به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۳۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
جا دارد جرمی هانت، ماجرای دستگیری ملوانان متجاوز انگلیسی به آب‌های سرزمینی ایران در سال 2007 را مرور کند و التماس‌ها و اشک‌های جاری پیشمرگان ملکه در برابر غیورسربازان ایران اسلامی را از خاطر نبرد تا به اوج عزت ایران و قعر ذلت بریتانیای حقیر پی ببرد
"خیبرآنلاین" - همزمان با سفر غیرمنتظره جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا به تهران، تحلیل های گوناگونی از علت این سفر صورت گرفت که شاید مهمترین آن احساس خطر اروپاییان از خروج قریب الوقوع ایران از برجام باشد. در عین حال از دیگر اغراض سفر وزیر خارجه روباه پیر به تهران می توان به رایزنی برای آزادی نازنین زاغری (جاسوس ایرانی-بریتانیایی) و ایضاً تبادل برخی پیغام های دیپلماتیک درباره نگرانی طرف های غربی در نقش آفرینی های منطقه ای جمهوری اسلامی نیز عنوان نمود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، اما این سفر یک حاشیه پررنگ تر از متن نیز داشت و آن، اظهارنظر گستاخانه هانت بود که در مصاحبه ای با یادآوری رویدادهای منتج به جنگ جهانی اول در غرب آسیا اظهار داشت: «خاورمیانه مثل باروت است؛ جایی که رخدادهای کوچک ممکن است منجر به یک فاجعه در مقیاس جنگ جهانی اول شود. ما موضوع تحریمها را داریم. رقابت منطقه‌ای ایران و عربستان را داریم که بیشتر و بیشتر در حال خطرناک تر شدن است و منجر به جنگ نیابتی شده است. اگر اینها را کنار هم قرار دهیم و به خطرات منجر به جنگ جهانی اول نگاه کنیم، می‌بینیم که رویدادهای کوچک مثل زنجیره‌ای از رویدادها می‌توانند عواقب فاجعه باری داشته باشند»!


مستر هانت! جمهوری اسلامی را با قاجاریه اشتباه نگیرید!

نام آوری چندباره وزیر خارجه ملکه بریتانیا از «جنگ جهانی اول» تداعی کننده فجایع رخ داده همزمان با این جنگ در کشورهای غرب آسیا بالاخص ایران است. طبق اسناد متقن، دخالت مستقیم قشون انگلیسی در احتکار غلات و مواد غذایی به نفع ارتش متفقین در اواخر دهه 1290 همزمان با حکمرانی قاجاریان، موجب حادثه «هولوکاست ایرانی» شد که براساس آن، حدود 40 درصد از جمعیت وقت ایران که معادل 9 میلیون نفر تخمین زده می شوند، بر اثر گرسنگی جان خود را از دست دادند تا انگلیس منحوس بتواند فاتح آن جنگ کذایی شود!

اکنون اما چندان پیچیده نیست که دریابیم اشاره مستقیم وزیر خارجه انگلیس منحوس به وقایع جنگ جهانی اول در غرب آسیا به قصد تهدید و ارعاب ایرانیان عنوان شده تا با همذات‎پنداری با آن حوادث، از حقوق حقه خود دست کشیده و دو دست خود را به علامت تسلیم در برابر غربی ها بالا ببرند.

اینک، شایسته است تا به وزیر خارجه وقیح آنگلوساکسون یادآوری نمود که نه ایرانِ مقتدر امروز، ایرانِ ذلیل دوران قاجاریه است و نه انگلستانِ امروزی، توانایی رقم زدن هولوکاست ایرانی دیگری را دارد چراکه به تعبیر امام خامنه ای، چه بریتانیای پلید و چه هر کشور دیگری بخواهد علیه ایران دست از پا خطا کند، پاسخ ایران پشیمان کننده خواهد بود چون «دشمن می‌داند اگر یکی بزند، ده‌تا می‌خورد». [14 خرداد 97]

افزون بر این جای دارد جرمی هانت، ماجرای دستگیری ملوانان متجاوز انگلیسی به آب های سرزمینی ایران در سال 2007 را مرور کند و التماس ها و اشک های جاری پیشمرگان ملکه در برابر غیور سربازان ایران اسلامی را از خاطر نبرد تا به اوج عزت ایران و قعر ذلت بریتانیای حقیر پی ببرد.


مستر هانت! جمهوری اسلامی را با قاجاریه اشتباه نگیرید!

در پایان انتظار آن می رفت تا دولت دوازدهم و وزارت خارجه شاداب آن در پاسخ به این گستاخی و تهدید آشکار علیه ایرانیان، واکنشی درخور و کوبنده نشان می دادند که شرمسارانه باید گفت بر طبق عادت مالوف اعتدالیون در اتخاذ دیپلماسی «رحما علی الکفار؛ اشدا بینهم»(!) حتی خم بر ابرو نیاوردند تا مبادا طرف های غربی، مانع از تشعشع انوار ستاره مرده برجام بر ایرانیان شوند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
0
1
دل نویسنده به چه چیز خوش است؟ ح... ر... از برخی جهات حتی از شاهان قاجار هم واداده تر است.
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین به جهت بار حقوقی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: