به‌روز شده در: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۴۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
از یک طرف فشار می‌آورند تا نظام و ملت را زیر بار شفاف‌سازی مسایل مالی برای دشمنان (آن هم در میانه جنگ بزرگ اقتصادی) ببرند، از سوی دیگر از هرگونه شفاف‌سازی واقعی برای مردم کشور خودشان ابا دارند
"خیبرآنلاین" - در شرایطی که تحمیل کنندگان خسارت محض برجام تلاش های همه جانبه ی خود را برای تحمیل ننگ نامه ی دیگری به نام FATF به کار گرفته اند و دلیل آن را ایجاد شفافیت اعلام کرده اند(!) اما همزمان از اعمال شفافیت برای مردم طفره می روند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، انتشار فیلم توهین بی ادبانه ی محمد باسط درازهی نماینده اصلاح طلب نما و حامی دولت سراوان، به یکی از کارمندان گمرک بازتاب گسترده و بسیار منفی به همراه داشت. همین موضوع باعث شد تا مجلس با حضور وزیر اقتصاد جلسه غیرعلنی برگزار کند و ابعاد مختلف این اتفاق را مورد بررسی قرار دهد.

هنوز نتایج این جلسه غیرعلنی برای مردم بازگو نشده بود که فیلمی 1 دقیقه ای از آن بیرون آمد؛ در این فیلم، آن نماینده هتاک وزیر اقتصاد را تهدید به استیضاح نمود و همزمان، علی لاریجانی خواستار برخورد شدید با عامل توزیع کننده فیلم هتاکی آقای نماینده در فضای مجازی شد!

انتشار فیلم 1 دقیقه ای از جلسه غیرعلنی باز هم با واکنش های مختلف مردمی مواجه شد و آنها متوجه شدند که در برخی جلسات غیرعلنی چه می گذرد. همین موضوع ظاهرا ناراحتی گردانندگان جلسه غیرعلنی را به همراه داشت و منجر به تشکیل جلسه غیرعلنی دوم در مجلس شد تا ضمن استماع گزارش ماجرای هتاکی نماینده سراوان، جزییات و عامل تهیه و توزیع فیلم جلسه غیرعلنی اول نیز مورد بررسی قرار گیرد!

خروجی به دست آمده از این جلسات تو در توی غیرعلنی بسیار تلخ و البته قابل تامل است.

اولین نتیجه استخراجی این است که در این بحبوحه مشکلات مردم، مجلس اینقدر وقت اضافه دارد که 2 روز از وقت خود را صرف بررسی غیرعلنی عملکرد نماینده ای می کند که در هتاکی نسبت به دیگران دارای سابقه است.

نتیجه استخراجی بعدی، چگونگی ضریب دادن رئیس مجلس و باند همراه او به موضوعات است؛ به نحوی که طبق نظر او باید با عامل تهیه و توزیع فیلم هتاکی نماینده برخورد شدید شود! اینکه نظر علی لاریجانی درباره رفتار مشمئزکننده نماینده هتاک چیست، البته غلیرعلنی و محرمانه است!

استخراج بعدی از آنچه که طی این 2 روز در مجلس به دست می آید، این است که آنانی که دم از آزادی فضای مجازی و... می زنند، وقتی پای خودشان در این ورطه گیر می افتد، بلافاصله به فکر برخورد شدید می افتند. مگر همین جماعت نیستند که به شگردهای مختلف از یله بودن فضای مجازی دفاع می کنند و به اسم حقوق شهروندی، فضا را برای بی در و پیکر بودن آن فراهم نموده اند؟ چرا زمانی که فیلم خودشان منتشر می شود، عصبانی می شوند؟!

موضوع استخراجی بعدی اینکه برخلاف ژست خندان و شاداب سازشکاران غربگرا در جلسات علنی و عمومی، در پس پرده و در جلسات غیرعلنی و به دور از چشم مردم، توسط همین جماعت دستورهای "بگیروببند" صادر می شود.

آخرین نکته ای که در این باره استخراج می شود به موضوع دوگانگی رفتار غربگرایان باز می گردد. آنان از یک طرف فشار می آورند تا نظام و ملت را زیر بار شفاف سازی مسایل مالی برای دشمنان (آن هم در میانه جنگ بزرگ اقتصادی) ببرند، از سوی دیگر از هرگونه شفاف سازی واقعی برای مردم کشور خودشان ابا دارند. این موضوع را در عدم تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان توسط مجلس لاریجانی و نیز، برگزاری جلسات غیرعلنی مانند آنچه که طی این 2 روز مشاهده شد، به صراحت می توان دید.

از نگاه غربگرایان سازشکار، باید متن برجام و FATF از دید مردم پنهان نگاه داشته شود؛ برای تصویب کمتر از 20 دقیقه ای برجام، ابتدا جلسه غیرعلنی با شگرد خاص برگزار شود؛ برای تحمیل لوایح 4گانه مرتبط با FATF جلسات غیرعلنی متعددی را تدارک دید که همه ی اینها دور از چشم ملت انجام می شود؛ اما همزمان تاسیسات صنعت هسته ای، نظامی و حالا گزارش های حساس مالی کشور را در برابر دشمنانِ به جنگ‌صف‌کشیده شفاف نمود!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: