به‌روز شده در: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۴۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
خبری مبنی بر انتصاب کامبیز مهدی‌زاده داماد حسن روحانی به عنوان معاون وزیر صمت و رییس سازمان زمین شناسی در رسانه‌ها منتشر شد!
"خیبرآنلاین" - این روزها قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اگرچه بسیاری از رفقای گرمابه و گلستان دولتمردان را به ظاهر روانه خانه کرده اما از سوی دیگر، مسیر پیشرفت شغلی را - نه برای جوانان تحصیلکرده و جویای کار - یلکه برای تازه دامادهای خاندان کلیددار بالاخص شخص رئیس جمهور هموار نموده است!

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، طی روزهای گذشته خبری مبنی بر انتصاب کامبیز مهدی‌زاده داماد رئیس جمهور به عنوان معاون وزیر صمت و رییس سازمان زمین شناسی در رسانه ها منتشر شد. در همین راستا چندی پیش کامبیز مهدی‌زاده فرساد طی حکمی به عنوان "دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه انرژی" معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منصوب شده بود.

اما داماد روحانی جوان 33 ساله ای است که یک پایش در حوزه نفت (برنامه ریز مالی پژوهشگاه صنعت نفت، مشاور مدیرعامل شرکت توسعه نفت) و یک پایش در حوزه ورزش (مشاور فدراسیون کاراته، عضو هیئت رئیسه ورزش های رزمی IMARO) و یک پایش در حوزه فرهنگ (عضو شورای مرکزی کشورهای اسلامی، رییس ستاد نخبگان کشورهای اسلامی و مشاور سازمان ملی جوانان) بوده و امروز پای چندمش به وزارت صمت یعنی پرحاشیه ترین وزارتخانه در موضوع مشکلات اقتصادی طی چند ماه گذشته باز شده است. کامبیز مهدی زاده تا پیش از اینکه داماد روحانی شود، فاقد سابقه جدی اجرایی بود و به گفته خودش "جایزه اختراع برتر در مسابقات بین المللی اختراعات" را به دست آورده بود.


ماه داماد هم پُست گرفت! علی برکت الله!

در عین حال سایت اصلاح طلب نمای «انصاف نیوز» (نزدیک به مسعود پزشکیان، نائب رئیس حامی دولت مجلس دهم) مدعی شد که پس از انعکاس خبر انتصاب داماد رئیس جمهور به عنوان معاون وزیر صمت، روحانی ضمن برخورد شدید با وزیر مربوطه، نامبرده را توبیخ نموده است که البته این خبر با گذشت بیش از 3 روز از انتصاب کذایی فوق الذکر، هنوز از سوی هیچ نهاد رسمی تایید نشده است!

نکته قابل ذکر در این میان آنکه به فرض صحت داشتن ادعای فوق، این اقدام را می توان در حد یک شوی رسانه ای مضحک تحلیل نمود چراکه خنده دار است که وزیری برای داماد رئیس جمهورش حکم بزند و او خبردار نباشد! که اگر خبردار بود می باید، پیش از صدور حکم قضیه را فیصله می داد نه آنکه با پوپولیسم، خود را مبرا جلوه داده و قهرمان سازی کند.

افزون بر این اما انتصابات قومی و قبیله ای روحانی در دولت تنها به دامادش محدود نشده و افرادی فراتر را نیز در بر می گیرد. از جمله این افراد می توان به «حسین فریدون» برادر روحانی و دستیار ارشد رئیس جمهور، «عبدالحسین فریدون» پسرعموی روحانی و مدیرکل وزارت علوم و آموزش‌عالی و  سرپرست مرکز جذب اعضای هیئت علمی این وزارتخانه، «ناهید مونسان» خواهرزاده روحانی و کارمند روابط عمومی بانک سرمایه، «اسماعیل سماوی» خواهرزاده روحانی و رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری و مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور، «مهدی مونسان» خواهرزاده روحانی و رئیس گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران، «غلامعلی خوشرو» پدر داماد حسین فریدون و نماینده ایران در سازمان ملل، «اسماعیل نجار» پسرعموی شوهر خواهر روحانی و معاون وزیر کشور و رئیس ستاد بحران کشور اشاره نمود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: