به‌روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
نوید رضاخانی کارگردان و مستندساز مشهدی گفت: مستند «نار و نور» را برای حضور در نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار درنظر گرفته است.
"خیبرآنلاین" - نوید رضاخانی کارگردان و مستندساز جوان کشور عنوان کرد: مستند «نار و نور» درخصوص یک دانشجویی رشته پزشکی عراقی است که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحصیل می کند، او در یک سفر راهیان نو از طرف دانشگاه خود شرکت کرده و با دانشجویان ایرانی همراه شده تا در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس حضور پیدا کند تا ببیند روایت ایرانی ها از عراقی ها در جنگ تحملیلی و هشت سال دفاع مقدس چه هست.


به گزارش دانشجو، وی افزود: کنجکاوی او در این خصوص موجب شده تا در این سفر شرکت کند و در جریان حضور او در این سفر راهیان نور آن چیزهایی که در گذشته درباره جنگ شنیده بوده را کامل تر می کند. ما در این مستند سعی کردیم مقاطعی از جنگ را که از دل آن می توان وحدت بین مردم ایران و عراق را استخراج کرد و دلالت داد مبنی بر اینکه این جنگ، جنگ مردم ایران و عراق نبوده بلکه جنگ رژیم بعث عراق با انقلاب اسلامی بوده و رژیم عراق هم به نمایندگی از استکبار و تمامی ابرقدرت ها برای اینکه این جنگ را برعلیه مردم ایران آغاز کند انتخاب شده است.

این مستندساز اظهار داشت: مستند «نار و نور» حدود 38 دقیقه زمان دارد و با به پایان رسیدن مرحله تصویربرداری، هم اکنون در مرحله تدوین قرار دارد و پیش بینی می کنیم تا در مدت سه روز آینده آماده نمایش شود.

روایت منقلب شدن دانشجوی عراقی در راهیان نور

رضاخانی اضافه کرد: این مستند به زبان عربی ساخته شده است و نخستین قشر مخاطبی که برای آن درنظر گرفته ایم مردم کشور همسایه عراق هستند. دلیل امر هم این است که جنگ هشت ساله ایران و عراق به عنوان یک نقطه چالش برانگیز در اذهان مردم عراق ثبت شده است.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: مستند «نار و نور» یک سری مقاطع و یک سری حرف هایی را دارد که برای مردم ایران که از زبان یک عراقی می شنوند بسیار جالب است. برای همین هم برای مخاطبان ایرانی هم زیرنویس فارسی خواهد داشت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: