به‌روز شده در: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رضا ویسه که در حمایت از متحصنین مجلس ششم از وزارت صنایع و معادن وقت تهدید به استعفاء کرده بود، اکنون برای تصدی این وزارت خانه مطرح شده است.
"خیبرآنلاین" -  در 21 دی ماه سال 82 ، جمعی از نمایندگان مجلس ششم که تعداد آنها به حدود 140 نفر می رسد در حمایت از چهره های تندرو اصلاح طلب و اعتراض به نحوه تائید صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس هفتم، در گوشه ای از مجلس دست به تحصن زدند.

حامی تحصن مجلس ششم گزینه وزارت صنعت، معدن و تجارت


به گزارش افکارنیوز، در همان زمان استانداران وقت دولت هشتم در نامه خود خطاب به رئیس جمهور، ضمن تهدید به استعفاء تاکید کردند: اقدام عاجل شما و عنایت ویژه و دخالت موثر مقام معظم رهبری را خواستاریم، در صورت عدم حصول نتیجه از مسؤولیت کناره‌گیری خواهیم کرد.

در ادامه این روند تنش زا و هجمه به نظام و و فشارهای غیر قانونی به شورای نگهبان و در یازدهمین روز تحصن نمایندگان مجلس ششم، خبری با تیتر « 100 معاون وزیر استعفا دادند» منتشر شد.

در این خبر آمده بود که برخی از مسئولین ، معاونان و مدیران وزارتخانه های دولتی نامه ای خطاب به رئیس جمهور وقت نوشته و تهدید کرده بودند که اگر خواسته های این افراد درباره ردصلاحیت ها برآورده نشود، از سمت خود استعفا خواهند داد.

در متن استعفانامه‌ معاونین وزرا آمده بود «در رابطه با فضای موجود کشور و رد صلاحیت گسترده‌ی کاندیداهای انتخابات مجلس هفتم و این که در چنین شرایطی امکان تحقق وعده‌ها داده شده توسط دولت خاتمی به مردم ممکن نیست و طبیعتا در این فضا، ادامه‌ی کار برای مدیران ارشد کشور با اشکالی اصلی رو به رو شده است، فلذا مجموعه‌ای از مدیران ارشد کشور که این نامه را امضا کرده‌اند،‌می‌خواهند پست‌های مدیریتی را به کسانی واگذار کنند که علاقه‌مند به کار کردن در این شرایط هستند».

نام یکی از این 100 مدیر رضا ویسه بود که در کنار هشت اسم دیگر مدیران وزارت صنایع و معادن وقت درج شده بود.

ویسه در حالی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شده که تا کنون نسبت به مواضع گذشته خود اعلام برائت نکرد.

اقدام ویسه و همفکرانش در آن مقطع زمانی موجب تنش در کشور بود و این افراد با هدف جلوگیری از برگزاری انتخابات در موعد مقرر، جنجال آفرینی می کردند که مورد نقد مردم و مسئولین حامی نظام بود بطوریکه رهبر معظم انقلاب نیز در سال های بعد با اشاره به برخی تلاش ها برای جلوگیری از برگزاری انتخابات در موعد مقرر، اتفاقات رخ داده در دوران مجلس ششم و تحصن برخی نمایندگان را اقدامی غیرصحیح خطاب کردند.

نکته دیگر در مورد ویسه این است که در برخی محافل شنیده شده که وی 2 تابعیتی است و البته خود وی تا کنون این موضوع را رد نکرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: