به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۴۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
همه دنبال فیلمبردار و توزیع‌کننده‌ی فیلم جلسه غیرعلنی بودند که مشخص شد این فیلم توسط یک لیست امیدی دیگر به نام علیم یارمحمدی (نماینده اصلاح‌طلب‌نمای زاهدان) تهیه و البته به دست همان درازهی معروف توزیع شده است!
"خیبرآنلاین" - موسم انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره دهم را به یاد بیاورید؛ همان دوره ای که با انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان شده بود؛ اسفندماه 1394. ایامی که غریق استخر هنوز زنده بود و با همراهی حسن مصطفوی (خمینی)، حسن روحانی، علی لاریجانی، ناطق نوری و یکی از سران فتنه (محمد خاتمی) مشغول بستن لیست انتخاباتی برای معرفی به مردم بودند. لیست‌شان با تاسی از شعار دولت روحانی، به "لیست امید" معروف شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، دست هایی که سالها پشت پرده سیاست در یک کاسه بودند اما در ظاهر با هم رقابت داشتند و مردم را سر کار گذاشته بودند، آنجا آشکارا به هم رسیده و ملغمه ای به پا کرده بودند از اصولگرانما تا اصلاح طلب نما!

یک سر لیست لاریجانی‌ای بود که داعیه ی اصولگرایی اش گوش فلک را کرد کرده بود و یک سر دیگر آن اصلاح طلب معروفی به نام عارف. لیست امید البته تنها به مجلس متوقف نشده بود و سوار بر موج پروپاگاندای رسانه ای که در فضای مجازی به راه افتاده بود، افکار ملت را دزدیده و در شورای شهر نیز با همین نام و عنوان فعال شدند؛ همان انتخاباتی که به اعتراف روزنامه آفتاب یزد در کانال تلگرامی اش، حضور در این لیست بنا به پیشنهاد غلامحسین کرباسچی به ازای پرداخت مبلغ 2 میلیارد تومان مقدور بود!

فضای سیاسی کشور در اختیار جماعت مذکور قرار داشت و بخش قابل توجهی از کاندیداهای آنان موفق به حضور در مجلس شدند. حالا، 3 سال از آن روزها می گذرد و کارنامه ی لیست امیدی ها مورد قضاوت مردم قرار گرفته است. به راستی طی این 3 سال چه کرده اند؟

دختر یکی از نجومی بگیرها مشغول سخنرانی سیاسی برای رفع حصر از سران فتنه شده است، خانم دیگر لیست امیدی با گستاخی تمام و همزمان با استفاده از پوشش چادر، این نوع از حجاب را دلیل درد گردن معرفی می کند! حدود 200 نماینده طرح شفافیت آرای نمایندگان را امضا می کنند اما هنگام طرح در مجلس تنها اندکی بیش از 50 نفر به آن رای می دهند! فرد معلوم الحالی مانند عباس آخوندی با آن نوع عملکرد در وزارت راه و شهرسازی 3 بار استیضاح می شود اما هر بار بیشتر از مرتبه ی قبل رای می آورد! طرح استیضاح شریعتمداری در مجلس مطرح می شود و بیش از 100 نماینده آن را امضا می کنند، اما با استعفای تاکتیکی او و معرفی دوباره اش برای وزارتخانه ی دیگر، نزدیک 200 نفر به او رای اعتماد می دهند! و...

همه ی این اقدامات در شرایطی خانه ملت را درگیر خود کرده که مردم با مشکلات پیچیده معیشتی و اقتصادی، ناشی از سوءمدیریت مسئولان دست و پنجه نرم می کنند.

و حالا؛ دسته گل جدید لیست امیدی ها رقم خورده است که هر روز ابعاد جدیدتری از فضاحت عملکرد آنان حیرت ملت را بر می انگیزاند. فردی به نام محمد باسط درازهی که به عنوان یک اصلاح طلب معرفی شده است، همراه با یک واردکننده ی معروف خودرو سوار بر لکسوس آبی به گمرک مراجعه می کند، وقتی کارمند قانونمدار گمرک از ورود بدون اطلاع او ممانعت نموده و اعلام می کند که باید از مقام مافوقش دستور بگیرد، مشمول فحاشی از طرف نماینده ی مذکور می شود؛ فیلم این حادثه ی زشت بین مردم دست به دست می شود و مجلس به ریاست علی لاریجانی بدین منظور جلسه غیرعلنی تشکیل می دهد و ساعتی پس از آن، فیلم همین جلسه نیز منتشر می شود که فیلمبردار هیات رئیسه را بی شعور خطاب می کند و البته تاکید توام با عصبانیت لاریجانی مبنی بر برخورد شدید با عوامل فیلم فحاشی نماینده نیز به دست مردم می رسد. با ذکر این نکته که قبل از رسیدن به دست مردم، ابتدا توسط بنگاه ملکه بریتانیا (BBC) منتشر می شود!

افتضاحات نماینده فحاش لیست امید سر دراز دارد

این بار، همه دنبال فیلمبردار و توزیع کننده ی فیلم جلسه غیرعلنی بودند که مشخص شد این فیلم توسط یک لیست امیدی دیگر به نام علیم یارمحمدی (نماینده اصلاح طلب نمای زاهدان) تهیه و البته به دست همان درازهی معروف توزیع شده است!

آنچه که مایه ی تاسف اینکه نماینده فحاش سراوان، برای فرار از مهلکه ای که در آن گرفتار شده، به اقدام سخیف دیگری روی آورده است و آن، پنهان شدن پشت قوم باا احترام بلوچ و برادران اهل تسنن است و می خواهد ماجرا را به گونه ای جلوه دهد که بازخواست نسبت به اقدام زشت خود را به دلیل بلوچ بودن و داشتن مذهب سنی جلوه نماید؛ در حالی که امروزه ملت ایران و بلوچی ها و اهل تسنن بیدار هستند و می دانند که این موضوع، تنها یک بازی برای گریز از عذرخواهی، پاسخگویی و انزواست.

ظاهرا این قصه سر درازی پیدا خواهد کرد و هر روز ابعاد جدیدی از رفتار نماینده ی مذکور از جمله نوع کسب مدرک و... در حال انتشار است اما نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که گردآورندگان و تهیه کنندگان لیست کذایی معروف به "امید" امروز چه جوابی برای ملت ایران دارند؟! آیا نباید از خجالت و شرم آب شوند و عطای حضور مجدد در سیاست را به لقای آن بخشیده و به امور شخصی خود و خانواده هایشان (که البته اکثرا در آن سوی مرزها زندگی می کنند) بپردازند؟! آیا رویی برای مواجهه با مردم دارند و می توانند باز هم از "تَکرار" سخن بگویند؟

این روزها، نوبت بررسی عملکرد مسئولان توسط مردم و اندکی بعد، نوبت به قضاوت آنان خواهد رسید.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
0
1
من فکر نمی کنم که "دکتر" روحانی و طرفدارانش اصولا مشکلی با تقلب علمی و سرقت علمی داشته باشند. شما که متوجه منظور من هستید، بله؟
مجتبی ساسانی نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
1
0
نقد و انتقاد خوب است به شرطی که مغرضانه نباشد استفاده از جملات غریق استخر بسیار بی ادبانه است خواهشمند است تامل بفرمائید مرحوم هاشمی زحمات زیادی برای این انقلاب کشیدن البته بنده یک شهروند عادی هستم و اصلا تعلق خاطری به هیچکدام از جناهها ندارم و اطمینان کامل دارم گروهها و احزاب بدنبال منافع شخصی هستند . اما خواهشا دست از سیاه نمایی بردارید صد البته مطمئنم شما نیز وابسته به گرو ه ها و جریا نهایی هستید که نان تان را از این راه می جوئید .اما به خطا .....بررسی بفرمائید درست بعد از شانتاژها و تبلیغات شما و جریان رسانه تان نه تنها مرحوم هاشمی نزد افکار عمومی تخریب نشد بلکه در انتخابت خبرگان رهبری با اختلافی فاحش از کاندیداهای مورد حمایت شما اول شد و البته پسر ایشان در انتخابات شورا ......اما در خصوص لیست هائیکه گروه ها واحزاب ارائه می دهند طبق بررسی های میدانی چهره هائیکه مطرح هستند و احتمال رای آوری دارند انتخاب ویا از طریق دفاتر شهرستان احزاب معرفی می شوند در این که آقای درازهی در قضیه توهین به کارمند گمرک تخلف کرده وبایستی رسیدگی ومجازات شود حرفی نیست اما برادر من این چه ربطی به هاشمی و روحانی داره ...........مگر شماهائیکه سال 88 آقای احمدی نژاد را توصیه کردید واتفاقا ما هم به توصیه شما به ایشان رای دادیم مگر پاسخوگی انحرافات ایشان واطرافیانش هستید امیدوارم بی سوادی سیاسی بنده را به کمالات سیاسی خود عفو بفرمائید همانطور که گفتم بنده یک شهروند عادی مسلمان ایرانی هستم والعاقبه للمتقین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
نترکی!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: