به‌روز شده در: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
وزارت خارجه قطر اتهامات حکومت بحرین مبنی بر دخالت دوحه در امور این کشور را رد کرد.
"خيبرآنلاين" - در بیانیه وزارت خارجه قطر آمده است دولت قطر ادامه وارد شدن نامش در اختلافات سیاسی و مناقشات داخلی بحرین را در پی حکم اخیر علیه شیخ علی سلمان شهروند بحرینی و آنچه در رسانه‌ها به مسئله جاسوسی برای قطر آمده و این اتهام را محکوم می‌کند.

واکنش حکیم به حبس ابد شیخ سلمان؛ قطر اتهامات بحرین را رد کرد

به گزارش تسنيم،این بیانیه آورده است ما از موسسات و طرف‌های ذیربط در بحرین می‌خواهیم با افکارعمومی خود و  افکارعمومی منطقه خلیج(فارس) و جهان با جدیت و مسئولیت‌پذیری تعامل کند و به سیاسی کردن دستگاه قضایی خود یا وارد کردن نام دولت قطر به نفع محاسبات سیاسی خود که شایسته دولت‌ها نیست، متوسل نشود.

واکنش حکیم به حکم حبس ابد شیخ سلمان

سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق هم به حکم حبس ابد شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت معارض الوفاق بحرین واکنش نشان داد و از آن ابراز تاسف کرد.

حکیم در بیانیه‌ای که الفرات منتشر کرده است، اعلام کرد: با ابراز تاسف شدید از حکم صادره مبنی بر زندان ابد برای شیخ علی سلمان دبیر جنبش الوفاق بحرین امیدوارم به دخالت طرف‌های ذیربط به ویژه پادشاه عالی‌قدر حمد بن عیسی آل خلیفه برای دخالت مستقیم به منظور توقف حکم و بازنگری در آن هستیم، چرا که این حکم تاثیر منفی بر روند صلح داخلی پادشاهی برادر می‌گذارد.

سید عمار حکیم با ضروری خواندن آزادی بیان و انتقاد سازنده و نیز باز گذاشتن راه برای مخالفت مسالمت آمیز ، از تمام کشورهای جهان به ویژه کشورهای عربی و اسلامی خواست تا در زمینه توانمند سازی و فعال کردن نیروهای اعتدال گرا و موضع گیری در مقابل نیروهای افراط گرا که جایگزین طبیعی اعتدال است، اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد یاری رساندن و کمک به مسائل برحق و حقیقت در هرکجا که باشد، امری واجب انسانی و اخلاقی است و دخالت در امور داخلی به شمار نمی رود. ‎

دادگاه استیناف رژیم آل‌خلیفه روز یکشنبه 13 آبان، حکم حبس ابد شیخ علی سلمان و دو نفر دیگر از رهبران معارضان رژیم بحرین به‌نام‌های شیخ حسن سلطان و علی الاسود را به‌اتهام واهی جاسوسی برای قطر صادر کرده است.این دادگاه حکم تبرئه شیخ سلمان و دو همراه وی از اتهامات وارده را لغو کرد.

رژیم بحرین این سه رهبر  معارض را در پی مشارکت در مذاکرات پایان بحران در اوایل 2011 در چارچوب ابتکار آمریکایی قطری برای راه‌حل سیاسی به جاسوسی برای دوحه متهم کرده بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: