به‌روز شده در: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
سرلشکر جعفری با بیان اینکه اگر در ۱۳ آبان بساط لانه جاسوسی جمع نمی‌شد قطعا انقلاب اسلامی مردم ایران به ۴۰ سالگی نمی‌رسید، بیان کرد: اگر حرکت انقلابی ۱۳ آبان به وقوع نمی‌پیوست شیطان بزرگ یعنی امریکا می‌توانست با حمایت مستقیم از عناصر لیبرال و تکنوکرات‌های غربگرا در همان دهه اول انقلاب اسلامی را با شکست مواجه سازد.
"خیبرآنلاین" - سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران امروز یکشنبه طی سخنانی در مراسم تظاهرات ضداستکباری یوم‌الله ۱۳ آبانِ مردم تهران در برابر لانه جاسوسی با بیان اینکه در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی پیروزی‌های فراوانی نصیب مردم ایران شده که با اندکی تامل می‌توان دست پرقدرت الهی را در آن‌ها مشاهده کرد، اظهار کرد: در ۱۳ آبان سه حادثه مهم رخ دادکه نشاندهنده قداست این روز و به تعبیر مقام معظم رهبری بیانگر چالش مستمر و عمیق ملت ایران با امریکای جهانخوار است.

هشدار فرمانده کل سپاه به رئیس جمهور آمریکا: آقای ترامپ هرگز ایران را تهدید نکن

به گزارش میزان، وی با اشاره به واقعه ۱۳ آبان سال ۴۳ گفت: شاه ملعون با دستور مستشاران امریکایی مستند در همین لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۴۳ برای خاموش کردن ندای حق‌طلبی حضرت امام خمینی، دستور تبعید ایشان به ترکیه را صادر کرد و درست ۱۵ سال بعد از آن تاریخ در ۱۳ آبان ۵۸ جهان شاهد خفت و خاری امریکایی‌ها بود.

۱۳ آبان سال ۵۷
سرلشکر جعفری با اشاره به حادثه ۱۳ آبان سال ۵۷ گفت: رژیم ستمشاهی که از اتحاد دانش‌آموزان و دانشجویان به وحشت افتاده بود در ۱۳ آبان ۵۷ دستور شلیک به اجتماع دانش‌آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران را صادر کرد و خون پاک این شهیدان در همان سال انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به زمینه‌های شکل‌گیری حرکت انقلابی ۱۳ آبان ۵۸ بیان داشت: دانشجویان پیرو خط امام تحمل دیدن حرکت خطرناک و منحرف‌کننده‌ای که به واسطه استقرار دولت موقت و لیبرال ایجاد شده بود را نداشتند لذا در قشر دانشجویی و به صورت محدود در میان دانشجویان و مسئولان چند دانشگاه تراز اول در تهران تصمیم بر تظاهرات ضد امریکایی به سمت لانه جاسوسی گرفته شد.

وی ادامه داد: زمانی که حرکت دانشجویان به سمت لانه جاسوسی آغاز شد فضایی شکل گرفت که به صورت خودجوش جمعیت مردمی نیز به این حرکت افزوده شد و چنین جلوه گر شد که گویی اقدام دانشجویان به صورت لحظه‌ای و از دل جمعیت انقلابی مردم صورت گرفته است.

دستگیری نیروهایی که قصد مقابله با دانشجویان پیرو خط امام(ره) را داشتند
سرلشکر جعفری بیان داشت: بر همین اساس دانشجویان با عزمی راسخ و با توکل به خداوند لانه جاسوسی امریکا را تسخیر کردند و ظرف چند ساعت تمامی دیپلمات‌ها و جاسوس‌های امریکایی را به اسارت در آوردند و حتی نیرو‌های مسلحی که قصد مقابله با دانشجویان داشتند را دستگیر کردند.

تایید قاطع حرکت دانشجویان توسط حضرت امام
فرمانده کل سپاه با اشاره به تایید قاطع این حرکت دانشجویان توسط حضرت امام در همان لحظات اولیه اظهار داشت: به دنبال تایید حضرت امام مردم در مقابل لانه جاسوسی تجمع کرده و حمایت خود را از حرکت انقلابی دانشجویان اعلام داشتند.

وی با اشاره به دلایل این فرمایش حضرت امام مبنی بر اینکه انقلاب دوم یعنی تسخیر لانه جاسوسی بزرگتر از انقلاب اول و اسقاط رژیم ستمشاهی بود، گفت: اگر امریکایی‌ها در این لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید در همان دهه اول انقلاب با توطئه‌هایی که به صورت مستقیم هدایت می‌کردند کار انقلاب اسلامی تمام شده بود.

اگر لانه جاسوسی تسخیر نمی‌شد...
سرلشکر جعفری ادامه داد: همچنین اگر این لانه جاسوسی تسخیر نمی‌شد امریکایی‌ها به واسطه ارتباط‌هایی که با برخی از مسئولین و دست‌اندرکاران گرفته بودند، به انقلاب اسلامی مردم ضربه می‌زدند؛ این مسئولین نیز برخی از روی سادگی و برخی نیز به سبب انحراف در تفکرات و اعتقاداتشان تصور می‌کردند در صورت رابطه با امریکا می‌توانند در قدرت بمانند.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: از فردای تسخیر لانه جاسوسی دیگر در ایران اسلامی شاهد حضور دیپلمات یا در واقع همان جاسوس امریکایی نبودیم و همین امر یکی از دلایل پیشرفت کشور ما بود؛ اگرچه امریکایی‌ها در طی دهه‌های اخیر توطئه‌های خود را در خارج از کشور علیه مردم ایران طراحی و اجرا می‌کنند، اما تفاوت بسیاری است میان اینکه آن‌ها در داخل کشور و از طریق یک مرکز یا لانه علیه مردم ایران توطئه کنند با اینکه در خارج از کشور به توطئه‌پردازی مبادرت ورزند.

چرا ۱۳ آبان از انقلاب اول مهم‌تر است؟
وی در ادامه با طرح این سوال که چرا ۱۳ آبان از انقلاب اول مهم‌تر است، گفت: ۱۳ آبان روز فروریختن هیمنه سلطه امریکایی‌ها و استکبار جهانی در ایران و سراسر دنیا است؛ ۱۳ آبان نماد مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی و در راس آن امریکای جهانخوار و غارتگر است و با تسخیر لانه جاسوسی، کشورمان از لوث وجود امریکایی‌ها پاکسازی شد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه اگر در ۱۳ آبان بساط لانه جاسوسی جمع نمی‌شد قطعا انقلاب اسلامی مردم ایران به ۴۰ سالگی نمی‌رسید، بیان کرد: اگر حرکت انقلابی ۱۳ آبان به وقوع نمی‌پیوست شیطان بزرگ یعنی امریکا می‌توانست با حمایت مستقیم از عناصر لیبرال و تکنوکرات‌های غربگرا در همان دهه اول انقلاب اسلامی را با شکست مواجه سازد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: در مقطع تسخیر لانه جاسوسی برخی مسئولین به ظاهر انقلابی ما از این حرکت انقلابی به وحشت افتاده بودند و توصیه می‌کردند که گروگان‌ها را آزاد کنیم و امریکایی‌ها به لانه جاسوسی خود برگردند؛ برخی دیگر از مسئولین هین عقیده را داشتند، اما اظهار نمی‌کردند و این اعتقادشان بعد‌ها در مواضعشان ظهور و بروز یافت.

همراهی و موافقت مقام معظم رهبری با حرکت انقلابی دانشجویان
وی افزود: تنها اندکی از مسئولان انقلابی ما با حرکت انقلابی دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی همراهی و موافقت کردند که در راس آن‌ها مقام معظم رهبری بودند که با حضورشان در لانه جاسوسی و در میان دانشجویان تسخیرکننده، از این حرکت انقلابی حمایت کردند و در همانجا بود که این رابطه دلدادگی بین نیرو‌های جوان انقلابی با مقام معظم رهبری شکل گرفت و این رابطه در سال‌های دفاع مقدس با حضور معظم‌له در جبهه‌ها عمیق‌تر شد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه اقدام دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی حرکتی کاملا خودجوش و انقلابی بود گفت: امروز نیز جوانان انقلابی ما باید برای اثبات کارامدی نظام و حل مشکلات اقتصادی و سایر مشکلات اقداماتی را از جنس حرکت انقلابی ۱۳ آبان (البته نه مشابه آن) انجام دهند.

شکست‌های پی‌درپی آمریکا در ایران و منطقه
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تاریخ ۴۰ ساله انقلاب جای شکست‌های پی‌درپی امریکا در ایران و منطقه است تصریح کرد: به یاری خداوند متعال و ایستادگی مردم مومن این اخرین حربه دشمن یعنی جنگ اقتصادی همراه با حملات گسترده رسانه‌ای نیز به شکست می‌انجامد؛ این روز‌ها شاهد بروز و ظهور اسقاط ابزار تحریمی امریکا علیه ایران و اذعان صاحبنظران غربی به افول قدرت پوشالی امریکا هستیم.

وی با بیان اینکه باور اصول قدرت پوشالی امریکا با توجه به جنگ روانی شدید دشمن سخت می‌باشد گفت:، اما اگر به اظهارات و نوشته‌ها و مواضع کارشناسان غربی و امریکایی با دقت گوش فرادهیم باور افول قدرت پوشالی امریکا برای ما آسان خواهد بود.

اذعان اندیشکده‌ها و رسانه‌های غربی به افول قدرت پوشالی آمریکا
سرلشکر جعفری در ادامه با اشاره به برخی از نوشته‌ها و مواضع مطرح شده در رسانه‌ها و اندیشکده‌های امریکایی و غربی بیان داشت: نشریه فارین پالیسی طی گزارشی نوشته که طبق اخرین ارزیابی پنتاگون از توان نظامی ایران، سران نظامی امریکا علاقه‌ای به درگیری با ایران ندارند؛ این امر یعنی ترس از نیروی حزب‌الله و قدرت دفاعی ایران اسلامی.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: سایت میدل ایست مانیتور می‌نویسد که نیرو‌های دریایی سپاه با اتکا به تاکتیک‌های نامتقارن خود بار‌ها امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها را در خلیج فارس تحقیر کرده‌اند.

وی افزود: اندیشکده امریکایی مدیریت بحران در خاورمیانه اعلام کرده است که قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه به اندازه مقطع کنونی نبوده است و اعراب پاسخی برای توانمندی دفاعی و موشکی ایران ندارند.

سرلشکر جعفری اظهار کرد: مشاور سابق ترامپ اخیرا پس از رقابت‌های سیاسی داخل عراق اعلام کرد که ایران در عراق سه بر صفر امریکا را شکست داد. چرا که هر سه موقعیت کلیدی در عراق در تصاحب اردوگاه طرفدار ایران است و چه کسی باید در واشنگتن به این شکست پاسخ دهد.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به سخنان چاک هاگل وزیر دفاع پیشین امریکا تصریح کرد: گمان اینکه می‌توانید ایرانیان را با تهدید مجبور به کاری کنید حماقت محض است و رسیدن به ثبات در سوریه بدون همکاری ایران ممکن نیست.

وی بیان داشت: نشریه فارین پالیسی در جای دیگری می‌گوید تجنگ سوریه به پایان رسید و امریکا در این جنگ باخت.

سرلشکر جعفری با اشاره به اذعان یک نشریه امریکایی به ناکامی امریکا در ایجاد بحران امنیتی در ایران گفت: بنابر نوشته این نشریه امریکایی، هرگونه تلاش برای ساقط کردن نظام ایران دیوانگی است؛ ایران یکی از کشور‌های باثبات در منطقه است و دیوانگی است که بخواهیم اشفتگی و اخلال در آن ایجاد کنیم؛ امریکایی‌ها این واقعیت را بعد از توطئه‌هایی که در دی ماه ۹۶ و تابستان امسال طرح کردند اذعان داشتند.

ابلاغیه پنتاگون: نشر اخبار توانمندی نظامی ایران، روحیه نیروهای آمریکایی را تضعیف می‌کند
فرمانده کل سپاه اظهار کرد: پنتاگون اخیرا یک ابلاغیه‌ای به واحد‌های امریکایی در منطقه داده که مضمون آن این است که از ترویج و نشر هرگونه اخبار در مورد توانمندی ایران در بین سربازان امریکایی جلوگیری شود تا تاثیری بر روحیه آن‌ها نگذارد.

وی با اشاره به شکست‌های پی‌درپی امریکایی‌ها از ایران در مقاطع مختلف در ۴۰ سال اخیر گفت: در طبس همه جهان شاهد شکست مفتضحانه نظامیان امریکایی که با هدف آزادسازی گروگان هایشان قصد تجاوز به ایران اسلامی را داشتند، بود؛ البته چند ماه قبل‌تر از آن اطلاعات این حمله به دست دانشجویان پیرو خط امام رسیده بود و نسبت به پراکنده کردن گروگان‌های امریکایی در سراسر کشور اقدام شده بود.

سرلشکر جعفری با اشاره به شکست امریکا در جنگ ۸ ساله صدام علیه ایران گفت: در جریان جنگ ۸ ساله تمامی ابرقدرت‌های شرق و غرب در برابر ایران اسلامی قرار گرفته بودند.

شکست آمریکا در اجرای پروژه به زعم خودشان خاورمیانه جدید
فرمانده کل سپاه با اشاره به شکست امریکا در اجرای پروژه به زعم خودشان خاورمیانه جدید گفت: امریکایی‌ها برنامه‌ریزی کرده بودند تا در پروژه خاورمیانه جدید، رژیم غاصب صهیونیستی را از رود نیل تا رود فرات توسعه دهند، اما امروز شاهدیم که صهیونیست‌ها به جای توسعه از نیل تا فرات، در سرزمین محدود فلسطین اشغالی از هراس موشک‌های فلسطینی‌ها و حزب
‌الله لبنان، خواب به چشم ندارند.

وی با اشاره به شکست امریکا در ایجاد داعش در سوریه و عراق بیان داشت: امریکایی‌ها با تجهیز و تسلیح گروه تروریستی تکفیری داعش در صدد ضربه زدن به مقاومت مردمی در عراق و سوریه بودند و حتی عناصر تروریستی داعش تا نزدیکی شهر کربلا نفوذ کرده بودند که اگر مقاومت مردمی و درس‌های مردم عراق از انقلاب اسلامی ایران نبود معلوم نبود امروز چه بر شیعیان و اهل سنت عراق می‌آمد.

شکست‌های آمریکا در پروژه ایجاد ناامنی در ایران اسلامی
سرلشکر جعفری با اشاره به شکست‌های امریکا در پروژه ایجاد ناامنی در ایران اسلامی اظهار داشت: اوج این پروژه امریکایی‌ها در توطئه‌هایی بود که در تیر ماه ۷۸ طراحی کردند و بعد‌ها به طراحی این توطئه اقرار کردند؛ همچنین در جریان فتنه ۸۸ نیز عملا به اموزش نیرو پرداختند که در این توطئه نیز شکست خوردند؛ و سرانجام در دی ماه سال قبل به طراحی توطئه برای ایجاد اغتشاش در ایران اذعان کردند و همچنین به طراحی توطئه در تابستان امسال اقرار کردند که البته این توطئه آن‌ها اصلا شکل نگرفت.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی تاریخ شکست‌های سلسله‌وار امریکا در برابر عزم ملی ایران اسلامی است گفت: امریکایی‌ها انواع نبرد‌ها را چه امنیتی و چه فرهنگی و ... علیه ایران آزموده‌اند و این روز‌ها متمرکز بر جنگ اقتصادی و تبلیغاتی علیه مردم ایران هستند.

وی تاکید کرد: بررسی روند شکست‌های امریکا در برابر ایران بیانگر آن است که برنامه‌ریزی‌ه و توطئه‌های امریکا در رابطه با تحریم ایران در جنگ اقتصادی نیز به یاری خداوند و با ادامه مقاومت مردم و مسئولین با شکست مواجه خواهد شد.

سرلشکر جعفری بیان داشت: تجربه شکست‌های امریکا در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب گویای این واقعیت است که راهبرد مقاومت در برابر نظام سلطه تنها راه غلبه بر دشمنان مسلمانان است و ملت ایرن با عزم راسخ این راه را تا غلبه بر جنگ اقتصادی امریکا ادامه می‌دهد.

فرمانده کل سپاه در پایان با عجیب و غریب خواندن رئیس جمهور آمریکا خطاب به وی گفت: هرگز ایران را تهدید نکن چرا که هنوز ناله‌های پروحشت نظامیان امریکایی در طبس شنیده می‌شود و هنوز ناله‌های پر از ترس ملوانان امریکایی و انگلیسی در خلیج فارس شنیدنی است و خودتان بهتر می‌دانید که چه مقدار از کهنه سربازان امریکایی در داخل امریکا به سبب افسردگی‌ها و وحشت‌هایی که در میادین جنگی بر آن‌ها غالب شده، دست به خودکشی می‌زنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: