌شود در پیروزی ملت ایران در انقلاب بزرگ اسلامی، پیروزی ملت در دفاع مقدس و ایستادگی در طول 40 سال توطئه دشمنان مشاهده کرد.

امام خامنه ای نوک پیکان حرکت عظیم ملی را جوانان دانستند و فرمودند: پیرانِ مجرب، اگر خسته و بی‌حال نباشند، می‌توانند راهنمایی کنند ولی موتور پیش‌برنده‌ی این قطار، شما جوانان هستید.

فرمانده کل قوا در همین رابطه افزودند: در طول 40 سال در دوران مبارزات، در جهاد با تجزیه‌طلبان در آغاز پیروزی انقلاب، در جهاد سازندگی، در جهاد با تروریسم خائن در اوایل دهه‌ی 60، در جهاد با متجاوزین طی 8 سال دفاع مقدس، در جهاد برای ترمیم خرابی‌های بعد از جنگ، در جهاد فرهنگی دهه‌ی 70 این جوان‌ها بودند که توانستند آن فضای دشوار را به نفع انقلاب تغییر بدهند. در جهاد علمی از آغاز دهه‌ی 80، در جهاد با تروریسم تکفیری در دهه‌ی 90 و امروز هم جهاد فکری و عملی برای گشودن گره‌های اقتصادی بازهم جوان‌ها هستند.

ولی امر مسلمین با اشاره به پیشنهادهای پخته و راهگشای اقتصادی که از جانب جوانان ارایه می شود، جوانان ایرانی را در مسائلی که کشور با آنها مواجه است، صاحب فکر و انگیزه و با روحیه ی احساس تکلیف دانستند و خطاب به آنان فرمودند: شما جوان‌ها صاحب کشورید. بنده وقتی از جوان‌ها تمجید می‌کنم، بعضی‌ها می‌گویند فلانی از بخش جوان‌های منحرف اطلاعی ندارد؛ نه، بنده از آنها مطلع هستم. بالاخره جوان‌هایی هم هستند که ریزش‌های ما هستند؛ حرف من این است که رویش‌های ما بر ریزش‌های ما غلبه دارند. بعضی‌ها وانمود می‌کنند جوان‌ها مشکل کشورند؛ بنده به‌عکس معتقدم جوان‌ها راه‌حل مشکل هستند نه مشکل.

رهبر معظم انقلاب با تشریح مشکلات و پیچ و خم های موجود در راه پیش روی ملت ایران و با تایید حضور موانع در این مسیر، اظهار داشتند: تصور نکنید راهی که پیش روی ماست یک اتوبان آسفالته‌ی بی‌مانع است؛ نه، راه پیشرفت به روی ما باز است اما راه، پُرپیچ‌وخم است. موانعی وجود دارد. دشمن به‌طور کامل در مقابل ما فعال است. ما باید در مقابله با موانع، این راه را طی کنیم که این، شرایطی دارد.

ایشان 3 گاه مهم برای عبور از موانع و مشکلات را بدین شرح برشمردند: گام اول برای آنکه بتوانیم راه را طی کنیم، احساس حضور و وجود دشمن است. تا انسان نداند که دشمن در مقابل اوست برای خود حرز و دفاع و سنگر به وجود نمی‌آورد. آن روشنفکرِ راحت‌طلب و ریاکار و منافق که اساس دشمنی آمریکا را انکار می‌کند و نمی‌فهمد و نسخه‌ی تسلیم در مقابل آمریکا برای ملت و دولت می‌نویسد، اگر عامل دشمن نباشد، حداقل مرد میدان پیشرفت کشور نیست.
گام دوم، اعتمادبه‌نفس و عزم در ایستادگی است. آدم‌های بی‌روحیه‌ی خود‌کم‌بینِ فرصت‌طلب در این میدان هیچ هنری نمی‌توانند نشان بدهند؛ اگر مانع برای دیگران درست نکنند، خودشان هیچ کاری نمی‌توانند بکنند. البته جوان‌های ما در همه‌ی این جهات به این بلیه مبتلا نیستند و اعتمادبه‌نفس و شجاعت دارند.
گام سوم، شناخت حوزه و عرصه‌ی تهاجم است. جنگ ما با دشمن در کجاست؟ این را باید درست تشخیص بدهیم. باید تهدید دشمن را درست فهم کنیم. باید بدانید دشمن از کجا حمله می‌کند. همه‌ی مردم باید درک درستی از عرصه‌ی نبرد داشته باشند.

معظم له با تاکید بر اینکه فهم درست از واقعیت های ایران و جهان نکته ی مهمی در عرصه های درگیری است، یبان نمودند: اینکه شما فهم درستی از واقعیات کشور داشته باشید، به ضرر دشمن است. با تصویرسازی غلط سعی می‌کنند ملت ایران را منحرف کنند؛ هم تصویر غلط راجع به ایران و خودشان و هم راجع به منطقه. وانمود می‌کنند که در موضع قدرتند درحالی‌که در موضع قدرت نیستند.

امام خامنه ای تصویرسازی دشمن از ایران اسلامی را غلط دانستند و فرمودند: اخیراً رئیس‌جمهور آمریکا به سران اروپا گفته شما 2، 3 ماه صبر کنید، جمهوری اسلامی کلکش کنده خواهد شد. به یاد حرف‌هایی افتادیم که 40 سال قبل همین کسانی که نوکران آمریکا بودند و خود آنها مژده می‌دانند 6 ماهه کلک کنده می‌شود. امروز 40 سال گذشته، آن نهال باریک تبدیل شده به درختی تناور. حالا این بیچاره دلخوشی به خودش و همکارانش می‌دهد. بنده یاد این شعر عامیانه افتادم که: شتر در خواب بیند پنبه‌دانه / گهی لف‌لف خورد گه دانه‌دانه!

ولی امر مسلمین با اعلام اینکه دشمن، ملت ایران و انقلاب و روحیه ی ایمانی و انقلابی را نشناخته، تحلیل های غلط آنان را نتیجه ی همین عدم شناخت دانستند.

فرمانده کل قوا با بیان برخی ضعف های داخلی، اظهار کردند: ما البته مشکل اقتصادی داریم؛ اقتصاد نفتی داریم که این خودش عیب بزرگ است. فرهنگ صرفه‌جویی نداریم؛ بسیار ضعیف است. اسراف عیب است. این عیوب را ما داریم ولی عیب واقعی اینها نیست. عیب واقعی بن‌بست است که بحمدالله نداریم. ما بن‌بست نداریم. عیب واقعی این است. عیب واقعی این است که جوان کشور گمان کند راه‌حلی وجود ندارد جز پناه بردن به دشمن.

رهبر معظم انقلاب با تاکید چند باره بر اینکه در کشور بن بست نداریم، این موضوع را القای دشمن به جوانان برای زانوزدن و تسلیم شدن آنها در برابر آمریکا دانستند و صراحتا اعلام نمودند: کسانی که در داخل کشور این فکر را که مطلوب و محبوب دشمن است، ترویج می‌کنند، اینها خیانت می‌کنند. این خیانت به کشور است. اینکه طبق میل دشمن، ترویج کنیم که راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم، این بزرگترین خیانت به ملت ایران است. این اتفاق نمی‌افتد.

ایشان تاکید کردند: من به حول و قوه‌ی الهی و به کمک شما، تا جان و توان در بدن دارم نخواهم گذاشت این اتفاق در کشور بیفتد.

معظم له با اشاره هدف دشمن از تحریم ایران، یبان نمودند: دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی بعد از کنکاش فراوان، به تحریم رسیده است. جز راه تحریم اقتصادی راه دیگری ندارد. بقیه‌ی راه‌ها در مقابل او مسدود است.

امام خامنه ای اقتصادی ملی را قویتر از تحریم دشمن دانسته و تصریح کردند: تحریم اقتصادی شکننده‌تر از اقتصاد ملی ما است. اقتصاد ملی ما می‌تواند تحریم را شکست دهد و شکست تحریم، شکست آمریکا است و آمریکا یک سیلی دیگر از ملت ایران خواهد خورد.

ولی امر مسلمین در بخش پایانی بیاناتشان چند نکته را خطاب به ملت ایران و مسئولان یادآور شدند. نکته ی اول به ابزار رسانه مربوط می شد. فرمانده کل قوا در این زمینه فرمودند: فعلاً دشمن از ابزار رسانه برای اثرگذاری بر افکار عمومی استفاده می‌کند. ابزار رسانه، ابزار مهم و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناکی است. ابزار رسانه را تشبیه می‌کنند به سلاح‌های شیمیایی در جنگ نظامی. سلاح شیمیایی را وقتی می‌زنند، تانک و تجهیزات از بین نمی‌رود، انسان‌ها از بین می‌روند و از قدرتِ استفاده از ابزار می‌افتند. ابزار رسانه هم این‌جور است. امروز از تلویزیون، از اینترنت، از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی علیه افکار عمومی ما استفاده می‌شود.

رهبر معظم انقلاب در تذکری علنی خطاب به افرادی که در موضوع ارتباطات مسئولیت دارند، تاکید کردند: مسئولان این بخش به این مطلب درست توجه کنند؛ ما در جلسات حضوری هم تأکید کردیم؛ گفتیم اینها ابزاری نشوند برای اینکه دشمن، راحت، سلاح شیمیایی خود را علیه این مردم به کار ببرد. وظیفه‌ی خود را بدانند و با جدیت عمل کنند.

ایشان وحدت میان مسئولان و مردم را باعث عقب نشینی دشمنان دانستند و در این باره بیان داشتند: اگر دشمن در ما وحدت مشاهده کند، در ما احساس قدرت و عزم راسخ را ببیند، عقب می‌نشیند. دشمن اگر ببیند که ملت ایران و جوان‌های مؤمن ایرانی احساس حضور می‌کنند، احساس وظیفه می‌کنند و قدرتمندانه وسط میدان هستند، عقب‌نشینی می‌کند؛ اما اگر احساس کند ضعف و اختلاف بین مسئولین کشور هست، هم‌جهتی وجود ندارد، یا بین مردم و مسئولین فاصله افتاده است، تشویق می‌شود که شدت عمل خود را زیاد کند. همه توجه کنند، هم جوانان، هم مسئولین، باید به دشمن پیام قدرت بدهیم نه پیام ضعف.

معظم له قاطعانه اعلام کردند: با اطلاعی که از وضعیت کشور دارم، قاطعاً می‌گویم این ملت و این نسل جدید تصمیم گرفته است که دیگر تحقیر نشود و دنباله‌روی قدرت‌های بیگانه و دشمن نشود. تصمیم گرفته که ایرانِ عزیز را به اوج افتخار و عزت برساند و این توانایی را دارد.

امام خامنه ای با یادآوری مجدد خاطره ی حضور سپاهیان محمد رسول الله(ع) در دوران دفاع مقدس در ورزشگاه آزادی، تاکید کردند: این جمعیت صدهزار نفری این ورزشگاه یادآور جمعیت صدهزار نفری همین‌جا است که در اواخر دهه‌ی 60 برایشان صحبت کردم و حرکت کردند و رفتند در جبهه‌ها حضور پیدا کردند و پیروزی‌های بزرگی را برای کشور به ارمغان آوردند. و شما جوان‌های عزیز هم در میدان علم و فعالیت و تحرک اقتصادی و کارآفرینی، در میدان کار و تلاش فردی و جمعی، در میدان شبکه‌سازی اجتماعی و فرهنگی، در میدان حرکت‌های لازمِ آتش به اختیار، در هرجایی ان‌شاءالله پیروز و موفق خواهید بود.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
0
0
فعلا (...) رسما همین (...)ها ایران را مستعمره آمریکا اعلام خواهند کرد.
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی و حقوقی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: