به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۳۳۸۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
جولان حقیرزاده‌ها در شرکت‎های تابعه وزارت کار
در جدیدترین ورژن از افشاگری‌ها علیه ژن‌های خوب، سایت وزارت کار طی یک شفاف سازی دیرهنگام اما قابل تقدیر، اسامی اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه‌اش در زیرمجموعه‌هایی همچون شستا، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی فولاد، سازمان تامین اجتماعی، بانک توسعه تعاون و صندوق روستاییان را اعلام نمود
"خیبرآنلاین" - حساسیت عمومی بر فعالیت‌های حقیرزاده‌ها (آقازاده‌های سابق!) و فرزندان و نزدیکان صاحب منصبان سیاسی اگرچه سبقه ای به درازای برهه روی کار آمدن کابینه سازندگی و تکنوکرات های دولت های پنجم و ششم دارد اما طی سالیان اخیر و با افزایش روزافزون فشارهای معیشتی و اقتصادی بر اقشار گوناگون مردم، به اوج خود رسیده است. در این بین اما پس از مصاحبه «حمیدرضا عارف» فرزند «محمدرضا عارف» با یکی از رسانه ها در سال 96 و تفاخر نامبرده به داشتن «#ژن_خوب» مکتسبه از والدین سیاسی اش، این کلیدواژه به سرعت فضای مجازی را در نوردید و به سمبلی برای اعتراض به حقیرزادگانی تبدیل شد که تنها به صرف اعتبار و شهرت والدین‎شان، پله های ترقی را با سرعت نور طی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، اگرچه بسیاری از سیاسیون در پی توجیه مناصب فرزندانشان برآمدند و جلوس ایشان بر کرسی های ریاست را ناشی از لیاقت خودشان عنوان می کردند اما این موج به راه افتاده ناخواسته باعث شد تا بی هنری این قبیل ژن های خوب بر همگان اثبات شده و دومینوی افشاگری ها علیه آنان تا به امروز ادامه یابد.

در جدیدترین ورژن از افشاگری ها علیه ژن های خوب، سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی یک شفاف سازی دیرهنگام اما قابل تقدیر، اسامی اعضای هیات مدیره شرکت های تابعه‌اش در زیرمجموعه هایی همچون شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی)، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد، سازمان تامین اجتماعی، بانک توسعه تعاون و صندوق بیمه اجتماعی روستاییان را در خروجی خود اعلام نمود.


وقتی «ژن‎های خوب» مناصب را قُرق می‎کنند! + جدول

نکته جالب توجه در این خصوص آن است که با بررسی اسامی موجود در لیست های منتشره از سوی وزارت رفاه، به مواردی بر خواهیم خورد که تعجب همگان را بر خواهد انگیخت که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد:

+ مهران کرامتی معان برنامه ریزی و توسعه شستا عضو هیئت مدیره شرکت خدمات ارتباطی رایتل است و یا اینکه محمد علی بنیادی مدیر روابط عمومی شستا عضو هیئت مدیره تهران بتن است.
+ در حال حاضر 100 نفر در هیئت مدیره های شستا هستند که مدرک تحصیلی مرتبط با حوزه فعالیت خود ندارند، به طور مثال شخصی با مدرک ادبیات فارسی مدیرعامل یک شرکت سیمانی است!
+ شخصی با مدرک علوم دریایی در شرکت دامپروری و یا با مدرک شهرسازی در هیئت مدیره یکی از شرکت های دارویی مشغول فعالیت است. شخصی که تمام رزومه و سابقه اش در زمینه روابط عمومی است مدیرعامل شرکت نفت ایرانول شده است.
+ سید طه هاشمی که از تیرماه سال جاری به عنوان سفیر ایران در واتیکان مشغول به فعالیت شده، در هلدینگ دارویی شستا همزمان عضو موظف هیئت مدیره است و معلوم نیست چگونه از واتیکان مسئولیت خود را در این هلدینگ انجام می دهد؟!
+ در حال حاضر یک فرد مدیر حراست هلدینگ تاپیکو است و همزمان در یکی از شرکت های زیر مجموعه خود مسئولیت دارد، سوالی که مطرح می شود این است که چه کسی بر خود این فرد حراست می کند؟!
+ افشین غریب پور عضو هیئت مدیره سیمان یاسوج، فرزند خداداد غریب پور مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری بانک ملی است!
+ سید ابراهیم سقایی فومنی عضو هیئت مدیره پتروشیمی غدیر، خواهرزاده محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور است!
+ یعقوب موسوی جهان آباد مدیرعامل سیمان یاسوج از بستگان خداداد غریب پور و برادرزاده سید باقر موسوی نماینده مجلس پنجم و ششم می باشد!
+ امیر سامان اسفندیاری فرزند فرشاد اسفندیاری، معاون نظارت بر شرکت های تاپیکو است!
+ مهدی راعی عضو هیئت مدیره پتروشیمی امیرکبیر، برادر رضا راعی قائم مقام سازمان تامین اجتماعی است!
+ محمدعلی شفیعی سیف آبادی عضو هیئت مدیره پتروشیمی غدیر، داماد غلامحسین نوذری وزیر اسبق نفت است!
+ هادی وکیلی عضو هیئت مدیره دوده صنعتی پارس، فرزند محمدعلی وکیلی نماینده لیست امید در مجلس دهم است!
+ سید مصطفی فیض عضو هیئت مدیره شرکت های شیمی بافت و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، خواهرزاده یکی از سران فتنه (محمد خاتمی) است!
+ سعید اله بداشتی عضو هیئت مدیره کارخانجات پارس الکتریک، فرزند آیت الله ابوالحسن الله بداشتی است!


وقتی «ژن‎های خوب» مناصب را قُرق می‎کنند! + جدول

رانت های فراقانونی اما فقط به این موارد محدود نمی شود بلکه مدیران دوشغله و حتی سه شغله را نیز در بر می گیرد که در جداول ذیل به آنها اشاره شده است:وقتی «ژن‎های خوب» مناصب را قُرق می‎کنند! + جدول


قانون شکنی فاحش و به سخره گیری شایسته سالاری در اعطای مناصب – بخوانید تقسیم غنائم!- در اینگونه شرکت ها، بار دیگر لزوم دخالت صریح و بی اغماض نهادهای نظارتی من الجمله دستگاه قضایی را دوچندان می کند که با رسیدگی و پیشگیری به موقع، مانع از سهم خواهی این قبیل ژن های خوب در نهادها و ارگان های دولتی شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: