به‌روز شده در: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۴۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
کدخداسازی از آمریکا این‌بار توسط احمد توکلی
باید از فعال سیاسی اصولگرانما پرسید که مگر جنابتان از سینه‌چاکان حامی برجام نافرجامی نبودید که اینک به لطف آن، کشور با اقسام مشکلات کوچک و بزرگ دست به گریبان است؛ حال چگونه است که از آن حمایت غلط، درس عبرت نگرفته و مجدداً به یکی از سینه‌چاکان ننگ‌نامه‌ی FATF تبدیل شده‌اید؟!
"خیبرآنلاین" - این روزها بحث درباره پذیرش یا عدم پذیرش کنوانسیون‌های 4گانه مرتبط با FATF در محافل سیاسی کشور داغ داغ است و در حمایت یا رد آن، اظهارنظرات زیادی شنیده می شود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، در تازه ترین اظهارنظر در این باره، احمد توکلی (نماینده پیشین مجلس و رئیس هیات مدیره سمن دیدبان عدالت و شفافیت) گفته است: «سازمان های جهانی به وسیله قدرت های بزرگ تاسیس شده و به گونه ای کار می کنند که سهم و قدرت آنها همیشه محفوظ باشد. با این وجود نمی شود جدای از دیگر کشورها زندگی کرد. اختلاف در مورد FATF بر سر این است که آیا شرط و شروط ایران پذیرفته می شود، یا مورد قبول آنها قرار نمی گیرد. آمریکا یک کشور ظالم و زورگو است و همه کشورها از او حساب می برند. اگر به FATF ملحق نشویم ضربه های بیشتری به کشور وارد می شود و با چند تهدید و تلفن آمریکا نسبت به شرکت های خارجی، آنها را از ادامه کار با ایران منع می کنند. شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز همینگونه است. 5 کشور داری حق وتو هستند و در حق بقیه ظلم می شود اما به خاطر این کار، ایران از آن کناره گیری نکرده و در مجامع بین المللی حضور دارد و حرف خود را می زند. پیامبر(ص) هم در صلح حدیبیه شرط و شروط مشرکان قریش را پذیرفت. شفافیت مانع فساد است. ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه نیز از همه مقامات و مدیران می خواهد تمامی دریافتی های خود را اعلام کنند. قرار بود از اسفند پارسال این کار عملی شود اما برخی مسئولان نمی خواهند مردم در جریان دریافتی آنها باشند و مخالفت می کنند.»


حمایت از برجام، دفاع از FATF؛ با نقاب دیده‌بانی عدالت و شفافیت!


حقیقتا جای تعجب و البته تاسف است که نماینده ادوار مجلس و یکی از سیاستمداران باسابقه جناح اصولگرانما، اینگونه عامیانه و پیش‌پاافتاده درباره یکی از حیاتی ترین مسائل پیش روی کشور سخن گفته و اظهار نظر می کند! باید از این سیاستمدار کهنه کار و انقلابی سابق پرسید که اگر به زعم جنابعالی باید بزرگی آمریکا بر عالم را بپذیریم، دیگر چه نیازی به رخداد انقلاب 1357 و تقدیم حدود 300 هزار شهید و تحمل این همه هزینه های مادی و معنوی بود؟ چراکه رژیم منحوس سابق نیز بر همین عقیده و نظر قرار داشت.

این فعال سیاسی اصولگرانما پاسخ دهد که مگر معصوم(ع) در حدیثی نفرمودند «مومن از یک سوراخ، 2 بار گزیده نمی شود»؟ و مگر جنابتان از سینه چاکان حامی برجام نافرجامی نبودید که اینک به لطف آن، کشور با اقسام مشکلات کوچک و بزرگ دست به گریبان است؟ حال چگونه است که از آن حمایت غلط، درس عبرت نگرفته و مجدداً به یکی از سینه چاکان ننگ نامه ی FATF تبدیل شده اید؟!

در ساده انگاری این نماینده ی اقتصاد خوانده ادوار مجلس همین بس که لایحه استعماری FATF را تنها در پوشش خوش خط و خال شفافیت مالی می بیند و حاصل آن را شفافیت در دریافتی مسئولان می پندارد! حال آنکه یا نمی داند و یا خود را به ندانم کاری زده است که هدف از اصرار به ایران برای عضویت در این کنوانسیون، فقط و فقط شناسایی و قطع کمک های مشروع انقلاب اسلامی به جبهه مقاومت در منطقه غرب آسیا و سایر مناطق است که به واسطه ی آن بتوانند بازوهای قدرتمند استراتژیک ایران را قطع کرده و پس از آن با خیال راحت کار انقلاب را یکسره کنند.

این همه در حالی است که احمد توکلی دقیقاً 2 ماه پیش در اظهارنظری متفاوت، به انتقاد از این کنوانسیون پرداخته و گفته بود: «ما از ترس مرگ نباید خودکشی کنیم. FATF به ما می‌گوید از کارهایی که ما به طور مسلم وظیفه خود می‌دانیم، دست بکشیم. اگر ما FATF را بپذیریم آیا رابطه‌ آمریکا با ما بهتر می‌شود؟ آیا آمریکا مشکل دیگری با ما نخواهد داشت و بهانه‌ای دیگری را دست نمی‌گیرد؟ آقای ظریف وزیر محترم خارجه می‌گوید ما تضمین نمی‌دهیم که مانند برجام اگر ما FATF را بپذیریم چه می‌شود، بلکه اگر نپذیریم محدودیت بر ما شدیدتر می‌شود. واقعاً ساده‌اندیشی است که کسی تصور کند این آمریکایی که حداقل در این سه چهار سال خودش را به خوبی نشان داده، اگر ما FATF دیگر بهانه‌گیری نمی‌کند و همه‌چیز حل می‌شود. من این اعتقاد را ندارم. بلکه معتقدم اگر این بهانه را از آمریکا بگیرید بهانه دیگری پیدا می‌کند. البته ما نباید بیهوده بهانه دست دشمن بدهیم اما اینجا پذیرش ما به معنای زیر پا گذاشتن قانون اساسی و تکالیف دینی تعهدات انسانی ماست. اگر چیزی را خلاف انسانیت و اسلامیت و استقلال ایران بدانیم نباید زیر بار برویم، حتی اگر آمریکا بهانه‌جویی کند»!
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
1
0
تمامی گروه هایی که امریکا آنها را تروریست میداند همه از هسته تفنگداران دریایی امریکا متولد شده اموزش دیده و خط میگیرند ... هم امریکایی است هدف ر... و ت... حفظ ... است امریکا میخواهد با اسلام زدایی از ایران انقلابش را خالص کند امریکا میخواهد با براندازی جمهوری اسلامی هدفش از انقلاب 57را کامل کند هدف ما از حفظ ... ،ناکام گذاشتن انقلاب از تکامل است این علت ضدیت ما با اصلاحات ویا براندازی است اگر همین برجام رکود آور وخسارت آور نبود ایران توسط ناتو ویران میشد اگر دین هندرسون از عوامل برنی یندرز ملعون مدافع مصدق ملعون مخالف ... است ما موافق ... هستیم مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل
مدیر پایگاه موارد نقطه چین ویرایش شدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
0
1
واي به حال عدالت و شفافيتي كه ديده بانش اين باشه!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
0
0
احمد توکلی هم (...) گرفت
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: