به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
آیا قانون فقط برای شهردار بازنشسته تهران لازم‌الاجرا بود و سایرین می‌توانند از راه‌های دررو استفاده کنند؟!
"خیبرآنلاین" - قانون منع به کارگیری بازنشستگان علیرغم فشارهای گسترده اما با نظر مثبت مردم و رهبری و با همت والای وکیل المله های انقلابی در مجلس به تصویب و به مرحله اجرا رسیده است و بسیاری از مدیران بازنشسته، پس از طی دوران خدمت، با احترام کامل در حال خداحافظی با مناصب دولتی و مرتبط با بیت المال هستند و جوانان باانگیزه، مومن و متعهد و متخصص، با شور و اشتیاق فراوان چشم انتظار استفاده از فرصتی هستند که بالاخره برای آنها فراهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، در حالی که بسیاری از سازمان ها و نهادها در حال عمل به قانون هستند، اما همانگونه که پیش بینی می شد، مخالفت ها و تلاش ها برای دورزدن قانون و عدم تمکین در برابر آن از سوی برخی مدیران بازنشسته در برخی ارگان ها شدت گرفته است.

به عنوان نمونه، از صداوسیما خبر می رسد که تلاش های پشت پرده ی بسیاری برای استثنانمودن حداقل 20 بازنشسته، اوج گرفته و عنقریب است مجوز این اقدام غیرقانونی نیز صادر شود.

این در حالی است که ایروانی (معاون نظارت و حسابرسی دفتر امام خامنه ای) مدتی قبل از تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان، طی ابلاغیه ای به کلیه مجموعه های تابعه دفتر رهبری به آنان اعلام نموده بود که باید نسبت به جایگزینی افراد بازنشسته اقدام لازم صورت بگیرد.

اینک، تمرد برخی از همان سازمان ها (مانند صداوسیما، بنیاد مستعضفان و...) در برابر ابلاغیه مذکور و همچنین قانون مصوب مجلس، موجب تعجب جبهه انقلاب شده و بهانه ای به دست ضدانقلاب داده است.

بهانه ی سازمان های مذکور از استثنانمودن برخی افراد بازنشسته، تخصص خاص(!) آنان اعلام شده که جای سوال دارد.

به عنوان نمونه، امروز کمتر کسی در جامعه (با هر نوع گرایشی) پیدا می شود که نسبت به برنامه های صداوسیما ابراز رضایت حداکثری داشته باشد و رسانه ی ملی با این وضعیت ناگوار، ثمره عملکرد همین مدیران بازنشسته ای است که از قضا به واسطه انتساب به یکی از روسای سابق صداوسیما (ع . ل) در ادارات مختلف ماموریت دارند و مشغول خدمت به رئیس خود هستند. جالبتر اینکه فرد معلوم الحال فوق، از مدتها قبل ستادهای انتخاباتی خود برای ریاست جمهوری سال 1400 را فعال کرده و احتمالا از این افراد بازنشسته و صاحب نفوذ در ادارات مختلف برای فراهم سازی مقدمات حضورش بهره خواهد برد.

حال، چرا باید صداوسیما و دیگر سازمان ها و نهادها و ارگان ها، به جای پیشقدم شدن در موضوعی که مورد تائید و حمایت رهبری و مردم است، درصدد بهانه تراشی برای عدم تمکین باشند؟ چرا باید برای تامین منافع باندی خاص که بیشترین ضرر را به انقلاب و کشور و مردم وارد کرده اند، از جایگاه رهبری و مجوزات خاص هزینه نمود و انواع فشارها و حیله ها را برای ادامه کار این جماعت به کار گرفت؟

آیا قانون فقط برای شهردار بازنشسته تهران لازم الاجرا بود و سایرین می توانند از راه های دررو استفاده کنند؟!

دستگاه های نظارتی اعم از مجلس و قوه قضاییه، فارغ از نسبت های قوم و خویشی، و یا همسویی های باندی و جناحی، باید در اجرای عدالت و قانون محکم بایستند و به همگان ثابت کنند که در انقلاب اسلامی، طبقه ممتاز با جایگاه خاص معنای واقعی ندارد. اگر این اتفاق نیفتد و مقاومت در برابر قانون شکنان شکسته شود، چه بلایی بر سر اعتماد عمومی نسبت به جمهوری اسلامی خواهد آمد و هزینه ی این بی اعتمادی را چه جناح و باند و فردی خواهد پرداخت؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: