به‌روز شده در: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۴۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
نفوذ در دل‌های مردم اگر به قیمت نارضایتی خدا باشد، باید از این مسئله به خداوند متعال پناه برد. کسانی که بدون علم، مسائل بی‌پایه‌ای را مطرح می‌کنند و در سخنانشان خواست مردم را بر خواست خدا ترجیح می‌دهند، دچار این انحراف اساسی می‌شوند
"خیبرآنلاین" - رحیم رضاخانی * / به یقین بخشی از مشکلات موجود در جامعه معلول ظهور و بروز فساد در برخی دستگاهها، ناکارآمدی بعضی مسئولان، انفعال، پشت میزنشینی، عدم خلاقیت و جسارت تعدادی از مدیران است. عملکرد مسئولان نباید به گونه ای باشد که دشمنان بستر را برای پیشبرد نقشه های ضدانقلابی خود فراهم ببینند و سران قوا بایستی هماهنگ با هم با تبعیت از فرامین رهبری طراحی های دشمنان را نقش بر آب ساخته تا ان شاءالله انقلاب و نظام اسلامی با انسجام و وحدت و یکپارچگی از این پیچ تاریخی عبور کند.

بی‌اعتمادی مردم ناشی از بحران هویتی است که برخی طیف‌ها بر بدنه نظام سیاسی کشور طی سال‌های متمادی و به ویژه ماه‌های اخیر تحمیل کرده‌اند. در تصور آنان، مردم بخش زیرین جامعه هستند که در وضعی انفعالی به مثابه آبی هستند که در هر ظرفی شکل می‌گیرند؛ از این رو اگر مطالبات آنان نه تنها در بخش اقتصاد، بلکه فرهنگ، سیاست و اجتماع پاسخ داده نشود، اهمیت نخواهد داشت! اما همان علتی هست که موجب می شود مردم و خدمت به آن توسط مسئولین در اولویت قرار نگیرد. نگاهی به جمعیت معترض و ساخت ترکیبی آنان به خوبی نشان می‌دهد که نسل جوان، فارغ از جدال‌های کشدار و فرساینده سیاسی، مطالبات خود را می‌جوید. این مطالبات بیش از هر چیز به حق زندگی در چارچوب امنیت روانی، سامان سیاسی و اقتصادی، به رسمیت شناختن شئون طبقاتی و اجتماعی و تقویت امید به آینده اشاره دارد. در یک کلام، حق زندگی، فارغ از دغدغه‌های جانکاهی که در رقابت‌های جناحی یا نادیده گرفته شده و یا گم‌شده است.

امروز مطالبه مردم از دولت و دیگر دستگاههای نظام اسلامی آن است که اگر مدیری نتوانست به وظیفه اش عمل کرده و کارنامه مورد قبول از خود ارائه دهد، هرچند برای مقام مافوق خود هزینه داده و تلاش کرده باشد، بایستی بدون کمترین درنگ و اغماضی عزل شود و نیروی باانگیزه، جسور، انقلابی و متخصص را جایگزین کنند. مردم ما برای به ثمرنشستن این انقلاب خون عزیزانشان را تقدیم کرده اند و هیچ مصلحتی بالاتر از حفظ نظام و انقلاب نیست و نباید اجازه داد انقلاب برای وزرا و مسئولان ناکارآمد هزینه شود. مسئولی که ناکارآمد بوده و به شهدا و راه شهدا اعتقاد و ایمان ندارد، برای نظام اسلامی آفت است؛ چه وزیر باشد، چه استاندار و یا هر سمت دیگر. بایستی بدون هرگونه درنگ و اغماض برکنار شود تا انقلاب برای چنین افراد ناتوان و ناکارآمد هزینه نشود.

در این برهه از زمان همه مسئولین نظام و مردم وظیفه ای سخت در دفاع از انقلاب اسلامی و خون شهدا دارند؛ مسئولان نباید در جهت خواست دشمن حرکت نمایند، نباید با عملکرد خود فاصله ای با مردم و خصوصا نسل جوان ایجاد کنند. البته نکته مهم این است که مردمی بودن و ارتباط موثر با آنها و نفوذ در دل هایشان در این مسیر دارای ظرافت و پیچیدگی خاصی است. نفوذ در دل های مردم اگر به قیمت نارضایتی خدا باشد، باید از این مسئله به خداوند متعال پناه برد. کسانی که بدون علم، مسائل بی پایه ای را مطرح می کنند و در سخنانشان خواست مردم را بر خواست خدا ترجیح می دهند، دچار این انحراف اساسی می شوند.

متاسفانه در برخی از ارگانها، مردم تمایلی به حضور و رفع مشکلات خود ندارند و علت آن را عدم کسب نتیجه مطلوب می دانند. مسئولان بدانند فاصله ای که بین آنها با ملت خدوم ایجاد کرده اند، نتیجه ای جز تباهی و شکست برای آنها نخواهد داشت؛ آنان باید ایجاد فضای خدمتگذاری به ملت را برای خود افتخار بدانند.* رحیم رضاخانی سعدآبادی
تحلیلگر مسایل فرهنگی و اجتماعی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: